ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontroler 30a vs 45a
Autor Wiadomość
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro 28 Sie, 2019   Kontroler 30a vs 45a

Witajcie, poradzcie mi czy zmieniac sterownik 30a na 45a ? Bateria spokojnie udzwignie ale nie wiem czy nie odbije się to kosztem zasięgu, obecnie mam baterie 14s9p 28ah i zasięg 80km na manetce gazu z prędkościami 35-45kmh. Czy ta zamiana sterownika nie kreci mi znacząca przebiegu na baterii? Czy przyspieszenie po zamianie będzie odczuwalnie lepsze? Obecnie na mierniku pokazuje max 27amper.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 28 Sie, 2019   

to zależy w najwyzszym stopniu od ciebie od ciebie w drugiej kolejnosci od mozliwosci sterownika, teoretycznie jesli będziesz jeździć tak samo szybko z takimi samymi przyspieszeniami to różnica powinna się zmieścić w tzw "błędzie statystycznym"( pomijajac niuanse energożerności samego sterownika) ale znajac życie w praktyce majac do dyspozycji mocniejsze kopyto ( wiecej A) bedziesz podswiadomie go używać wiec licz sie z realnym spadkiem zasięgu
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro 28 Sie, 2019   Kontroler 30a vs 45a

a o ile tak w przybliżeniu może skrócić się zasięg na baterii, o 15-20km czy więcej? Teraz mam srednio 4,5km na 1volt ,co daje jakieś 80km na manetce.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

Większe kopyto zje więcej :) Pewnie ze 20% mniejszy zasięg będzie, bo jednak ta manetka kusi. I nie udawaj, że będziesz delikatnie obchodził się z gazem - bo nie będziesz - wiem z doświadczenia :)
W trasie zasięg może być podobny przy podobnej prędkości. W mieście na pewno będzie spadek.
Pytanie czy silnik nie będzie Ci się szybko przegrzewał, bo to spora różnica w mocy i grzaniu.
_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   Kontroler 30a vs 45a

Od kiedy mam porządną baterie od kolegi Mariusza ,zastanawiam się nad czymś mocniejszym. Narazie 32ampery po lekkim tuningu cyna mi wystarczy, dowiedziałem się że nie ma sensu ładować w mój silnik tyle amper bo dla mxsus 30h 10*6 te 32-35 amper jest wystarczajace , a im wyższa moc idzie w straty i gdybym zmienił sterownik to będę miał 50% straty na tym silniku niż na mxus 3k turbo.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Żeby było śmiesznie 3k turbo pojedzie lepiej na takich samych amperach :)
Mi 10x6 przy wadze 90kg dość szybko się grzeje na 45A. Przy tych mocach trzeba cały setup przemyśleć.
_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group