ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tarcza, przednia zębatka - szukam
Autor Wiadomość
W.P. 
młodzik


Pomógł: 4 razy
Wiek: 70
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   Tarcza, przednia zębatka - szukam

Witam Kolegów.
Przygotowuję się do niewielkiej przeróbki roweru polegającej na zmianie przedniej zębatki. Chcę zwiększyć przekładnię.
Czy Koledzy zajmujący się serwisem bądź modyfikacją zetknęli się z tarczą 52-56 zębów?

Niestety program nie pozwala na zamieszczenie rysunku z wymiarami ani jako *.pdf, ani *.jpg :cry: Więc chyba "po herbacie", pozostaje Elektroda.
 
 
vIrek 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

Witaj
Mam zelektryfikowanego składaka na kołach 20", więc zmuszony byłem do zwiększenia przełożenia. Dołożyłem blat 54 zęby do oryginalnej 46 i przednią przerzutkę (wcześniej miałem dołożony blat na 52 zęby). 54 to największy jaki udało się kupić w normalnych pieniądzach. Tak wygląda moja tarcza:
https://drive.google.com/open?id=10vnT6HCDEPn4HEmVglAigGb0PtvN2E4F
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

są osoby które wykonują CNC na zamówienie blaty klasyczne jak i owalne nawet 60T w różnorakich wzorach jeśli kogoś taka opcja interesuje na pw dam namiar na taka osobe
 
 
vIrek 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

Jaka orientacyjna cena takiego blatu? Da się przeżyć? :mrgreen:
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

ja ich nie produkuje wiec mnie nie pytaj ile konkretny blat kosztuje ale mysle ze trzeba założyc ze cena wyjsciowa bedzie coś koło 100pln zalezy od materiału i skomplikowania wzoru
 
 
W.P. 
młodzik


Pomógł: 4 razy
Wiek: 70
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

Dziękuję za odzew. Tarcza widoczna na zdjęciu Kolegi vIrek wydaje się być tym czego szukam, oczywiście jeśli wymiary będą zgodne z moimi potrzebami.
Utworzyłem temat na sąsiednim forum, gdzie można umieszczać zdjęcia.
Tarcza przednia
 
 
W.P. 
młodzik


Pomógł: 4 razy
Wiek: 70
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

Mam prośbę do Kolegi vIrek o podanie odległości pomiędzy otworami mocującymi blat, między sąsiednimi punktami mocowania (u mnie 78mm), bądź między co drugim (126mm).
 
 
vIrek 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Śro 13 Lis, 2019   

Najlepiej jeżeli będziesz się posługiwał parametrem BCD, czyli średnicą okręgu, na którym umieszczone są otwory mocujące. Patrząc na wymiary twojej tarczy ciężko będzie Ci znaleźć dokładnie taki rozstaw (gotowe blaty mają BCD 130 lub 135, a w twojej wychodzi 132.4)
Moja tarcza ma BCD 135mm i np. na 53 zęby jest tutaj:
https://allegro.pl/oferta/zebatka-blat-korby-sugino-53t-135bcd-7985625755
A, no i otwory w tych gotowych są większe (chyba fi 8 ).
Jeżeli cena tych CNC chociaż ociera się o 100 zł to w Twoim przypadku lepiej będzie chyba zamówić.
Pozdrawiam
 
 
W.P. 
młodzik


Pomógł: 4 razy
Wiek: 70
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 13 Lis, 2019   

Przyznaję, że mój sposób odwzorowania średnicy może być obarczony błędem, zwłaszcza, że próbując wyznaczyć promień posłużyłem się wymiarami odległości pomiędzy sąsiednimi, oraz co drugim otworem mocującym. Tyle mogłem w miarę dokładnie zmierzyć.

Wyznaczenie promienia podanego na rysunku to wynik operacji trygonometrycznych bazujących na w/w pomiarach. Niewykluczone więc, że tarcza, której szukam bazuje na średnicy 130mm.

Otwór Φ8 jest do przyjęcia. Pozostaje wytoczyć podkładki, to najmniejszy problem.

Mimo wszystko będę rozglądał się za tarczą przypominająca kuchenną pokrywkę garnka, z ząbkami na obwodzie. Taka jest fabrycznie zamontowana.
Dzięki temu płaszczyzna zębatki jest zgodna z płaszczyzną środkowego (4-go) trybu tylnej "choinki".

Obawiam się, że zastosowanie tarczy płaskiej może faworyzować mniejsze tryby tylnego koła utrudniając wybranie większych. A ruszanie ze skrzyżowania na największym przełożeniu to duże obciążenie dla silnika, napędu i akumulatora.
 
 
pawulon 
początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 10
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pią 20 Gru, 2019   

Jak nie zależy ci na czasie to np to

https://pl.aliexpress.com/item/32997253435.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459808507&albag=76872920869&trgt=743612850874&crea=pl32997253435&netw=u&device=c&gclid=CjwKCAiA__HvBRACEiwAbViuU93J8EPWRlUhX1IaB1LuLKZw1Cn77o5uViYrgiDtOsVV5B2k359OmBoCYZ4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group