ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie z gniazda USB
Autor Wiadomość
pepe0225 
początkujący
pepe0225


Wiek: 28
Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 13 Lis, 2019   Ładowanie z gniazda USB

Witam,

Stworzyłem sobie pakiet 13s5p do rowery elektrycznego w obudowie Hailong. Chciałbym podłączyć gniazdo USB żeby mój telefon mógł się ładować. Zakupiłem przetwornice z 48 na 5v, jednak po podłączeniu zasilania 5v (dokładnie 5,15) do plusa i minusa w USB ten nie chce ładować. Czy potrzebuje zrobić też coś z przewodami data + I data -? Może muszę kupić inną przetwornice?

Pozdrawiam
 
 
pepe0225 
początkujący
pepe0225


Wiek: 28
Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 14 Lis, 2019   

Chodzi mi czy jestem w stanie zbudować coś takiego na rzeczach dostępnych z Polski? https://www.aliexpress.com/i/32851531739.html
 
 
W.P. 
młodzik


Pomógł: 4 razy
Wiek: 70
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Lis, 2019   

Ja ładuję swój z zasilacza warsztatowego ustawionego na 5V z wyjściem w postaci gniazda USB. Data(+) i data(-) są wolne.

Dokonałem ciekawej obserwacji. Mam 3 przewody mikro USB, wszystkie sprawne, ale tylko na jednym dochodzi do ładowania. Oczywiście na tym najdroższym, kupionym w dużym sklepie komputerowym.

Na wcześniej próbowanych dwóch telefon sygnalizował ładowanie ale w miarę upływu czasu procent naładowania akumulatora malał (!).
Potem dokupiłem przelotowy miernik napięcia i prądu - taki niewielki monitor stanu toru USB, mała przezroczysta kosteczka wielkości pendrive'a z gniazdem i wtykiem USB po obu stronach i wyświetlaczem wewnątrz.
Przynajmniej wiadomo co się dzieje bez cięcia przewodów.

Napisałem wcześniej, że wszystkie przewody są sprawne. Są, ale tylko ten ostatni ma żyły z miedzi. 2 pozostałe nadają się np. do zrzutu informacji z telefonu to komputera ale duża rezystancja żył powoduje, że telefon po kilku sekundach przestaje ładować, co widać na w/w mierniku.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 14 Lis, 2019   

Ja w budowanej kiedyś baterii (HiLong 65 ogniw-48V) jako wyjście USB wykorzystałem ładowarkę komórki. Dodatkowo bateria jak i wyjście USB były włączane (i wyłączane) tym czerwonym włącznikiem na obudowie. Oczywiście ten włącznik włączał baterię nie bezpośrednio ale po przez klucz elektroniczny.Klucz był zrobiony na mosfetach T428 a ładowarkę dobierałem, gdyż nie każda startuje będąc zasilaną napięciem stałym. Z trzech kupionych po 5 złotych tylko jedna miała wewnętrzny generator i działała nawet na napięciu stałym 30V.Jest to gdzieś opisane na forym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group