ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Pomysł na hybryde z TICO
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

eudzik6:
Co Ty ostatnio wymyślasz jakieś herezje?
Auto EV muski jeździć tak jak inne spalinochody, a i EV prawidłowo przerobione (ze skrzynia biegów) mają zazwyczaj lepsze odejścia niż zwykłe spalinochody.

Chociaż zauważyłem, że jak innych wyprzedzam moimi EV, to nikt na to nie zwraca uwagi, ale jak szukam jakiegoś adresu i przez to się wlokę, to czytają napisy i potem do mnie przyjeżdżają z pytaniami, czyli wówczas mnie zauważą, że to jest EV.

A TICO do konwersji na EV jest idealne.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
eudzik6:
Co Ty ostatnio wymyślasz jakieś herezje?
Auto EV muski jeździć tak jak inne spalinochody, a i EV prawidłowo przerobione (ze skrzynia biegów) mają zazwyczaj lepsze odejścia niż zwykłe spalinochody.

Chociaż zauważyłem, że jak innych wyprzedzam moimi EV, to nikt na to nie zwraca uwagi, ale jak szukam jakiegoś adresu i przez to się wlokę, to czytają napisy i potem do mnie przyjeżdżają z pytaniami, czyli wówczas mnie zauważą, że to jest EV.

A TICO do konwersji na EV jest idealne.


Zgadzam się z Tobą częsciowo. Można tak jechać, ale ostro spadnie nam zasięg i zabawa się kończy :) Sam piszesz na swoich stronach, że wleczesz się dla oszczędności ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

Dla oszczędności, to z wlasnej woli, ale w sumie się jeździ normalnie; oczywiście zawsze trochę bliżej, a do tego korki nie dają poszaleć.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
bartkal
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

chciałbym się obronić, bo zostałem zaatakowany że niby chce poprawiać osiągi TICOlota. ale nie o to mi chodzilo. moj pomysl prowadzi raczej do umożliwienia spokojnej relaksującej jazdy bez machania biegami. jak ktos sie oriętuje w eco-driving'u to wie, że jazda spokojnie ze stalym obciazeniem przynosi kożyści. ja chcialem uzyskac stałe obciązenie na spalinowcu, aby poprawić jego sprawność. przyspieszasz na elektryku ze stałym obciazeniem na spalinowcu, więc spalanie w TICO wyszłoby ok 3 litrow po miescie pewnie. ale do tego potrzebny jest albo rozbudowany sterownik nawet do przepustnicy, albo dużo dźwigni i kierowca, który ma więcej niż 2 ręce;p
pozdrawiam
Bartek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group