ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tanio było i się skończyło
Autor Wiadomość
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
  Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   Tanio było i się skończyło

Zrobiłem mały research midów na aliexpres. Wynik jest przygnębiający.
Kompletny napęd 750w z bateria 17,5 Ah 48V, wysyłka z PL, jesienią kupiłem za niecałe 3 tysie.
Na dzień dzisiejszy Greenergy wycenia go na 3721,21 i przy zakupie z automatu dolicza VAT - 855,88 zł. Cena brutto 4577,09 zł MASAKRA. Co ciekawe opcja wysyłki z Niemiec nie ma wpływu na wysokość podatku.
Idę zaraz przesmarować przekładnię, podociągać śruby i jakąś obudowę wykombinować. Trzeba zacząć dbać silnik jakby był ze złota.
Tak na marginesie dodam:
Przy zakupach drobiazgów z chin warto wybierać w miarę możliwości dostawę do paczkomatów. Poczta Polska Sasinowska nie dość, że dolicza VAT, to jeszcze kasuje dodatkowo 8,50 za obsługę. Opłata ta przed dostawą nie jest nigdzie pokazana. Cóż, jak strzyc owieczki, to przy samej skórze :cry:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

VAT to chyba chińczyki juz doliczają a poczta ma doliczać te 8,5pln. Zrezygnowałem z zakupu na aliexpress jak mi coś w koszyku o vat urosło. Skończył się import prywatny z chin, pozostanie kupowanie u sprzedawców allegro etc.

Ogólnie masakra. Jeśli faktycznie poczta zacznie doliczać 8,5 za każde gówienko nawet za 1USD z elektroniki to juz bedzie całkiem koniec aliekspres. Szkoda ze nie zaopatrzyłem się w pore...
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 10 Lip, 2021   

wczoraj odebrałem z paczkomatu 2 przesyłki z chin. 2 ładowarkę i obudowę do baterii makita. przeszły bez opłat.
a tak na marginesie zastanawiam się czy Greenergy nie pogrywa w kulki czasem. wysyłka z Polski. mają przecież jakieś zapasy w magazynach? doliczaja VAT na stronie tylko pytanie gdzie ten Vat trafia? :mrgreen:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 27 Sie, 2021   

Jest jakieś światełko w tunelu. :smile:
Na aledrogo widzę oferty bafang 750w 48V + 17,5 Ah za niecałe 3600.
Sprzedający chinczyk, ale oferuje wysyłkę z PL i dostawę w ciągu 7 dni. Więc może bez vatu?
Byłaby to dobra wiadomość w czasach "nowego ładu" :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

To pewnie ze "składu celnego" na statkach ktore cumuja przy portach w Hamburgu i Roterdamie :-.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2021   

Miałem juz kilka paczek z Chin i o ile aliexpress dolicza vat to listonosz juz dostarczał za darmo i nie chciał kasy mimo ze przesyłki były zarówno zwykłe wrzucone do skrzynki jak i polecone takie kurierskie caliniao
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2021   

Zobaczymy jak będzie. Wiadomo nowa miotła ostro miecie ale do czasu :grin:
Kupiłem na aledrogo, lecz od chińczyka szlifierkę a la makita. Przesyłka dotarła w ustalonej cenie. Dostałem od portalu wiadomość /podobno jest taki obowiązek/ że vat w wysokości 27 zł uiścił nadawca.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group