ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Szaleństwa na allegro
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

A schody tylko do schodzenia :D
To nie jest rower, więc wolno :D Tak jak na wrotkach, czy na desce ;)
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

zeeltom napisał/a:
A schody tylko do schodzenia :D
Doskonałe :lol: :lol: :lol:
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

Tylko pytanie, ile to będzie do nas szło z tego Hong-Kongu? Również zaciekawiła mnie ta oferta, tylko niestety obawiam się, że będę czekał z miesiąc zanim pojazd do mnie dotrze :)

Kolejną kwestią jest cło, przez kogo jest płacone?

PS. to tylko takie gdybanie, wcale nie twierdzę, że na 100% będę licytował :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

W aukcji jest napisane, że nawet do 50 dni zwykłą przesyłką i do 10 dni kurierem.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

"Na tej aukcji przedstawiamy:

Pojazd dwukołowy elektryczny

SIGWAY ESWING"
Tylko przedstawiają, a wysłać mogą pudełeczko zapałek :D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

Czytałem ich stronę internetową. Zwróćcie dokładnie uwagę na nazwę sprzętu, coś a'la abidas ;) Ale z opisu zapowiada się dość fajnie. Oryginalny segway kosztuje ponad 20 koła :D
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Oryginalny Seegway ma na 100% lepiej oprogramowane żyroskopy niż ta chińska podróbka...

Zerknijcie sobie jaki to to jest badziew po samym jego składaniu. Na zdjęciu gdzie te mopedy stoją w rządku jeden za drugim w różnych kolorach moją uwage przykuła jakże prozaiczna sprawa - OPONY!
Czy nie rzuciło się Wam w oczy że opony na tym zdjęciu są pozakładane odwrotnie w co drugim pojeździe mimo tego że pojazdy stoją zwrócone w jedną stronę...

Żłóty pojazd oraz fioletowy mają opony założone w tą samą stronę, pozostałe odwortnie do kierunku ruchu. JAkby tego było mało - szary pojazd ma jedną oponę ok a drugą na odwrót..

Jak dla mnie - mega nie udana podróbka....
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Masz zamiar tym jeździć z prędkościami podświetlnymi po zalanych drogach? :D
Jeśli kierunek opon jest jedyną wadą, to dam sobie z tym radę. Co do oprogramowania, to dopóki się tym człowiek nie przejedzie, trudno coś na ten temat powiedzieć.
Ciekawe za ile pójdzie...
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Nie - nie mam takiego zamiaru aby pędzić nie wiadomo ile i po niewiadomo czym aczkolwiek mi chodziło akurat o to że skoro się nawet nie przyłożyli do tego by głupie opony pozakładać w jednym kierunku to się raczej do niczego nie przyłożyli żeby zrobić to dobrze... Robiłem ostatnio hulajnogę klientowi - zwykła chińska hulajnoga.. Jak się przypatrzyłem jej dokładniej - nawet spawy na ramie były superdelikatne i średnio profesjonalnie zrobione a rama to jakaś najtańsza wersja stali. I mocowanie akumulatora na SZNURÓWKĘ zrobione to też wymysł oszczędności i kreatywności projektanta...

Zeltom - ty uważaj bo jak się okaże że ten pojazd z linku robił nasz wspaniały kolega od procesorów za 2$ to możesz się faktycznie przejechać... na SOR do szpitala najbliższego...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Śledziłem aukcje tego sprzedawcy juz od prawie roku gdyż zainteresował mnie nieco inny pojazd - Pojazd jednokołow elektryczny SOLOWHEEL. Pamiętam że w opcji Kup teraz wycenili go na 4999, aktualnie już na 3999. W aukcji jeden poszedł za ok 3k a inny za ok 2k - pamiętam bo w obu licytowałem.

Co do "a la Segway" to wydaje mi się że wycenili go kiedyś na 7999 zł a teraz już 6399 . Niestety nie wiem za ile poszedł gdy był wystawiony w licytacji ale jak widać ceny spadają więc może nie będzie to cena zaporowa. NIe ustawili limitu ceny więc kto wie, może pójdzie niedrogo.

Tez uważam że najlepiej byłoby się przejechać by móc coś więcej powiedzieć (oczywiście w kasku na głowie :grin: ). Teoretycznie można przedmiot zakupiony przez internet zwrócić w ciągu 10 dni więc dużo się nie ryzykuje chyba ze ten sprzedawca tego nie respektuje.
Rozumiem zeeltoma bo sam miałem chrapkę na coś takiego i nawet zacząłem już zbierać trochę elementów żeby spróbować pokombinowac coś samemu bo póki co cena oryginału lub prawie oryginału jest blokująca :sad:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Jeżeli ktoś chciałby się przejechać segway'em - być może dałoby się w Realu na Ursynowie (ul.Płaskowickiej). Jeżdżą nimi ochroniarze marketu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Był w tym roku na zlocie i sobie pojeździłem :) Fajna sprawa, spodobało mi się, gdyby nie ta cena, jak za dobry samochód.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Takim pojazdem przyspieszamy przez przechylanie się do przodu a on "podjeżdża" pod środek ciężkości. Tak to działa?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Dokładnie.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

No właśnie. A co jak już osiągnie prędkość maksymalną i ktoś pozostanie wychylony???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group