ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
szprychy do roweru elektrycznego
Autor Wiadomość
sosnal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Ponieważ nie zdążyłem znaleźć odpowiednich szprych - dałem do zaplecenia jeszcze raz to samo (bo jeżdzić trzeba) czyli Sapim 1,95mm (?) i zaplecione wygląda tak:


Dzięki Panowie za opinie i porady. Temat ciągle otwarty.
Pójdę najprawdopodobniej w stronę podpowiedzi Tofta, czyli szprychy Junak i rozwiercanie kapsli., albo spróbuj ejeszcze dt III. Junak ma 190mm - 192mm? Wydaje mi sie, że 130mm.
Toft jak po rozwierceniu zabezpieczyć podkładką? Masz tu doswiadczenie?
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Ja rozwiercałem akurat niekapslowaną więc poprostu powiększyłem otwór i zakładałem szprychy junakowe.
Podkładki widziałem gdzieś w tym wątku... Kolega zaadaptował obręcz z motoru...:)
http://www.endless-sphere...36375&start=150
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 18 Kwi, 2012   

Ja rozwiercałem obręcz i gość, który zaplatał koło dał podkładki. W temacie o przeróbce Tolka.
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Czy ktoś odnalazł antidotum na łamiące się szprycy? Coraz poważniej myślę nad rozwieraniem obręczy pod szprychy motocyklowe, poszaleć nie można :cry:
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Taaa :) Sprawa prosta... alu felgi i... napęd ... śmigłowy-taki jak w motolotni :D
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Pytam poważnie:)
 
 
sosnal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Jeździłem na standardowych, łamały sie,
Po 2gim komplecie zamówiłem szprychy jak do WSK. Dałem do rozwiercenia rawke i przejechałem już 1100km. Nie dość , że nie strzelają, to silnik przestał wydawać dziwne dźwieki. Rower UWAGA inaczej skreca, jest duzo bardziej stabilny i przewidywalny.
Polecam z całego serca ten zabieg.
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Jaka masz obręcz i silnik? Chodzi mi o model i wielkość. Ile za wszystko zapłaciłeś?
 
 
sosnal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

28" stożkowa, nazwy nie pamietam, pod vbraka (110zł), szprychy z przesyłka ok 53 zł, zaplatanie, rozwiercanie możesz sma, mozesz w funkcie - średnio z 70zł
Silnik Goldenmotor 750W 36V
Załuje, ze od razu nie załozyłem szprych moto. Przepaść w użytkowaniu (fote starych szprych i silnika masz powyzej)
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Daj fotki w linkach bo nic nie widać. Jakiej grubości masz szprychy?
Daj adres serwisu który Ci to robił.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Ja tylko może dodam iż nadal żadnej zerwanej szprychy junakowej... Pozdrowienia dla kolegi Pawiel ktory to mnie poinstruował co do tych szprych:) Aha zaliczyłem jakiś czas temu małego dropa z obciązeniem ćwierć tony sumarycznie:) był to skok z 30 cm może ale jednak:) Koło jest trochę krzywę ale tak jest od początku... Ewentulne wady to lekko większy ciezar oraz to że w tych serwisach gdzie bywałem od razu nawstępie albo nie chcą czegoś takiego zaplatać centować albo liczą sobie extra za to... Np ( centrowanie normalnego koła 30 zl - mojego już min 50 zl...)
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Jakiej grubości masz szprychy? Rozwiercaliście kapslowaną obręcz? Dawaliście jakieś podkładki? Czy daje się taką samą długość jak szprychę rowerową? Macie adres serwisu który się tego podejmie razem z rozwiercaniem? Powiem wam, że na Lubelszczyźnie każdy robi wielkie oczy jak zobaczy silnik elektryczny :cool:
 
 
Maxio0
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Ja jeżdże na Crystalyte 408 z przodu, i regularnie co 3-4 miesiące wymieniam pojedyńcze szprychy - urywają się od strony silnika. Szprychy, których używam pochodzą od dystrybutora Ekonapędów.
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Robsonik20 napisał/a:
Powiem wam, że na Lubelszczyźnie każdy robi wielkie oczy jak zobaczy silnik elektryczny :cool:

A to nie używają tam pralek automatycznych, albo suszarki do włosów? :D
W mojej okolicy akurat pełno Melexów jeździ, więc zwykłe pojazdy EV nikogo nie "podniecają"...

Jak widzę ile jest problemów z tymi silniczkami wplatanymi w koło-min. szprychami- to poważnie zastanawiam się nad alternatywnymi sposobami przeniesienia mocy z silnika BLDC i napęd śmigłowy do bolidu może się okazać antiditum, wbrew opini co niektórych "ekspertów" z tego forum ;)
No w przypadku bike EV, możliwości są mocno ograniczone i jest się zdanym na te kilka monopolistycznych firm XXXEV, które korzystają z mody i sprzedają różne badziewie, które gdzie indziej jest warte połowę tej ceny, byle coś sprzedać i nie splajtować ;)
Więc jak chce się mieć coś oryginalnego, to trzeba sobie zrobić samemu, bo nie ma co liczyć że lobby "spalinochodów" pozwoli na rozwój EV i że rządy zrezygnują z akzyzy na paliwa. Trzeba robić swoje i się nie przejmować, byle inwestycja w EV się szybko zwróciła ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

No to zrób taki napęd.
I nie zanudzaj wszystkich swoimi pomysłami.
Pogadamy, jak na takim napędzie pojeździsz.
"Eksperci" poczekają na twoje wyniki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group