ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Jak lamka buduje rower ;)
Autor Wiadomość
Jariko 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Cze, 2012   

Czytam o bateriach i ładowaniu leżaków. Kupiłem już trzecią partię takich leżaków magazynowych do kolejnego projektu . Napięcia na nich były różne nawet około 2 V. Drugi rok już działają. W nowym rowerze wróciłem do partii z pierwszego zakupu zrobionego ponad 2 lata temu też działają i mają się bardzo dobrze. Baterie tez mam wstawione do 3 wiertarek w tym jednej z SDS. Katowałem wiertarkę tak że aż szedł z niej dym, dwa ogniwa zdechły. Ale jeszcze żadne nie wybuchło.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Jariko napisał/a:
Katowałem wiertarkę tak że aż szedł z niej dym, dwa ogniwa zdechły. Ale jeszcze żadne nie wybuchło.


Podczas rozładowywania nie wybuchnie. Po przeładowaniu lub ładowaniu ogniwa które jest mocno poniżej napięcia a zwłaszcza gdy spuchnie na dodatek to wtedy ryzyko samozapłonu jest realne.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

A ją widziałem przypadek ze podczas rozładowania pakiet się zapalił oczywiście nie na własne oczy ale wszystko było udokumentowane.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Te, które się paliły, to stare historie. Teraz już inna technika i ciężko spowodować zapalenie się, a przecież nawet opiłki aluminium się palą i to wybuchowo.
A pył z mąki do pieczenia chleba i ciast jak wybucha .
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Do tego trochę drożdży, pogotować... ;)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

MixhaL napisał/a:
A ją widziałem przypadek ze podczas rozładowania pakiet się zapalił oczywiście nie na własne oczy ale wszystko było udokumentowane.


Jeżeli przeciążysz ogniwa prądem ponad wartości maksymalne które deklaruje producent to wtedy tak. Jeżeli np. ogniwo ma max prąd 5C to jak go obciążysz 6C to jest już ryzyko.. Ogniwa 2,2Ah Samsunga ICR mają według producenta max 2C prąd rozładowywujący a robią się już mocno ciepłe... przy 3 C pewnie by je już szlag trafił..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Przecież po to producent pisze swoje ograniczenia (maksymalne prądy, napięcia itp), żeby ich przestrzegać.
Benzynę w zbiorniku też można podpalić, ale producent tego nie zaleca.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Powaga? Gdzie tak jest napisane na stronach producentów? :D
 
 
alut
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

wracając do tematu głównego - wszystkie pakiety naładowane, zwarte i gotowe do pracy :D
Zostało mi jeszcze zamocowanie manetki - jak tylko wymyślę jak zdjąć bez strat obecny uchwyt :???:

Próbne odpalenie na postoju mówi - bije przednie koło- pytanie do speców - czy można to wybaczyć, czy robić reklamację koledze z forum? :wink:

Do roboty poza tym zostało jeszcze trochę kabelkologii - wyłącznik główny, przełącznik na ładowanie (2x5S) jak i wyjścia do balansera. Ale to powolutku, na spokojnie. Jak poczuję pierwszy wiatr we włosach to będzie już z górki :mrgreen:
_________________
http://noshit.pl - Strefa Dobrego Humoru
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

alut napisał/a:
jak tylko wymyślę jak zdjąć bez strat obecny uchwyt :???:
Płyn do mycia naczyń z wodą i spryskiwacz albo strzykawka z igłą. Trzeba spowodować aby chociaż niewielkie ilości podeszły między gumę a rurkę kierownicy. Potem powolutku zaczynasz obracać. Jednocześnie dozujesz kolejne (niewielkie) porcje "specyfiku" pod gumę i spokojnie zejdzie.

alut napisał/a:
bije przednie koło- pytanie do speców - czy można to wybaczyć, czy robić reklamację koledze z forum?
To zależy. Jak zaplatał osobiście i obiecywał wyraźnie, że będzie centrowane to możesz ;) Ale jak sprzedał gotowca z Chin to sorry ale nie spotkałem się jeszcze z zestawem zaplecionym idealnie. Powiem więcej. Dawałem silniki do zaplatania w profesjonalnym serwisie i zawsze jakieś minimalne (ale do zaakceptowania) bicia były.
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 354
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Benzynę w zbiorniku też można podpalić,

W jaki sposób? Pytam serio
 
 
alut
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

tomasz_kombi napisał/a:
alut napisał/a:
jak tylko wymyślę jak zdjąć bez strat obecny uchwyt :???:
Płyn do mycia naczyń z wodą i spryskiwacz albo strzykawka z igłą. Trzeba spowodować aby chociaż niewielkie ilości podeszły między gumę a rurkę kierownicy. Potem powolutku zaczynasz obracać. Jednocześnie dozujesz kolejne (niewielkie) porcje "specyfiku" pod gumę i spokojnie zejdzie.


Thx, zadziałało :)
tomasz_kombi napisał/a:

alut napisał/a:
bije przednie koło- pytanie do speców - czy można to wybaczyć, czy robić reklamację koledze z forum?
To zależy. Jak zaplatał osobiście i obiecywał wyraźnie, że będzie centrowane to możesz ;) Ale jak sprzedał gotowca z Chin to sorry ale nie spotkałem się jeszcze z zestawem zaplecionym idealnie. Powiem więcej. Dawałem silniki do zaplatania w profesjonalnym serwisie i zawsze jakieś minimalne (ale do zaakceptowania) bicia były.

Wycentrowane to raczej jest, bo nie bije na boki, tylko w pionie...
_________________
http://noshit.pl - Strefa Dobrego Humoru
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

nanab:
Można np. palnikiem podgrzać zbiornik i paliwo będzie nawet bardziej lotne do pewnego momentu.
Identycznie, nie wyobrażam sobie przewoltowań lub przeciążeń akumulatorów ponad dane i charakterystyki producenta; czyli np. żarówka na 12V nie moze być używana na 230V.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Jeżeli bije w pionie to źle opona się ułożyła.
Sposc. Powietrze i napompuj trochę a później całe koło tłucz czymś. Po czym dopompuj normalnie i sprawdź. Powinno pomoc.
Ostatnio zmieniony przez MixhaL Wto 10 Lip, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alut
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

No tak, o tym w amoku nie pomyślałem :)
_________________
http://noshit.pl - Strefa Dobrego Humoru
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group