ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 08 Gru, 2013
Skuterek elektryczny - dobór akumulator
Autor Wiadomość
dexter0007
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   Skuterek elektryczny - dobór akumulator

Witajcie, właśnie ukończyłem naprawę skuterka elektrycznego (coś jak hulajnoga z siedzeniem) i pasuje dobrać do niego jakieś zasilanie. Jest to pojazd ze sterownikiem zasilanym napięciem 24V, silnik ma parametry 24V 10,5A 180W. W oryginale były dwa akumulatory żelowe 12V 12Ah ale niestety padły.
Zastanawiam się nad polutowaniem pakietu z ogniw dostępnych w internecie tylko nie mogę się zdecydować jakie ogniwa wybrać. Kusi mnie w stronę Li-ion ale kompletnie nie znam się na tego typu ogniwach. Ładowanie zrealizuję ładowarką automatyczną z balanserem zasilaną z akumulatora samochodowego doładowywanego solarem (posiadam mały system solarny)
Jesli ktoś bawił się kiedyś czymś takim to jak najlepiej połączyć ogniwa? Jaki zasięg byłby na takim pakiecie?
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

No napewno paru się bawiło... Jeśłi chodzi o lity z paluszków bateryjnyuch laptopowych to najczęściej mająone wydajność od 1c do 0,5c max jako nominalną..,. stad twój pakiet na 24V powinien w zależności od tego co masz dostępnę mieć od 10do okolo 20 ah. napier łaczysz pakiety o napięciu jednej celi do nominału napiecia i porżadanej wartości pojemności a potem poszczególne pakiety do nominału poządanego napięcia... polecam podrasowanie do 8 szeregów co da nominał jakieś 29,6V. Zwsze to żwawiej jedzie a i 20ah z takiej baterii waży max 5 kilo...o Czywiście ładowanie ładowarką modelarską z balanserem... na układzie do jazdy miernik ah i napiuęcia oraz biper na ogniwa... Pozdrawiam...
 
 
dexter0007
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Lis, 2012   

Dzięki, tak własnie myślałem poskladac pakiet 8 ogniw w szeregu gdzie 5 takich pakietów da pojemność około 15Ah w zależności od zastosowanych ogniw.
Teraz mam dylemat jakie ogniwa i skąd, otóż znalazłem na allegro ogniwa które podobno mają 3800mAh za 6,50zł sztuka ale coś mi sie nie wydaje że tak tanio tak duża pojemność.
Wie ktoś coś na temat tych ogniw albo ma coś godnego polecenia?
 
 
mark808 
początkujący
mark808


Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: krakow
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

Czy ktoś może mi doradzić zakup naprawdę efektywnych akumulatorów do hulajnogi elektrycznej 800w 36V. Założyłem do niej ostatnio kupione w MW Power 3 sztuki AGM 12V-12Ah i nie jestem zadowolony z dystansu 18km jaki na nich osiągam.To już na poprzednich chinolach robiłem około 28km
_________________
mark808
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

Nie masz szczególnie dużego wyboru. Albo kup dobre żele pokroju GreenSaver albo przerzuć się na Litowce bo to przyszłość, choć na początek wymaga inwestycji. Ale jak sam już zauważyłeś i zauważysz nie raz - oszczędny płaci 2x :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Do rowerka dla inwalidy, na który się składaliśmy, też włożyłem owe MW. To było w maju. Przejechane jakieś 500 km. Na dziś jeden już jest padaka. Pod obciążeniem napięcie spada do 6V, pozostałe dwa trzymają po około 10.2V. To chyba jednak nie są najlepsze akumulatory do pojazdów elektrycznych.
Nowe GS 12V 24Ah kosztują w sklepie 400 zł. Też nie są tanie, ale dzięki koledze z forum można je było nabyć w rozsądnej cenie i te mogę polecić z czystym sumieniem :)
 
 
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

mark808 napisał/a:
Czy ktoś może mi doradzić zakup naprawdę efektywnych akumulatorów do hulajnogi elektrycznej 800w 36V. Założyłem do niej ostatnio kupione w MW Power 3 sztuki AGM 12V-12Ah i nie jestem zadowolony z dystansu 18km jaki na nich osiągam.To już na poprzednich chinolach robiłem około 28km


6x6S Turnigy 5Ah połączone w 12S3P dadzą 30km. Ja na 12S1P (2 pakiety 6S) robię 11km.
Cena sklepowa .... 230zł za pakiet


Ewentualnie 9 pakietów 4S np Turnigy HardCase polaczone analogicznie 12S3P.
Tutaj mozna zlapac nawet ciut taniej po 120-140zł za pakiet.
 
 
mark808 
początkujący
mark808


Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: krakow
Wysłany: Wto 07 Paź, 2014   

A co myślicie o ołowiowo krzemowych Greensaver w tych wymiarach którymi niestety jestem ograniczony mają 15Ah. Czy raczej zapodać żele Shaze 12V-12Ah
_________________
mark808
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Paź, 2014   

Daj jakiegoś linka do tych GS 15Ah.
 
 
mark808 
początkujący
mark808


Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: krakow
Wysłany: Śro 08 Paź, 2014   

http://www.conrad.cz/olov...sp15-12.k251477
_________________
mark808
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Paź, 2014   

340 zł, to bardzo drogo.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Śro 08 Paź, 2014   

Tutaj ceny są dosyć przyzwoite, tylko z transportem może być kłopot.
http://www.ebay.de/sch/i....ver+akku&_sop=2
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Paź, 2014   

60 euro za 15 Ah, to ma być przyzwoite? :D
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 08 Paź, 2014   

No ale co się tak dziwisz :P
Taka jest cena rynkowa. Przecież to, że mieliście jednorazową okazję kupić jakieś leżaki na lewo za 1/3 ceny nic nie znaczy. Okazja i tyle. A w sklepie masz cenę rynkową. Dlatego pojawiają się na forum ciągle głosy i rady nad rezygnacją z żeli bo dobre żele kosztują drożej niż byle jakie litowce :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
mark808 
początkujący
mark808


Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: krakow
Wysłany: Śro 08 Paź, 2014   

No ale tak naprawdę ,nie patrząc na cenę to które będą bardziej wydajne jeśli chodzi o dystans które dadzą więcej
_________________
mark808
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group