ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
KORBA POD WOLNOBIEG
Autor Wiadomość
felek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   KORBA POD WOLNOBIEG

Jak w temacie- czy macie konkretne modele korb pod wolnobiegi. Planuje zastosować wolnobieg z hulajnogi elektrycznej i szukam korby, przy której nie trzeba by za dużo rzeźbić. Do tego jeszcze szersza oś suportu...
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

jeśli szukasz konkretnego modelu to najpierw...
Są dwieszkoły aluminiowavi stalowa...
Alu nakrecają wolnobieg( i przypiętoą resztę) prosto do gwintu alu na korbie alu...
Stalowcy najpierw przykręcają do pająka pierscień stalowy a na nim dopiero jest gwint...
CO do rozstawu i mm to mysle ze da sie to zrobić tak iż włściwie plus minus te kilka mm nie ma róznicy w suporcie i jego rozstawie (tym min użytecznym)...
Co do trwałości...
nie wiem...
trzeba szukać.... ja osobisće nie odważe sie wypowiedzieć bo mam za mało roboczo godzin...
Generalnie gwint alu "łatwiej zerwać" ale... to zależy od mnogiej liczby czynników...
Jeśłi planujesz robienie korby z gwintem alu od razu na korbie to istotna jest średnica mięcha na korbie... tu nie ma reguły zmieniają sie modele i rozmiary... w przypadku próby zastosowania pierścienia ze stali to juz nie tak ważne, a bardziej czy da się to wkręcić w pająka na płasko...
POzdrawiam:)
PS ekonomicznie przeróbkama sens wtedy gdy korby są stopsunkowotanie i da sie jakoś wykorzystać ichżębatki...
MM:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group