ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
uniwersalny rower z silnikiem elektrycznym
Autor Wiadomość
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   uniwersalny rower z silnikiem elektrycznym

Witam bardzo serdecznie wszystkich zelektryzowanych i tych co jeszcze nie.
Mam na imię Szymon. Mieszkam obecnie we Wrocławiu. Lat 28.
Niedawno zezłomowałem swojego spalinowego seata i nie mam zamiaru kupować nowego auta.
Chciałbym z waszą pomocą zaprojektować i skonstruować rower elektryczny od podstaw. Jako, że od razu na wszystko mnie nie będzie stać i nie będe miał zbyt wiele czasu aby temu projektowi poświęcić ze względu na pracę, to planuję ukończenie projektu i wdrożenie go na przyszłą wiosnę.
Rower miałby być uniwersalny, czyli na dojazdy do pracy do 15km w jedną, stronę, wyjazdy na zakupy, wypady poza miasto, lasy i pagórki. Duże znaczenie będzie miała dla mnie pojemność baterii i czas ich ładowania.
Poczytałem już co nieco na ten temat i założyłem, że będzie zasilany pakietami li-pol, a silnik będzie bezprzekładniowy i bezszczotkowy w kole.
O ile o mechanice i elektryce pojecie mam, to na rowerach kompletnie się nie znam i juz tutaj proszę o pomoc w wyborze konstrukci lekkiej, wytrzymałej, z dobrymi chamulcami, dużej powierzchni w ramie na akumulatory i względnie jak najmniejszymi oporami toczenia. I prośba jeszcze taka, że jak będziecie coś proponować to proszę o przybliżone koszty, bo muszę zrobić jeszcze kosztorys i rozlożyć swoje rachunki w czasie.
Z góry bardzo dziękuję za udzielanie się w temacie i pozdrawiam :-)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Odparz od kogoś projekt - pooglądaj np zdjęcia ze zlotu tegorocznego w Żyrardowie albo dział konstrukcje.
Każdy ma inne opinie na ten temat i nie ma czegoś takiego jak najlepsze części i rozwiązania.
W tej kwestii ile ludzi tyle opinii i zamiast faktycznej pomocy tylko się pogłębia zamieszanie :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Część, jeśli chcesz coś innego niż klasyczny zelektryfikowany góral to zapraszam do nas. Wpadnij, pooglądaj… możemy coś poskładać...


 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

mam lepszy pomysł

http://www.electricbike.com/pakistan-ebike/

to jest dopiero arcydzielo
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

Bartusia. Z chęcią się spotkam pogadać jak tylko wrócę z delegacji.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

Kompletuję powoli części składowe.
Czekam na aku turnigy 4s 5000mAh.
Pora teraz na zamówienie z Chin(hobbyking) więc proszę propozycje, co można wrzucić do jednego koszyka, żebym nie musiał dwa razy płacić za wysyłkę.
Napewno dwie ładowaczki 8s, tylko które lepsze?
Alarmy. Te się nadadzą http://www.hobbyking.com/...ch=cell%20alarm ?
Czy potrzebuję BMS?
Jaką kabelkologię?
 
 
dagor200 
początkujący


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 48
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

BMS masz w ładowarce. Potrzebujesz raczej odpowiednich przewodów, żeby sensownie to połączyć od strony balansera jak i przewodów prądowych .
Mam ten alarm, działa ale ma jedną wadę. Jak zapomnisz odłączyć i pozostawisz podłączony na noc to dwa ogniwa się bardziej rozładowują. Trzeba pamiętać o odłączeniu po wycieczce.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

skoro to ma być tylko alarm to po cholerę komu LCD? kup alarm bez wyświetlacza, wywal z niego zielone diody sygnalizacyjne i możesz mieć go podłączony non stop.
Ja mam alarm podłączony już 4 miesiące non stop i rozjazdu nie ma. Nie odłączam go nawet podczas ładowania.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
adamcebo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

kori napisał/a:
to jest dopiero arcydzielo

Dobre Youtube: Electric Bike from Pakistan :cool:
Brakuje tylko jeszcze jakiegoś flywheel'a :idea:
To już moje wynalazki z takim trafo do podbijania napięcia z początków Ev'owania to przy tym proste układy :lol:

Tak czy inaczej działa do dzisiaj, bo za małe prądy pływały przez niego i nie daje się "usmażyć" podczas testów różnych wersji falowników...
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

tas napisał/a:
skoro to ma być tylko alarm to po cholerę komu LCD? kup alarm bez wyświetlacza, wywal z niego zielone diody sygnalizacyjne i możesz mieć go podłączony non stop.
Ja mam alarm podłączony już 4 miesiące non stop i rozjazdu nie ma. Nie odłączam go nawet podczas ładowania.

Nie widzę tam alarmów bez wyświetlacza, a świecące elementy i tak bym wyrzucił.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

http://www.hobbyking.com/...20¤tPage=
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Sob 05 Paź, 2013   

Dziesiątego września wysłano do mnie paczkę z Hobbyking z Europy, ale do dzisiaj nie doszła.
Dwa dni temu wysłałem zapytanie o moje zamówienie, ale do dziś nie odpowiedzieli. Co robić?
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Paź, 2013   

poczekaj jeszcze miesiac.. oni tak niestety działają...
 
 
adamcebo
[Usunięty]

  Wysłany: Sob 05 Paź, 2013   

Szymek napisał/a:
Co robić?

Zadzwoń przez Skype, bo jakiś stacjonarny pewnie mają.
Wyjdzie grosze i można ze zwykłego telefonu nie trzeba przez kompa, chociaż taniej jeszcze by było.
Skype mam w zwykłym normalnym telefonie dostępne, bo łączę się z numerem stacjonarnym dostępowym Skype przez "komórczaki nasze" za kilka groszy za minutę (pakiet się aktywuje w Pluju) a dalej już na cały świat przez Skype taniocha na stacjonarne i gadam przez normalny telefon jak jestem na grzybach :wink:

Zresztą chybą jakimś UPSem jak to jedzie to chyba taka firma nie udostępnia śledzenia przesyłek po numerze?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Paź, 2013   

Szymek napisał/a:
Dziesiątego września wysłano do mnie paczkę z Hobbyking z Europy, ale do dzisiaj nie doszła.
Dwa dni temu wysłałem zapytanie o moje zamówienie, ale do dziś nie odpowiedzieli. Co robić?

Sprawdz na stronie i stan Twojej wysylki. Bo moze jest wyslana i czeka dluzej na cle. Moja ostatnia paczuszka szla 7 dni do Polski a w Polsce 3 dni i juz mam. :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group