ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Moja konstrukcja - 4000W "Electra A6"
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 15 Cze, 2013   

Jak zrobić stacyjkę wyłączającą wszystko na kluczyk z blokadą obrotów silnika:



Obciążalność styków to zazwyczaj 10A więc nie wiem jaką parę w nogach musiałby mieć złodziej - daleko ani szybko nie odjedzie... :)


Moduł przełącznika można łączyć równolegle więcej sztuk (potrzebne są 2 minimum)



Stacyjka wyłącza sterownik oraz łączy przewody fazowe silnika. Oczywiście zazwyczaj ma się dodatkową stacyjkę na przycisk do 'codziennego' użycia.

A co do filmików, to bieda, nie ma kiedy zmontować :)



Najlepiej oglądać w HD (720p)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Cze, 2013   

Czym nagrywasz? jak montujesz? (w sensie w jaki sposób przytwierdzasz kamerkę).
No jest power. Ciekawią mnie te ścieżki górskie:). Jak poradzę sobie z ładowarką zrobię test na pewnym szutrowym podjeździe. Mimo tych 4kW wydaje mi się że na tych szlakach górskich musisz utrzymywać jakąś min prędkość? Dead stop/start nie zrobisz chyba na tak stromych ścieżkach? Ja robię taki start od zera pod górkę na wyjdzie z garażu ale to chyba 12 stopni jest tylko. Muszę zmierzyć. (z tym że u mnie kompletny zestaw kóry ruszył ważył pod 200 kilo - wyjechał ale czuć że więcej jak te kilkanaście km nie osiągnie chyba).
Pozdrawiam:)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 15 Cze, 2013   

Wiesz, dla niektórych i 4kw mało, ale bądźmy rozsądni, ileż można tych watów pchać w silnik :)
Mówię z całą stanowczością jako ludek wyciągający z EV maksimum w terenie - 3-3.5kw to max, co przy silniku DD na offroad jest moim zdaniem potrzebne.
Każdy kolejny kW już naprawdę nie daje żadnej różnicy :)
To by trzeba było iść w MID drive, ale to jest tak paskudnie beznadziejnie brzydki sposób napędzania roweru, że sobie daruję :)

Nagrywam Gołpro Hiroł przymocowaną do paska od plecaka kawałkiem PCV. Taki ChestMount dla ubogich :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Cze, 2013   

E nie no ja rozumiem (doświadczalnie :) ) sporo tych aspektów (łącznie z próbami mid-drive tu mam naprawe parękonwersji na róznym setupie i sterownikach od szcztotki united motor do prototypu huba bldc jako zasiłki mid drive zresztą jest eto na necie. Kiedyś uzupełnie stronkę to wrzucę zdjęcia i td)) tak że szacun i spoko. Pytam z Ciekawości bo takie mam a nie inne doświadczenia:). Rozumiem że te silniki (pewnie olej i duże przekroje kabli mimo wszystko) wygrywają te asfaltowe podjazdy. O ile pamiętam ( interesowałem się tym kilka lat temu zz mid -drivem zapomiałem jak się nazywał ten przerobiony trek_y mało co maiło szanse. )teraz na płaskim rządzi jednak hub. I okej:). TO poprostu zrozumiałe że wygra ten kto w zadanych warunkach potrafi utrzymać najbardziej optymalne parametry pracy silnika. I tyle.
Tak szczerze w warunkach nie zbyt stromych też wolę hub. Choć bardziej jestem zainklinowany mechanicznie niż elektronicznie. I to pewnie dlatego. No to może na koniec zapytam tak a ca z wykorzystaniem wolno-obrotowego maca np? takiego max 25kmh przy 36V? Sam obecnie rozważam wycieczkowo taką alternatywę. Jednak dd kiedy jadę trasę 30+ km daje o sobie znać zwłaszcza przy prędkościach ponad 15-20 kmh... NIestety.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 15 Cze, 2013   

Ja się na MAC nie znam osobiście.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Na dużych odległościach polecam kanapy i szerokie (bardzo szerokie) miękkie siodełka.
Już się natłukłem na testach setek km i coś o tym wiem ;)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Tak, ale ja mówię o sytuacje kiedy rowerem z silnikiem chcesz np pedałować nie używając silnika:). Wtedy kanapa nie jest chyba optymalna.
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Tas, gdzie taką stacyjkę można kupić ??
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

no na necie w sklepach szukaj
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Sob 06 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

toft napisał/a:
Tak, ale ja mówię o sytuacje kiedy rowerem z silnikiem chcesz np pedałować nie używając silnika:). Wtedy kanapa nie jest chyba optymalna.


Jak ktoś ma chęć pedałować na długich dystansach, to po co mu rower z silnikiem? :P
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Zeltom powiem Ci:). Wyobraź sobie że lubisz pedałować. A nawet musisz bo robisz to np dla zdrowia. I twój typowy zasięg to 50-70km na pedałach. Więcej po prostu nie dasz rady. Mając dobre wspomaganie robisz swoje 70 kilometrów, a drugie 70 możesz na silniku. Tym samym i ćwiczysz i pojeździsz na elektryku a i możliwości zwiedzania wzrastają dwa razy. Same zalety. Zaraz ktoś powie że przecież mogę pojechac do miejsca x i wrócić pociągiem albo inym transportem. NIe komentuję bo chyba widać o co chodzi:)?
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Ja mam cichą nadzieję że w końcu mój rowerek zacznie tak ganiać jak ten Twój. Powiem Ci że filmik zrobił na mnie niemałe wrażenie - zasuwa te 4kW naprawdę. Ja jednakże nie potrzebuję 50 km/h i więcej. Moje wyliczone 42 to już aż nadto a jak będę jeździł bez przegrzewania się silnika ok 40 km/h to będzie bajkowo. Jeżeli na żelkach będzie ok. (czyli bez grzania się silnika ) to pakuję pakiet litówek który mam od dawna i ciekawe ile wtedy przefrunę na jednym ładowaniu. Energi w moim litowcu będzie 3 x więcej niż w żelkach... Skrycie liczę na 45 km... Będzie mało - będę kombinować..

Tylko czym to ładować ? Imax B6 zanim napcha energii to potrzeba będzie minimum 24h ładowania non stop... Myślę aby ładować zwykłym zasilaczem impulsowym 24V/10A lub 20A i pod koniec ładowania czyli przy ok 23,6V przełączać na Imax-a
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Jeszcze jeden filmik (bez obaw, już chyba ostatni), tym razem z terenowej jazdy.
Trasa:
Skrzyczne 1257m
Małe Skrzyczne 1211m
Zielony Kopiec 1152m
Malinowska Skała 1152m
Magurka 1108m
"Szlak Tysiączników" :mrgreen:

I jest to jednocześnie taka moja kwintesencja sensu istnienia EV bajka :)



Najlepiej oglądać w HD (720p)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Wto 18 Cze, 2013, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
clyd3
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Potwór... ;]

filmik super.

Ebike jak marzenie.
_________________
Nie pisać na email podany w profilu.
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Super ten twój rowerek ! Na ile tak km ci starcza bateria po tych górach ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group