ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 08 Gru, 2013
Przeróbka roweru full na elektryczny (ok. 1000zł)
Autor Wiadomość
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   Przeróbka roweru full na elektryczny (ok. 1000zł)

Witam,

Od dawna przeglądam to forum i powoli zbieram się do przeróbki mojego roweru na elektryczny. Niestety moje fundusze są ograniczone do ok. 1000zł co wiem, że jest mało aby dokonać takiej konwersji, nie mniej jednak projekt ma być cały czas rozwijany i podejrzewam, że w efekcie końcowym zamknie się na większej sumie pieniędzy. Na razie postanowiłem, że rower będzie napędzany silniczkiem 1kw 48V i pakietem 12s z s pakietów turnigy 5000mah nie zapewni to jakiegoś dużego zasięgu, ale pozwoli mi już poczuć frajdę z jazdy takim pojazdem. Z przeróbkami rowerów mam już pewne doświadczenie, gdyż jakiś czas temu zbudowałem rower z napędem rolkowym i silnikiem 500w 24V. Niestety to rozwiązanie nie sprawdzi się w moim obecnym rowerze oraz uniemożliwia jazdę pod bezdrożach. Silnik na pewno chcę zamontować w kole najlepiej bldc bezprzekładniowy. Z tego co się doczytałem to najlepiej akumulatory i silnik było by zamówić za granicą, tylko nigdy nic nie zamawiałem z innych krajów i nie mam pojęcia, od kiedy obowiązuje cło oraz ile wynosi ono na podzespoły do roweru.

Przeglądając internet wstępnie dobrałem takie komponenty:

-Silnik 1kw 48v z bmsbattery
-Turnigy 4s 5000mah hardcase
-ładowarka imax b6 z kórej pakiety będą ladowane równolegle

Całość bez przesyłek wyniesie 253 dolary czyli 840zl a z podatkiem vat 1034zl

Nie wiem tylko, ile w poszczególnych sklepach wynosi przesyłka i nie mogę tego znaleźć.

Jakie są szanse, że moje zakupy będą poddane opłatami Vat i cło?

Czy nie opłaca się zamówić tych komponentów w polsce?

Proszę o porady co do owej przerobki.

image_url-131031-1371325593.jpg
Taki rower chcę poddać przeróbce.
Pobierz Plik ściągnięto 519 raz(y) 209,75 KB

 
 
pirat666 
początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Tak na szybko to brakuje Ci jeszcze wolnobiegu.

Przy tym rowerku to gdzie umieścisz baterykę ?

No i dochodzi jeszcze mocowanie podzespołów.
_________________
e-kona
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

No to wolnobieg kupie na allegro za 60zł. Bateria i sterownik będą umieszczone na bagażniku mocowanym do sztycy. Takie rzeczy to na razie mogę sobie odpuścić, bardziej zależy mi na dobraniu najbardziej korzystnych dla mnie baterii i silnika ze sterownikiem oraz proszę, żeby ktoś mi wyjaśnił jak jest z zamawianiem części z bmsbattery oraz hobbyking, jakie dochodzą jeszcze koszty?
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Jak silnik ma być BLDC w koło bezprzekładniowy to po co wolnobieg ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Co by pedałować nie trzeba było cały czas :D
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Pykacz - ady wolnobieg to taka kaseta nakręcana ;)
Też to masz nakręcone na silniku, a nawet nie wiesz jak się nazywa. Wstyd :P

Przesyłka za ładowarkę + 3 aku to 50$, zatem suma - 137$ z przesyłką
Silnik i reszta to 160$ + 177$ wysyłka, suma 337$, zatem cały koszt zakupów to 475$*3.43=1630zł + cło + podatek = 2100zł
Tak by to wyglądało ;)

O ile z akumulatorami i ładowaczką nie ma co kombinować, bo celujesz wysoko ale dobrze, to ten silnik za ponad tysiaka wymaga dopracowania. W kraju kupisz taniej :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

To przyznam, ze mnie teraz zmartwiłeś, będę musiał albo dozbierać ten tysiąc albo ciąć koszty, ale wtedy zostaje mi ok. 500zł na silnik (licząc budżet 1100zł) gdyż same baterie z ładowarką będą mnie kosztowały z wszystkimi opłatami 600zł. Mam jeszcze pytanie do osób częściej zamawiających za granicą: Czy zdarza się tak, że zakupy omijają cło i podatek? czytałem, że jak się wysyła przedmioty najtańszym kurierem to szansa na takie ominięcie zwiększa się.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

To temat rzeka. Kase na cło i Vat musisz mieć. Jeśli się uda - twój zysk. Jeśli nie - trudno, zapłacić trzeba. 50/50 :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

ok, rozumiem. Czyli zakładając, że byłbym zmuszony zapłacić cło i podatek za baterie, to czy za kwotę 500zł dam radę w Polsce kupić silnik 1kw?

Dopiero teraz zauważyłem, że owe baterie są niedostępne, czy w HK są jeszcze jakieś pakiety godne polecenia do elektryka?
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Tas mogę nie wiedzieć bo ja mam przedni napęd . :mrgreen: A z tyłu kaseta jest :roll: . No ale fakt tak jakoś mi się zamieszało bo coś mi ostatnio z łepetyny mid-drive nie chce wyjść :mrgreen: .
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Lip, 2013   

Zobacz http://www.ev-power.eu/ .Silnik to c9-2805 maja tez ogniwa.Płatnosci w Pradze tylko koronami ale odpadaja ci koszty transportu ( w zaleznosic od wagi ) .Jak wysylka to platnosc przelewem bankowym i nie ma klopotu z clem.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 03 Lip, 2013   

Niestety, jedyny silnik jaki znalazłem na tej stronce jest o mocy 500w przy 36V teoretycznie mogł by być, ale cena... 736zł :(
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Lip, 2013   

To jest silnik c9 2805 oznaczony na tej stronce jako 500W JZ36V500W.Na http://endless-sphere.com są informacje iż silniki te potrafią oddać 2500W ( myśle że mocy chwilowej ) i 1000W ciągłej. Tu masz wątek z naszego forum http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1815 .Tak swoją drogą to mam spore wątpliwości co do momentu obrotowego silnika 2806 tym bardziej że waga tych silnikow jest prawie identyczna.Ja mam własnie c9 2805 i tak jak juz kiedys pisałem nie widzę sensu montowania silnika o wiekszej mocy. Rower bez pedałowania wdrapuje się na Skrzyczne , a rekordy predkosci mnie nie interesują.Miałem możliwość jazdy rowerem z silnikiem Bosha 250 W ale zamontowanym w "Pedałach" i daje on wiecej momentu niż 1KW w tylnym kole , nie wspominając już o wadze ( niecałe 19 kg z baterią ) co procentuje jak masz włożyć rower na plecy i włazić po stromym zboczu .Ale co kto lubi.Obawiam się tylko że cały ten wyścig w większych mocach silników i pojemności baterii może się skonczyć tym że nie będzie gdzie jeżdzić rowerem bo będą polowania i obławy ( byłem swiadkiem blokady przez siły Policji i Straży Leśnej sporego obszaru celem wyłapania motocykli enduro które jezdzily po szlakach pieszych i rowerowych).Wart przemyśleń jest Smart Pie ( mała waga i mozliwość przeciążenia do 700-900 W ) ale znowu ta cena .Pozdrawiam i sukcesów w budowie.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 03 Lip, 2013   

Jak najbardziej ten silnik jest dość dobrym rozwiązaniem, gdyż mój rower tez będzie służył do jazdy po terenie. Nie mniej jednak 736zł za sam silnik bez opłat celnych i podatkowych oraz wysyłki to sporo za dużo jak na mój budżet. Myślę, że jak zamówię już baterie i będę je miał na miejscu, to rozpocznę poszukiwania jakiegoś używanego silniczka.
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Lip, 2013   

To jest cena za cały zestaw ( koło , silnik, manetki , King meter LCD ).Sam silnik bez szprych i kontrolerach kupisz taniej np. tu http://www.evbike.cz/Elektromotory/ lub MP tu http://www.e-pohon.cz/e-p...Ridici-jednotky .Wystarczy zmienic google.pl na google.cz . :) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group