ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Panele słoneczne
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   Panele słoneczne

Mam okazje dostać gratis panel (bądź nawet kilka) paneli słonecznych tej wielkości:



Problem w tym, że poczta niemiecka tego nie łyka, bo za duży gabaryt, a kurier będzie sporo kosztował.
Czy ktoś z was, albo waszych znajomych nie kręci się w okolicach Niemiec, a dokładniej południa tego kraju? Szkoda by to zostało zutylizowane, a taki jest los tych paneli.
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Pią 11 Paź, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Co jest nie tak z tymi panelami? Taki panel w sklepie w Polsce to plus minus ale z 1000 zł. Nie wiem ile to kilometrów ale licząc 25zł za 100km to może opłaca się kopsnąć do Niemiec?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Troszkę obracam się w tych tematach i uprzedzam, że jeśli to panel z wymiany serwisowej, a 95% paneli z Niemiec to odrzuty serwisowe (często z wielkoformatowych instalacji) - to pochodzi ci to 3-6 miesięcy i padnie.
To tak w ramach dobrej rady i troski o twoje nerwy i pieniądze :)

Nówki sztuki w pudełkach, nie otwierane - czemu nie. Serwisówki (tam nie ma używek) - uprzedziłem :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pawiel 
brygadzista
Pawieł


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Poza tym musisz pamiętac, że aby zrobić coś sensownego z paneli (większą instalację - np. z jednym inwerterem) - wypadałoby aby panele miały takie same parametry , tarzały się w ten sam sposób, miały podobne charaktersytyki, w przeciwnym przypadku temat będzie generował tylko problemy.
Więc jeśli sa to moduły poserwisowe, to raczej do zabawy, anieżeli do czegoś poważnego.
_________________
Jeżdżę Kellys Toxic full susp., 22,5Ah LiIon, 9C (od Nexun) - http://forum.arbiter.pl/v...p?p=58902#58902
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

To są nówki, które producent daje do testowania w specjalnej firmie. Po testach są one utylizowane. Jeśli mam je dostać za darmo, to chyba warto o to powalczyć, nie? ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Aaa nówki w tak okazyjnej cenie, żal nie brać :)

Na forum był link do strony, na której można było zamówić dostawę na terenie europy. Było to w temacie o jakimś samochodzie. Być może jakiś kierowca wraca na pusto z tamtych rejonów i pewnie by ci to wszystko na pake zabrał. Obaj będziecie zadowoleni :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

To o tą stronkę chodzi http://clicktrans.pl/ . Ja z niej korzystałem i dobrze na tym wyszedłem. Pozdrowienia
 
 
Pawiel 
brygadzista
Pawieł


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Świetny link.
Przyda się też chyba innym.
Zeeltom - chyba dsasz radę.
_________________
Jeżdżę Kellys Toxic full susp., 22,5Ah LiIon, 9C (od Nexun) - http://forum.arbiter.pl/v...p?p=58902#58902
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Odległość, to coś kole 1100 km w jedną stronę. Kumpel jechał tam osobówką Volvo 11,5 godziny autostradami. Zrobienie 2200 km nawet na gazie, wyjdzie mnie osobiście jakieś 600 zł plus zmęczenie. Jeśli kurier, albo podobny transport wyjdzie taniej, to nie będę się zastanawiał.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Nawet jak wyjdzie za te same pieniądze, to bym się nie zastanawiał nad kurierem. Jechałem do Holandii 1000km w jedną stronę i to jest duże zmęczenie na jeden strzał i sporo czasu, bo wyjdzie cię to trzy dni z noclegiem na miejscu.
A z tego co piszesz to bardzo rozsądna cena za ten sprzęt ;)
Edit
Zobatrz jeszcze na stronie wysylajnajtaniej.pl, bo wiem, że wysyłają za granicę, to może z za granicy też wezmą. Tam zamawiałem kuriera na hulajnogę.
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

albo możesz dać zapytanie na oferia.pl , tam szukałem transportu dla auta
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013   

myślę, ze w cenie ok. 500 PLN miałbym kogoś kto by to zabrał. Tylko pytanie czy to jest zabezpieczone żeby się nie potłukło i czy taka cena Ci odpowiada.
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013   

Zeeltom. Napisałeś "panel lub kilka".
Jeśli miałby być jeden to faktycznie jest różnica czy koszt transportu wyniesie 100 czy 500 czy 1000zł bo albo ma być okazja albo nie ;)
Jeśli jednak miało by być ich więcej (jeśli możesz to doprecyzuj ile) to ich transport za te same pieniądze wygląda już zupełnie inaczej.
Myślę, że znaleźli by się chętni na "zrzutkę" o ile będzie wiadomo ile jest dostępnych.
No i warto by też coś wiedzieć o ich (przynajmniej teoretycznych) parametrach.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Na clicktrans mam już ofertę za 450 zł ;) A zaczęło się od 1500 :-D
Dziś powinienem wiedzieć więcej szczegółów na temat tych paneli.
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

fajny ten clicktrans - nie znałem, już się tam zarejestrowałem. Kolega wozi paczki/rzeczy na trasie Polska - Anglia i w drugą stronę (i to nie busem blaszakiem, tylko konkretnym na ramie z zabudową typu firanka) - zatem z francji/belgii/holandii i niemiec też może zabrać.
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group