ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moderatorzy?
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   Moderatorzy?

Ponieważ obaj moderatorzy forum Lisciasty i NocnyPtak zaglądają na forum dość rzadko, (ostatnie wizyty pół roku temu) a mam pytanie o wolne stanowisko, czy wypada starych bywalców (rejestracje z 2007 i 2006 roku) pozbawić tych funkcji i powołać nowych, którzy pomogą w prowadzeniu forum? Wypadałoby, żeby moderatorzy częściej zaglądali na forum. Jeśli nie mają takich możliwości, to może trzeba trochę odświeżyć ekipę? Niby daję sobie radę, ale nie zawsze i nie wszędzie mogę być obecny by pilnować ładu i porządku ;)
Jeśli chcecie coś dodać w tej sprawie, to oczekuję odpowiedzi ;)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

No cóż, na paru innych forach spotkałem się z taką oto formą:
- z nieaktywnymi moderatorami porozumiewamy się celem wyjaśnienia sprawy
- jeśli schodzą z posterunku to nadaje się im tytuł typu zasłużony dla forum czy jakiś inny chwytliwy i np zmienia kolor z moderskiego na inny niż mają normalni użytkownicy.
Pozdrawiam:).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

Zeeltom, jesli bedziesz wyznaczac osobe na moda to nie sugeruj sie iloscią napisanych postów ani wiekiem tylko patrz po doswiadczeniu, musi to byc ktoś kto nie bedzie upominał o literówki w postach ani wykozystywał pozycji do "gnebienia tych ktorych nie lubi".Uważaj zebys dziecka neostrady nie dopuscił bo forum padnie.Wiem bo zarzadzam 5 forami i raz sie dopusciłem przyznania moda komus kto nie powinien miec tej funkcji i sporo uzytkowników odeszło z forum np yamaha . ja juz takze coraz rzadziej zaglądam na fora z braku czasu ale nie usuwaj mnie w przypadku dłuzszej nieobecnosci :D
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

zeeltom napisał/a:
czy wypada starych bywalców (rejestracje z 2007 i 2006 roku) pozbawić tych funkcji i powołać nowych, którzy pomogą w prowadzeniu forum?
Oczywiście że tak, świat nie stoi w miejscu, w końcu dość odpowiedzialna funkcja co-nie? Trzeba zmienić im kolor na np. zielony ;) i powołać takich którzy będą bardziej zaangażowani w temacie.
Kryterium powinno być na ile ktoś pomocny jest na tym forum, a nie kto tu ile siedzi ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

Dwóch modów, to chyba odpowiednia ilość ;) Ja nie zawsze mogę być wszędzie i mogę czegoś nagannego nie zauważyć, a nie chcę też sam, jednoosobowo narzucać swojej woli na całym forum. Wszak człek omylny jest i przyda się też spojrzenie na różne sprawy innym okiem, niż moje ;)
Jeśli chodzi o pomoc, to jest kilka osób, które dość dzielnie pomagają innym na forum.
To koledzy @tas, @tomasz_kombi, @Nostusek, @toft. Tak wynika ze statystyki forumowej.
Natomiast, jeśli chodzi o ilość postów na forum, to pierwszy jest Zbyszek Kopeć, i dalej po mnie, wymienieni wyżej koledzy. Jakaś tam odpowiedzialność spada na barki moderatorów ;)
Jeśli brać pod uwagę powyższe statystyki, to te osoby należą też do najaktywniejszych.
Teraz pytanie: myślę, że dwóch modów wystarczy, czy może dać tę funkcję czterem powyższym? W kupie zawsze raźniej, kupy nikt nie ruszy ;) Tylko co na to wymienieni powyżej użytkownicy?
Informację o powyższej sprawie przekazuję również do "starych" moderatorów.
A może macie inne propozycje osobowe?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

Na innych forach dobór kadry przeprowadzany był po wewnętrznych rozmowach/głosowaniach/ankietach reszty adminów/moderatorów ze zgłoszonych kandydatur. I tu rodzi się problem, bo nie ma adminów, jest jeden junior admin i nie ma moderatorów :D

No i trzeba rozsądnie patrzeć - na 300 użytkowników, z czego aktywnych jest pewnie ze 30 góra - 4 moderatorów to lekka przesada :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

No to zgłaszajcie kandydatury. Będzie głosowanie ;) Jako, że mamy ponoć demokrację :D

[edit]
Kolega Liściasty się odezwał i ma się wziąć za robotę ;)
Zobaczymy jak z Nocnym_Ptakiem :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

No to zgłoszenia przyjmuj na PM np do 31 listopada, 1 grudnia ze zgłoszonych kandydatur wybierz 2 odpowiednie osoby i ogłoś na forum.

Moderatorów nie wybiera się poprzez głosowanie publiczne. Powinieneś się domyślić dlaczego :) Co najwyżej już wybraną kandydaturę poddaje się publicznej dyskusji i opiniowaniu w danym temacie do tego przeznaczonym.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

ja jestem za @Nostusek Jedyny ktory potrafi rzeczowo pisac posty a nie lac wode jak np zbyszek czy były eneuro....

zeeltom. rob sonde
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

heee.

Pan Zbyszek nam się MOCNO obraził......Dali mu popalić..heee

Jarek-LT :wink:
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

szalony napisał/a:
ja jestem za @Nostusek Jedyny ktory potrafi rzeczowo pisac posty a nie lac wode jak np zbyszek czy były eneuro....

zeeltom. rob sonde


Miło mi to słyszeć.
Ps - jakby coś - nie mam nic przeciwko by być modem gdybyście mnie chcieli...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

tas napisał/a:
...
No i trzeba rozsądnie patrzeć - na 300 użytkowników, z czego aktywnych jest pewnie ze 30 góra - 4 moderatorów to lekka przesada :P

Weź pod uwagę to, że nie każdy zna się perfekt na każdej, poruszanej tu dziedzinie.
Mamy wiele pokrewnych tematów, poczynając od mechaniki, elektroniki, elektryki itp zagadnień. Trudno, żeby jeden moderator, czy dwóch znało się na wszystkim, co usilnie próbuję dowieść w jednym z tematów.
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

Może powinien byc do kazdego działu osobny moderator?
Zeeltom ,być moze powinno zapanowac tutaj swoiste prawo iż moderator powienien obsługiwac dział odpowiedzialny jego dziedzinie i wiedzy.

Zdało by sie podzielic obowiązki na :
mechanika,eletryka,elektronika,informatyka,konstruktora( spawacz /slusarz) itp
Kazdy z modów silny w swojej dziedzinie powinien obsługiwac jedną kategorię i moderowac trylko to co zawiera jego zawod wyuczony, dziedzina nauki czy obecne zatrudnienie

Np Nostusek - spec od akumulatorów-powinien zarzadzac tym co zwiazane z zasilaniem.
Ja - Informatyk ,elektryk powinienem zajmowac sie tym zo z elektroniką( oczywiscie nie zgłaszam kandydatury bo nie mam na to czasu - nie bierzcie tego za zgłoszenie- nie chce, mam co robic)

Tyle ze problem jest na forum inny
Brak działów typowych: np - Mechanika / elektryka / konstrukcje ogolne / aby kazdy z modów miał swój działa bo jak narazie to podkategorie są jedną plątaniną tematów pomylone z poplątanym
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

Moderator to nie wszystkowiedzące guru tylko anioł stróż dyskusji. A o tych guru, których tak usilnie potrzebujecie to się nie martwcie. Nimi zostaje się przez pracę na forum, a nie przez koronowanie innym kolorem nicka ;)
Warto o tym pamiętać...
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

Takim guru raczej zostaje się przez zdobyte doświadczenie, a nie gadanie na forum :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group