ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moderatorzy?
Autor Wiadomość
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

Jarek-LT napisał/a:
Pan Zbyszek nam się MOCNO obraził
Heh, może w końcu by zrozumiał że jak by się nie obrócił to z tyłu zawsze będzie DUPA. DUPA, nie żadne spalinowe lobby ;) Czasem można było odnieść wrażenie że niektóre jego paranoje i teorie spiskowe dorównywały poziomem jego wiedzy, a wiedzę ma ogromną, niestety opętał go PRAWIDŁOWY SAVONIUS i 'nici' z przekazu ;)

Żeltomek po prostu wybierz, konsultacje na forum są niepotrzebne i wprowadzą tylko zamieszanie, ważne żeby potencjalny kandydat - jak ktoś zacznie mu za bardzo odjeżdżać od rzeczywistości - nakierował go jakoś szybko, i we w miarę kulturalny sposób z powrotem na właściwy tok myślenia ;) Tyle.

Nostusek napisał/a:
nie mam nic przeciwko by być modem gdybyście mnie chcieli...

Nie mam nic przeciwko żebyś był ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

Jarek-LT napisał/a:
heee.

Pan Zbyszek nam się MOCNO obraził......Dali mu popalić..heee

Jarek-LT :wink:

Czy się obraził czy 'odpukać' względy zdrowotne...?
Od dawna 0 postów...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

Chętni są Tas i Nostusek. No to niech mają ;) Może mnie będzie trochę łatwiej :D
Starzy moderatorzy jeszcze pobędą.
Jakiś czas ;)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   

Gratulacje dla nowych modów:)
Pozdrawiam:)
PS
Serio jet około 30 aktywnych userów forum? To chyba dość mało?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

Ja już złożyłem samokrytykę na ręce Zeeltoma (oraz Arbiter'a i pozostałych moderatorów).
Faktycznie, jakoś faktycznie nie zaglądałem ostatnio na forum.
Postaram się częściej tu wpadać.
Natomiast co do mojej funkcji moderatora, no cóż...
Ja się w roli policjanta raczej nie sprawdzam.
Ot, kilka razy skasowałem czyjś post (na prośbę zainteresowanego- wysłany omyłkowo, podwójnie, "skiszony" po awarii systemu itp.)
Zapewne, gdybym trafił na jakieś jawne naruszenie zasad (przekleństwa, inwektywy, namawianie do czegoś złego, próby oszustwa lub coś w tym stylu), to pewnie bym zareagował.
Ale (na szczęście) jak do tej pory na nic takiego na tym forum się nie natknąłem.
To jakieś ekstremalnie spokojne forum pod tym względem.
No, chyba, że po prostu ktoś był szybszy ode mnie i skasował taki post zanim JA na niego trafiłem :wink:
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

Oj, bywało, ale ciebie wtedy nie było ;)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

No wlasnie co ze Zbyszkiem?
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Gru, 2013   

Zbyszek jest zniesmaczony kierunkiem w jaki poszło forum.
Konkretnie tym, że teraz to jest forum już w zasadzie wyłącznie poświęcone rowerom elektrycznym, a on zajmuje się głównie samochodami.
Cóż, trochę racji w tym jest.
Poza tym jest zdania, że szkoda czasu na ciągłe utarczki z osobami, które mają mało wiedzy praktycznej, a za to bardzo wiele do powiedzenia w tematach słabo im znanych.
Zdrowie mu w każdym razie dopisuje (tak fizyczne, jak i psychiczne) :wink:
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Gru, 2013   

Na samochodach też go nie widzę.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Gru, 2013   

Na elektrodzie też ma zablokowane konto.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Gru, 2013   

Niestety Zbyszka to właśnie ta jego pokręcona ideologia zapędziła w kozi róg (i niezdrowa ambicja by konkurować z rynkiem seryjnych EV)
Tylko że dysponując niewielkim budżetem nie ma siły żeby konkurować z seryjną produkcją, taka np. Tesla S kosztuje sporo ponad 200k PLN i nie ma mowy żeby taniej dało się zrobić 'garażowy' pojazd o podobnych osiągach, wydłużanie zasięgu na siłę - a zarazem kosztem poruszania się z prędkością znacznie poniżej dopuszczalnej na drodze (jakkolwiek by nie uzasadniać - pięknęm okoliczności przyrody) prędzej czy później wystawi taki pojazd (wszędzie) na pośmiewisko.
Zamiast na siłę wydłużać zasięg trzeba po prostu pogodzić się z tym że pojazd ma max. zasięg 70km (i nie jeździć dalej), za to można wtedy jeździc jak zwykłym samochodem nie zwracając zbytnio uwagi na pobór prądu. Nawet na obszerny rajd po mieście (czy tam 3mieście) te 70km spokojnie wystarczy, nigdzie dalej nie trzeba się nim wybierać. Samochody elektryczne to zwykle pojazdy do poruszania się właśnie w środowisku miejskim, są oczywiście też lepsze samochody (jak na. w/w Tesla) ale ich cena jest już wystrzelona w kosmos, a nawety pomino kosmicznej ceny prędkość max. tych pojazdów jest ograniczona do rozsądnego poziomu.
Sam Musk (szef Tesli) nie próbuje robić samochodu z zasięgiem 1000km, nie planuje też wożenia mobilnej elektrowni atomowej w bagażniku, choć na tym poziomie technologicznym jaki reprezentuje jego firma (i z budżetem jakim dysponuje) nie byłby to pewnie jakiś wielki problem ;) , nie próbuje też osiągać prędkości z którą jeździ się Ferrari czy Lambo; na potrzeby dalekich i szybkich podróży zbuduje się tubę próżniową (hyperloop).
To właśnie jest dobry przykład Gościa stojącego twardo na ziemi, który pomimo olbrzymich możliwości (i pewnie też nieograniczonych funduszy) ma jednak świadomość pewnych ograniczeń które zawsze będą :idea: , i to to jego trzeźwe spojrzenie zbliża go do rozwiązania różnych problemów.

No ale co ja się tu będę produkował, przecież to Forum o ROWERACH jest ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Gru, 2013   

Rowery i inne pojazdy elektryczne :P
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Gru, 2013   

No to chyba już czas żeby sobie jakimś plusem i minusem rower napędzić, bo jako posiadacz 'innego' pojazdu teraz trochę dziwnie sie czuję na tym ROWEROWYM Forum :P
Hmm... tylko że za jazdą na rowerze nieszczególnie przepadam (mam całkiem niezły rower choć różowy) musze sprawdzić skąd dokładnie wzięła się ta moja a-rowerowa fobia ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Gru, 2013   

Inszość w obecnych czasach jest zaletą :D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

Poszukujemy osobę na funkcję moderatora, bo fizycznie zostało nas dwóch, choć widzę, że Nocny Ptak nas odwiedza, ale jakoś ucichł ;) Liściasty po roku nieobecności nadal jest na forum, ale już jako zwykły użytkownik.
Nostusek zrezygnował na własną prośbę.
Potrzebny jest ktoś, kto ma wiedzę w poruszanych tematach, jest aktywny i ma czas na śledzenie wszystkiego na forum.
Kandydatury? Zgłoszenia? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group