ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Porządkowanie forum
Autor Wiadomość
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

A może bytak:
1. Napęd
- hub
- mid (gdyż na rynku będzie ich coraz więcej)
- rolkowy
- inne (w tym przyczepki)
2. Silnik
- BLDC
- DC
- inne
3. Akumulator
- litowe
- żelowe
- inne
4. Elektronika
- sterowniki BLDC
- sterowniki DC
- ładowarki, BMS
- oświetlenie, inne
5. Bazar (OK)
6. Zdjęcia... (OK)
7. Zloty... (OK)
8. Kawiarenka
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Zeeltom, poddałeś podział do dyskusji więc dyskutuję :P
I zauważ, że każdą moją sugestię wyjaśniam i argumentuję dlaczego tak, a nie inaczej. Nie jest to "tak bo tak".
No i może Cię to zdziwi, ale tak, prawie każda modelarska ładowarka (np te, którymi ładuję swoje LiPo) jest też do żeli :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

1. Napęd
- hub
- mid (gdyż na rynku będzie ich coraz więcej)
- rolkowy
- inne (w tym przyczepki)

Podoba mi się może być nawet rolkowy i inne.
Nadmienię że na jakimś forum jest taki podział:
-HUB
-NON HUB
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

DC, BLDC, a jakie są inne stosowane w rowerach?
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Liniowy, krokowy, magnetyczny (chyba był kiedyś omawiany) - tak naprawdę trochę mnie poniosło aby nie zamykać listy :oops:
На всякий пожарный случай.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Na forum nie ma ani 1 tematu omawiającego akumulatory litowe bez nawiązania do tematyki ich ładowania, nadzorowania, łączenia, rozładowywania czy zabezpieczania. Przecież to jest jedna grupa tematyczna, jedna wiedza mieszająca się wzajemnie. Jak wytłumaczyć rozdział akumulatorów i osprzętu do nich na 2 niezależne tematy?

Staram się tez znaleźć jakąkolwiek dyskusję obejmującą tematykę konstrukcji HUB ale nie zaczepiającą o tematykę napędu czy silnika...
Będzie niespodzianką, jak stwierdzę, że nie mogę znaleźć? ;) Po prostu nie ma czegoś takiego jak podział konstrukcji na część tzw 'mechaniczną' i napędową.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Pią 29 Lis, 2013, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

A ja jednak obstaje przy tym ze wyodrębnienie gałęzi zasilanie / czesc elektryczna ma sens.
Motywuje to tym ze b. wiele osób poszukuje, posiadając rower klasyczny szczegółów, w jednym miejscu o zasilania takiego roweru. To najbardziej odróżniający element oraz dla większości najbardziej tajemniczy a nawet budzący obawy i ...stosunkowo drogi
Nadto zasilaniem roweru interesują się wszyscy, a więc i Ci którzy robią caly pojazd od zera jak modernizujacy posiadane rowery klasyczne..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Dla jasności porobiłem opisy nowych działów.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

tas napisał/a:
Na forum nie ma ani 1 tematu omawiającego akumulatory litowe bez nawiązania do tematyki ich ładowania, nadzorowania, łączenia, rozładowywania czy zabezpieczania. ...

Bo nie było odpowiedniego podziału tematów.
Teraz w temacie akumulatorów można omawiać ich łączenie i parametry, w temacie ładowarek właśnie ładowanie i nadzorowanie. Nie sądzę, że opisywanie każdego akumulatora łącznie ze stosowaną ładowarką ma sens. Sama zasada ładowania i nadzoru jest taka sama dla każdego akumulatora danego typu.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Jeśli chodzi o galerię, to już pisałem.
Jeśli chodzi o rozbicie działów, jak wielu pragnie, to nie przychylam się za bardzo do tego i tutaj popieram zeeltom'a.
Te forum jest zbyt małe na większość podziałów.
W przyszłości owszem, ale popatrzcie teraz na liczbę czynnych użytkowników i liczbę tematów.
Jeśli podzielimy forum na wszelkie sekwencje, a ktoś nas odwiedzi i zobaczy pustki i wiele dziur to jak to odbierze?
Na tą chwilę nie udziwiajmy formy.
I jak w wyszukiwarce wpiszemy:"rowery elektryczne forum" to jesteśmy na pierwszej pozycji, a w ten sposób na to forum trafiłem, więc chyba nie ma tragedii?
Moim zdaniem zbyt bardzo się nakręciliście, ale nie moja od tego głowa.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Szymek napisał/a:
Moim zdaniem zbyt bardzo się nakręciliście

Coś w tym jest. To forum jest wyjątkowe przez jego bałagan. Jest luz, moderator nie czepia się o każdą literkę i masa offtopu. Ma to swój urok ale jest niestety bajzel. Zmiany uważam nie mogą być zbyt daleko idące. Nie ma sensu dyskutować czy 63, czy 64 działy.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

zróbcie ankietę czy nowy podział jest ok. Oby to nie były fora po 1 wątku. Mi się wydaje ze za dużo zostało podforów wykreowanych ale ankietujmy niech użytkownicy się wypowiedzą
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

No nie wiem... mi się jakoś nie widzi taki podział. Nie to żebym się czepiał, ale brakuje mi dwóch jasno sprecyzowanych działów ( Sam jakoś nie mogę się odnaleźć, to dopiero co będzie miał jakiś Świeżak ).

1. Nasze konstrukcje - dział w którym chwalimy się naszymi projektami.
Podział forum na konkretne działy tematyczne ( silnik, sterownik, zasilanie ) jest dobry bo będzie można łatwo szukać konkretnej informacji, ale jak będę chciał opisać sobie jakiś swój nowy wynalazek to jak? Mam go opisywać w trzech osobnych forach i dawać odnośniki do innych tematów? Trochę to pogmatwane.
Przeanalizowałem cały obecny watek od początku i raczej zostało ustalone że do tego jest dział ze zdjęciami, ale skąd jakiś biedy nowy Człowieczek będzie wiedział, że tam też ma szukać opisów realnych konstrukcji.

2. Ciekawe strony - dział zawierający linki/opinie/itp. do sklepów, aukcji, i innych stron związanych z tematyką EV - dla nowych ludzi raczej istotne info.
No chyba że to ma być zawarte gdzieś w tych działach które są więc proszę o uświadomienie mnie gdzie :)

Szczerze powiedziawszy to taki podział bardziej mi przypomina jakąś stronę korporacyjną (sprzedawca,producent) niż forum.

Takie moje luźne uwagi, a na rozluźnienie zwieraczy :mrgreen: :


Zeeltom Wstaw ten opis forum ( Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, inne lekkie... ) w description w metatagach. Zobacz jak obecnie nowe ludki widzą nasze forum w google.

Nie lepiej by było z tym opisem niż tez słowa kluczowe??
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

bartek napisał/a:
jak będę chciał opisać sobie jakiś swój nowy wynalazek to jak? Mam go opisywać w trzech osobnych forach i dawać odnośniki do innych tematów? Trochę to pogmatwane.
W takim przypadku powinno to opisać się w dziale "konstrukcje" czy "nasze konstrukcje" i tam jest opis pojazdu jego mechanika i elektryka. Jak ktoś ma problem czy temat do dyskusji to zwykle dotyczy jednej rzeczy i wtedy umieszcza się w mechanicznym lub o bateriach.
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Adam Wysokiński napisał/a:
W takim przypadku powinno to opisać się w dziale "konstrukcje" czy "nasze konstrukcje" i tam jest opis pojazdu jego mechanika i elektryka. Jak ktoś ma problem czy temat do dyskusji to zwykle dotyczy jednej rzeczy i wtedy umieszcza się w mechanicznym lub o bateriach.

No tak, ale w proponowanych nowych działach nie ma takiego. Chyba że zostaje ten stary to ok.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group