ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Działy na forum

Czy zaproponowane działy są odpowiednie do nowego profilu forum?
Tak
71%
 71%  [ 15 ]
Nie
28%
 28%  [ 6 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   Działy na forum

Czy nowe działy na dole forum są odpowiednie dla zmian wprowadzanych na forum?
Czas trwania ankiety 7 dni. Proszę o wypowiedzi i głosowaniel
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Wto 03 Gru, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Jak już głosujecie na nie, to podwajacie powody.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Zagłosowałem na 'nie', bo:
1.
Na "starym" forum są 2 działy z osprzętem - osprzęt i konstrukcje.
Na nowym podziale trzeba te 2 rozdzielić na 16 :shock: działów z osprzętem i konstrukcjami.
Pozostałe działy Ogólny i freezone będzie trzeba rozdzielić na kolejne 8 wedle nowego podziału.
Już nie wspomnę, że 90% tematów z konstrukcyjnego/osprzętu to nie wiadomo gdzie dać, bo obejmują po kilka zagadnień, które trzeba by było dać do kilku nowych działów naraz.
Będzie hulał wiatr i straszyło echo w większości działów.
Podział na ~14 działów w sumie WSZYSTKICH wydaje się najrozsądniejszy. ~9 działów sprzętowych, ~5 działów reszta. Tyle podpowiada rozsądek, mówi teoria i pokazuje praktyka innych. Dziel forum małymi krokami w miarę potrzeb.

2.
Działy są źle dobrane, sztucznie dzielą niepodzielne tematy. W praktyce nie ma prawa to działać dobrze bo to nie encyklopedia, wiele tematów tu dzielonych stanowi niepodzielną całość. W praktyce to spowoduje, że jednego zagadnienia trzeba będzie szukać w kilku miejscach.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Nie 01 Gru, 2013, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Zagłosowałem na "tak". Zapytujesz zeeltom czy nowe działy są wystarczające a ja twierdzę, że trochę za dużo więc odpowiedź twierdząca powstrzyma powstawanie nowych (mam nadzieję :wink: )
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

tas napisał/a:

Działy są źle dobrane, sztucznie dzielą niepodzielne tematy. W praktyce nie ma prawa to działać dobrze bo to nie encyklopedia, wiele tematów tu dzielonych stanowi niepodzielną całość. W praktyce to spowoduje, że jednego zagadnienia trzeba będzie szukać w kilku miejscach.


Daj przykłady.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Dawałem je już wielokrotnie.

Po nawet pobieżnym sprawdzeniu obecnej tematyki na forum te tematy są zawsze wspólne w 95% i nierozerwalne ze sobą:
- Akumulatory Litowe, ładowarki, układy nadzorujące, BMSy, alarmy, użytkowanie, konserwacja
- Akumulatory Żelowe, ładowarki, układy nadzorujące, użytkowanie, konserwacja
- Silniki DC, Kontrolery DC, Napęd poza kołem, Napęd rolkowy, Konstrukcje własne, przeróbki
- Silniki BLDC, kontrolery BLDC, Napęd w kole, Konstrukcje własne, przeróbki.
itd itd
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Właśnie ładnie napisałeś jakie działy powinny powstać ;)
Całe forum jest nierozerwalnie związane z EV :mrgreen:
Jak ktoś chce opisywać swoją konstrukcję i sprawy z nią powiązane (mechanika, elektryka, dotyczące tej jednej jedynej konstrukcji), to ma dział Konstrukcje, jak chce tylko pisać o ładowarce i problemami z nią związanymi ma odpowiedni dział. Nie wiem czemu jest taki opór przeciwko usystematyzowaniu forum? Dobry mechanik, czy elektryk ma w swoim warsztacie jakiś takiś porządek, czemu na forum ma być miszmasz?
Mamy jeszcze parę dni, niech się wypowiedzą inni ;)
Proszę zerknąć na podziały tematów choćby na elektrodzie.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Dałeś doskonały przykład z elektrodą.
Ale niefortunnie nie zaznajomiłeś się z nim pod katem omawianej sytuacji ;)
Nie ma tam działów z elementami składowymi zagadnienia, czyli tak jak teraz u nas. Są za to działy obejmujące końcowe przeznaczenie danej tematyki.
Jest dział "Nagłośnienie w domu" a nie ma "Kable" "Głośniki" "Złącza" itp itd
Są "Schematy TV", a nie ma "Schematy TV CRT" "Schematy TV LED" "Schematy TV LCD"
Teraz rozumiesz o co biega i gdzie jest problem w nowym podziale? :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Proponuję zamienić nazwe mechanika na konstrukcje (i mechanika?) i zlikwidować konstrukcje.
W mechanika jest podział konstrukcji.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

To po co nam dział zdjęcia i filmy? Przecież to powinno być w temacie piszącego.
Skoro mamy zmniejszać ilość działów, to może nic nie zmieniajmy i będzie po kłopocie.
Ja chcę by było klarownie i czysto, a nie tak jak jest teraz, że mamy kilka działów i wszystko jest na kupie.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

No jak tak, to dobra.
Byle nie przerzucać jak ktoś coś napisze w nowym układzie forum.
Żeby było jak było :mrgreen: bez ingerencji w treść i miejsce umieszczenia, bo to wielki plus tego forum.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Zeeltom, ja moich opinii nie wysysam z palca i nie wymyślam ich. Daję ci przykłady konkretnych for, konkretnych rozwiązań sprawdzających się w praktyce. Daję Ci konkretne obserwacje, posiłkuję się konkretnymi tematami z konkretnych działów. Staram się przekonać do moich racji na bazie podziału na elektrodzie, na ESie. Przepatrzałem tematy na naszym forum, oceniłem czy są monotematyczne czy występuje tendencja ogólnikowa i wielotematyczna i w tym świetle staram się przekazać jak jest. A spotykam się z kiepskimi kontr-argumentami popartymi przeczuciem, wydawaniem, życzeniami i nadziejami.

Dlatego twierdze od samego początku, że robienie 30 działów na stosunkowo małym i nie rozreklamowanym forum obejmującym konkretnie naszą tematykę szkodzi, a nie pomaga :???:
A wystarczy zrobić podział np na ~12 działów, ~8 technicznych, ~4 pozostałe i kłopot z głowy.
Jest przejrzysto, tematycznie, tematów jest odpowiednio dużo w każdym z działów a sam podział na tyle nie pokręcony, że będzie sprzyjać wyszukiwaniu informacji. W przyszłości stanowi doskonałą podstawę do dalszych zmian.
Ale zmian podyktowanych realnymi i praktycznymi potrzebami. A nie na "huraaaa, dawajcie ludzie, co tu jeszcze można za dział dodać" :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Zauważ, że jest tyle samo działów co na starym forum. Tam jest osiem i w nowym jest osiem. Tylko, że tam jest wszystko na kupie, a ja tę kupę chcę trochę uporządkować, by nie było wszystko w jednym. Każdy znajdzie sobie odpowiedni dział i temat, jeśli tylko będzie chciał. A jak napisze w nieodpowiednim, to od tego jest administracja, by temat przenieść do odpowiedniego działu.
W sumie na forum się niewiele zmieni, ale będzie większy porządek.
To tak, jakbyś w sklepie, powiedzmy z ubraniami wrzucił wszystkie łachy na jedną kupę, na drugą buty, na trzecią krawaty, a jeszcze na inną skarpetki. Bez podziału na damskie, meskie, czy dla dzieci. Tak teraz wygląda nasze forum.
A ja chcę doprowadzić do tego by męskie i żeńskie były osobno, jak również ich rodzaje koszule, majtki, skarpetki miały swoje miejsce ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Ilość działów się zgadza?
Wybacz Zeeltom, ale ja na starym forum widzę 2 działy ze sprzętem, a na nowym widzę 16...
Na starym podziale widzę 6 pozostałych działów, a na nowym 11...
W sumie na starym 8 działów, na nowym 27. :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   



O to mi chodziło. Tylko w nowych działach nie ma kupy tematów jedne na drugich, tylko są bardziej podzielone tematycznie. To źle je jest większy porządek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group