ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Działy na forum

Czy zaproponowane działy są odpowiednie do nowego profilu forum?
Tak
71%
 71%  [ 15 ]
Nie
28%
 28%  [ 6 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Przychylam się do propozycji Tas-a. Niech każdy kto ma ochotę napiszę w takim poście jak by chciał aby forum wyglądało, a dopiero potem wybrać kilka sensownych opcji i zrobić ankietę.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Zeeltom, ja nie chcę zrobić mniej działów.
Ja chcę to zrobić DOBRZE, chcę to zrobić RZETELNIE i skoro jestem modem, to chcę to zrobić tak, żeby korzyść z tego mieli wszyscy. Ja, żebym za 2 miesiące nie musiał naprawiać i sprzątać tego bajzlu, obecni forumowicze by mogli pomagać systematyzować wiedzę i nowi forumowicze by łatwiej mogli zaznajomić się z wiedzą. A na takiej drodze nie ma nawet opcji żeby było "tak bo tak".
Dlatego jestem w opozycji do całej sytuacji :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Wto 03 Gru, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

W tej chwili na głównej jest 8 nowych działów. Wygląda to dla mnie nooba dość sensownie. Pomysł Borsuka "tyż mi sie podobo". Można np. połączyć konstrukcję z zdjęciami/filmami bowiem wiadomo, że jak ktoś będzie prezentował swoją konstrukcję to prócz opisu będą zdjęcia. Z naciskiem, że dział konstrukcje bardziej pasuje pod zdjęcia/filmy niż odwrotnie.
Na endlessie też to jest trochę zamotane bo często watki pasują do działu z fotami a są w reviews... Wreszcie pamiętajcie, że część rzeczy wyjdzie w praniu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Zawsze łatwiej jest połączyć później dwa działy w jeden, niż dzielić jeden na dwa.

Co do wypowiedzi bartka, to ja bym chciał, żeby forum było czytelne i podzielone na taką ilość działów, by każdy rodzaj sprzętu miał swój dział. Nie chcę by w jednym dziale było wszystko do kupy, bo później jest ciężko wyszukać interesującą nas informację, szczególnie jak mamy kilkadziesiąt, lub kilkaset wypowiedzi w jednym dziale.
Miałem ochotę, to napisałem ;)

O dziale zdjęcia miałem podobne zdanie, bo zdjęcia powinny być dołączane do opisów w tematach.
Ale ludzie chcą mieć osobny dział ze zdjęciami i co zrobisz?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

No jak to co, lud chce, lud dostaje :)

Aktualne potrzeby główne, to:
- oddzielenie tematyki akumulatorów i ładowania od reszty
- rozdzielenie poszczególnych konstrukcji na swoje grupy
1. Konstrukcje HUB
2. Konstrukcje MID
3. Konstrukcje Rolkowe, Pushery i pozostałe
... i tyle.

Kolega Borsuk to ładnie przedstawił na swojej propozycji. Być może inni mają podobne propozycje lub inne, nie wiem, trzeba posłuchać.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Troszkę zmieniłem, teraz ładowarki są z akumulatorami i połączyłem rolkowce z przyczepkami.
Trudno mi połączyć rolkowce z samochodami :P
 
 
pradziad12 
początkujący


Wiek: 76
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: żyrardów
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

WITAM .Korzystam z forum EV dość długo i stara wersja mi odpowiadała , choć też musiałem się na szukać aby znależć interesujący mnie temat .Nowa wersja jest trochę zbyt rozbudowana . Jestem na nie .
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Czy dzial konstrukcje tyczy sie tylko rowerow?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Jeśli EV, to dotyczy wszystkich pojazdów.

Poczytałem sobie podobny temat z roku 2009.
Minęło 4 lata, tematów się namnożyło, przybyły nowe technologie, a forum ma pozostać po staremu? Wtedy też były protesty od kilku osób, że za dużo nowych działów. Ale powstały i teraz czytam, że jednak ten nowy układ był OK, bo teraz niektórzy go bronią ;)
Nowe, wrogiem starego.
Kolega wyżej pisze, że szuka długo, ale się przyzwyczaił ;)
Do nowego układu też się przyzwyczaicie, a później, znów będzie awantura, przy następnych zmianach za jakiś czas, że wprowadza się coś nowego :)
Niestety, taki jest porządek świata, ze przychodzi nowe :-D
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Wiec glowny dzial "konstrukcje" zmienilbym na "elektryczne rowery, hulajnogi itp..." i dwa poddzialy "Konstrukcje własne i Przeróbki" mozna zostawic jak sa. Bedzie czytelniej i wyszukiwarka bedzie lepiej kierowala na forum ;)
zeeltom napisał/a:
...i połączyłem rolkowce z przyczepkami.

Dlaczego? Chodzilo mi o polaczenie rolkowcow z napedem po za kolem.
I tutaj: ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Brakuje hulajnogi ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Brakuje też deskorolek, gokartów i innych ;) Ale to się zawiera w słowie "inne".
Zmieniłem nieco nazwy działów.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

zeeltom napisał/a:
Zawsze łatwiej jest połączyć później dwa działy w jeden, niż dzielić jeden na dwa.

Dla administratora na pewno dużo łatwiej, ale jeśli chodzi o funkcjonalnośc forum, to powinno być dokładnie odwrotnie. Nowe działy powinny powstawać w miarę potrzeb, jeżeli jakiś wątek nadmiernie się rozrasta w stosunku do innych, to trzeba go sensownie podzielić.
zeeltom napisał/a:

Co do wypowiedzi bartka, to ja bym chciał, żeby forum było czytelne i podzielone na taką ilość działów, by każdy rodzaj sprzętu miał swój dział.

No właśnie - rodzaj sprzętu, a nie jego element składowy. Moim zdaniem należy wyjść od rodzaju pojazdu i później dopiero robić dalszy podział, uwzględniając funkcjonalność forum.
Np. pozycja „silniki AC” powinna się pojawić tylko w wypadku zawiązania się jakiejś dużej dyskusji na ich temat. (czyli zapewne nigdy;).

zeeltom napisał/a:

Nie chcę by w jednym dziale było wszystko do kupy, bo później jest ciężko wyszukać interesującą nas informację, szczególnie jak mamy kilkadziesiąt, lub kilkaset wypowiedzi w jednym dziale.

Od wyszukiwań to jest wyszukiwarka.
zeeltom napisał/a:

O dziale zdjęcia miałem podobne zdanie, bo zdjęcia powinny być dołączane do opisów w tematach.
Ale ludzie chcą mieć osobny dział ze zdjęciami i co zrobisz?

Chyba dla każdego jest jasne, że zdjecia powinny być dołączane do opisów w tematach.
Osobny dział miałby zawierać prezentacje gotowych pojazdów użytkowników.

Dodam jeszcze parę uwag:
Ankieta jest tak sformułowana, że jej wyniki można dowolnie interpretować.
Zaglądając na forum propozycji zmian można w ogóle nie zauważyć. Nie są jakoś wyróżnione, czy odzielone od starego forum. Jak ktoś nie przewinie strony, albo nie wejdzie do działu organizacyjnego, to ich nie zauważy.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   


Tak wygląda nasza dyskusja :D
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Bo to nie jest dyskusja, decyzja już zapadła w pierwszym poście tego tematu.
Teraz jest walka okopowa na przeczekanie. Ale spoko, większość opozycji już się poddała więc już niedługo ;)
Aż chciałoby się to skwitować internetowym porzekadłem - to mój cyrk i moje... :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Nikogo nie zmuszam do odpowiadania na TAK. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia.
I żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Sądząc po ankiecie zmiany jednak nastąpią. Nadal czekam na propozycje zmian kosmetycznych.
Czas leczy rany. Jak się ludzie przyzwyczają do nowego układu, to znów będzie dobrze ;)

Z Polakami, to jest tak, że jak się spotka dwóch, to mają trzy zdania. I jak się ich nie weźmie w karby, to zawsze jest jakieś liberum veto :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group