ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojazd charytatywny
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lut, 2014   Pojazd charytatywny

Mam sąsiada, na przeciwko, który ma problemy z osobowością. Jego rodzice są również w poważnym wieku i z poruszaniem się mają problemy. Widzę, że codziennie jadą gdzieś na rowerze. Wiem, że im się nie przelewa. Mam pytanie do forumowiczów: może zafundujemy im rower elektryczny? Albo jakiegoś gotowca, albo jakąś przeróbkę? Ja, ze swojej strony dołożę się do akumulatorów i do wsparcia technicznego, czyli do mechaniki i przeróbki itp. Czy są na forum dobre dusze, które przyłożą się do takiego działania?
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Nie 23 Lut, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Lut, 2014   

Szlachetna inicjatywa, ale konkrety, co by można zrobić.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lut, 2014   

Materiały.
Reszta da się zrobić u mnie.
Co potrzeba? Załóżmy, że kupię akumulatory Greensaver. Potrzeba reszty, czyli rama, silnik, koła, kontroler, manetka, albo może jakiś gotowy rower, do niewielkiej naprawy?
Z tym sobie poradzę na miejscu.
Damy radę wspólnymi siłami? To chyba była by pierwsza taka akcja w Polsce ;)
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Dam na manetkę, przyslij nr do przelewu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Jak będzie więcej chętnych i akcja będzie miała szansę zrealizowania, to wszystkim chętnym podam namiary. Wolałbym rzeczowe wsparcie, bo nie lubię rządzić się czyjąś kasą.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

Pomysł dobry - trzeba zastanowić się nad zbiórką w internecie na jednym z portali.
Mam jakieś tam doświadczenie, bardzo możliwe że przy tej okazji zareklamujemy forum, zlot i sklepy kolegów z forum i akcję w mediach.

Podrzucam temat do przemyślenia.

PS. z takiej zbiórki ok. 10 % bierze portal.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

Może do zlotu coś się wykluje i można by fanty dotaszczyć na zlot. Nie lubię zbiórek pieniężnych, bo to zaraz padają pytania: "ile na tym zarobiłem?". Już nie raz miałem takie głosy w związku z innymi akcjami i wolę tego unikać. Sam na stanie, na dziś, nie mam żadnego rowerka na zbyciu, poluję, może coś ciekawego trafię. Może się trafi jakiś gotowiec, to by ułatwiło sprawę, bo rozbiorę go i złożę od nowa. Będzie pewność, że nie padnie za parę dni.
Co do portalu, można by spróbować, rozreklamowanie forum i zlotu jest zawsze mile widziane ;)
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

zeeltom napisał/a:
Co do portalu, można by spróbować, rozreklamowanie forum i zlotu jest zawsze mile widziane
No tak ale musiałbyś sie przemóc i wziąć gotówkę.

Jeżeli nie będzie głosów sprzeciwu to w imieniu osób udzielających sie w tym przedsiewzięciu moge podjąć się wystawienia projektu na polakpotrafi.pl
No i osobno dam manetkę (lub równowartość).

Oczywiście opis musi być praca wspólną - myśle o zbiórce ok. 1000 zł - może się udać.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

Trafiłem na tablicy 4 rowery po 600 zł do małej naprawy. Tylko trzeba kupić wszystkie 4 na raz. Jakaś rewelacja to nie jest, ale może macie więcej takich potrzebujących?
Niedużym kosztem można by zrobić fajną akcję, dla kilku osób i to też będzie fajną sprawą na forum ;)

http://tablica.pl/oferta/...html#668abc1110
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Cytat:
Mam sąsiada, na przeciwko, który ma problemy z osobowością. Jego rodzice są również w poważnym wieku i z poruszaniem się mają problemy. Widzę, że codziennie jadą gdzieś na rowerze. Wiem, że im się nie przelewa. Mam pytanie do forumowiczów: może zafundujemy im rower elektryczny? Albo jakiegoś gotowca, albo jakąś przeróbkę? Ja, ze swojej strony dołożę się do akumulatorów i do wsparcia technicznego, czyli do mechaniki i przeróbki itp. Czy są na forum dobre dusze, które przyłożą się do takiego działania?


Ze swojej strony mogę dać ten silniczek przekładniowy-olejowy 36V 250W na tył. U mnie on leży i zajmuje miejsce to może kogoś uszczęśliwi.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

pany, zdecydujcie czy się składa coś z używek czy forumowo robimy zbiórkę kasy bo chaos.

Z tego co widzę to większą szansą na realizację ma zbiórka używek.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

No części imho mają sens, jeśli jest jakaś sensowna rama pierwej. Defacto chyba najlepiej by było właśnie taki jakiś skuterek jak ma Zeeltom. Jeśli są problemy z poruszaniem.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Jak będziecie organizować zbiórkę pieniężną, to chętnie się dołożę.
Dajcie tylko znać na maila.
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Mogę wspomóc tylko pieniężnie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014   

Trafił mi się w miarę porządny rowerek. Do wymiany linki hamulców i akumulatory, resztę ogarnę. Rower praktycznie niezniszczalny. To pierwszy model, z którego byłem ogromnie zadowolony. Nie chcę już części, dam sobie radę, tylko pomoc finansowa wchodzi w grę. Dołącza ktoś, czy sobie odpuszczamy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group