ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z konfiguracją sterownika
Autor Wiadomość
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Mar, 2014   

No i znów pojawił się podobny problem... Po przełożeniu akumulatora i sterownika z plecaka do sakwy (przekładałem dziś bo kupiłem sakwę), coś się znów popsuło... Sprawdzałem z przepinaniem kabli na hallach w różnych opcjach ale cały czas jest to samo. Dziwne że tak nagle to się stało, tym bardziej że na początku działało w sakwie, ale za którymś razem się zwaliło i jest tak że jak wciskam manetkę to koło kręci raz w jedną raz w drugą stronę, i to tak trochę tylko, a w trybie samo-nauki kręci i szarpie raz w tą raz w tą ale te zmiany są szybkie, np. pół sekundy w prawo, pół sekundy w lewo...
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

Hmm, nie rozumiem tego... cudowałem, kombinowałem i nic, a pomogło (nie wiem czy to na pewno to ale po tym zaczęło działać) rozłączenie i połączenie 1 kabla fazowego silnika... Dziwne to bo na 99% miał połączenie.
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Ja kiedyś w bezczujnikowym Crystalyte silniku poprawiałem bo przewody fazowe były dobrze zaciśnięte ale na izolacji a same żyły dotykały tylko do styków i objawiało się to że silnik zaczynał szarpać i sterownik nie chciał pracować.Po przylutowaniu żył do styków problem ustąpił.
_________________
pozdr
Tomek
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

To u mnie było podobnie właśnie, silnik szarpał, klekotał i prawie w ogóle się nie rozpędzał, dopiero jak się rozpędził to jako tako jechał. Zrobię tak jak mówisz - nie chcę niespodzianek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group