ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Na jakim napięciu najdłużej trzymają greensavery ?
Autor Wiadomość
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 26 Lut, 2014   Na jakim napięciu najdłużej trzymają greensavery ?

testuje nowe 3 x 20 ah greensaver w silniku 200W który ciągnie około 10-12 A
Po przejechaniu - 10 km napięcie spada do 35V pod obciążeniem (sprawdzane multimetrem na zaciskach) boje się je dalej rozładowywać. żeby sprawdzić max zasięg
myślałem że najdłużej będzie trzymało na 36-37V a w moim przypadku bardzo szybko z 39V spada na 35V

Na jakim napięciu wam najdłużej trzyma i
do jakich wartości wy je rozładowujecie bo słyszałem od sprzedawcy że najlepiej do 11,5 na sztuke czyli wychodziło by właśnie do 34,5

kabel 2,20 mam podciągnięty do pikacza na kierownicy a z kierownicy do silnika idzie kolejny łacznie 4,40 m kabla 2,5mm2 czy może przez to szybciej się rozładowuje aku ?
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Śro 26 Lut, 2014   

Cytat:
słyszałem od sprzedawcy że najlepiej do 11,5 na sztuke czyli wychodziło by właśnie do 34,5


11.5v tyczy się napięcia, ale nie pod obciążeniem, pod obciążeniem napięcie może przysiąść nawet do 9.5v, taki urok żeli


Cytat:
kabel 2,20 mam podciągnięty do pikacza na kierownicy a z kierownicy do silnika idzie kolejny łacznie 4,40 m kabla 2,5mm2 czy może przez to szybciej się rozładowuje aku ?


Przy tych prądach nie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lut, 2014   

W moich tylko ze dwa razy napięcie spadło do odcięcia. Zazwyczaj nie jeżdżę na aż tak dalekie trasy. Pilnuj, by nie spadło poniżej 10.5V przy obciążeniu w czasie jazdy, to nic złego się nie stanie. Chwilowe spadki napięcia przy większym poborze prądu, to normalka.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

Zdaje się, że sterowniki odcinaja poniżej 10V na aku, przynajmniej ja taki mam.
Może chodzi o te chwilowe spadki.
 
 
badziwil1 
początkujący


Wiek: 54
Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

Katalogowo jak wszystkie żele ,nie powinno rozładowywać sie ich poniżej 10,5V na sztuke oczywiscie mierzac pod obciązeniem a nie luzem
Jest to napiecie krytyczne i nie słuzy to akumulatorom
Od napiecia 11,5V do 10,5V naprawde nie zostaje w nich juz aż tak duzo energi i nie ma sensu je doić do konca

Polecam odciać przy np 11,5V -- 11,25V a odpłacą sie one zdecydowanie wieksza ilościa cykli i przedłuzy to ich czas eksploatacji
Patrzac na charakterystyki LIFE TIME rozladowywane do 10,5V zrobia ok 350 cykli,a rozładowywujac je do 80% wartosc to wzrasta juz do 450 i tak dalej ,przy rozładowaniu do 50% mamy juz 800cykli

A co do pomiarów napiecia na akumulatorach prosze je mierzyc bezposrednio na nich a nie na koncu przewodu zasilajacego ,bo w zaleznosci od przekroju przewodu mierzymy również spadki napiecia na przewodach co daje zakłamany odczyt
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

Końcowe napięcie zależy od prądu jakim rozładowujemy, bo aku rozładowany do 11V prądem 0.1C przy 2C będzie miał 10V, albo mniej.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
badziwil1 
początkujący


Wiek: 54
Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

W 100% jest to prawda co pisze Gienek333
Podajac te napiecia załozylem ze beda rozładowywane pradami wystepujacymi przy silniku jak w temacie
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2014   

http://allegro.pl/akumula...4327947014.html

Jak ktoś ma miejsce, to chyba warto kupić. Cena atrakcyjna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group