ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
elektryk wersja 2
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Maj, 2014   

Koszyczki na AA są tanie i latwo dostępne. Jest Ty bedziesz uzywal to dasz radę.
Fakt, że uzywanie specjalizowanych ladowarek jest łatwiejsze .
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez WojtekErnest Pon 12 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Nie 11 Maj, 2014   

http://www.ebay.co.uk/itm...=item2a1964c882 czy takie coś jest odpowiednie?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Maj, 2014   

Tak, kupic je mozna w sklepach elektrycznych, elektronicznych , dla majsterkowiczow itp
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Pon 12 Maj, 2014   

Kupie spod linku który podałem. Dzięki za info.
 
 
murgen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Maj, 2014   

z tego cow idzę można zrobić coś takeigo do każde prawie że rodzaju roweru? chyba że się myle
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014   

muszę naładować akumulatory do aparatu przed dojsciem do mnie tej oprawki, podłącze jeden aku, jakie parametry ustawić? Wlaściwie tylko do ustawienia jest prąd. Czy zasada w ładowaniu jest wszędzie taka sama ze jak wszytko ok. to ładowarka sama zakonczy proces ładowania?
 
 
Captor 
początkujący
młodszy prądowy


Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 23
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Ja ładuję AA ładowarką procesorową (tak było na pudełku ;-) ) i na początku ładowania zazwyczaj jest prąd ok 1.2V (aku rozładowane) a kończy na 1.4V (aku pełne). Nie wiem czy to jest prąd ładowania czy też mierzone napięcie, zakładam, że to ładowarka impulsowa i mierzy realnie napięcie na aku.

Jak się silniczek sprawdza "po czasie"? Robiłeś też coś z tymi szprychami? Nie licząc szprychowania wychodzi jednak jakieś 200zł taniej niż zestaw z nexun.pl. Czy to dużo czy mało można dyskutować.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Captor napisał/a:
Ja ładuję AA ładowarką procesorową (tak było na pudełku ;-) ) i na początku ładowania zazwyczaj jest prąd ok 1.2V (aku rozładowane) a kończy na 1.4V (aku pełne). Nie wiem czy to jest prąd ładowania czy też mierzone napięcie, zakładam, że to ładowarka impulsowa i mierzy realnie napięcie na aku.

Rozładowany akumulator ma NAPIĘCIE ok 1,1 V a zalecane ładowanie PRĄDEM jest z reguły 150-200 mA czyli 1/10 -1/15 pojemności
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Cześć rower spisuje się oki, jednak waga całości = prowadzeniem czołgu.
Przydałby się amortyzator na tyle lub szersza opona o niższym ciśnieniu ale znowu coś za cos.
Możliwe że bede kombinował jakis zestaw 1.5kw jakiś żeby w teren wjechać, wtedy pełna amortyzacja musi być.

Co do ładowania NiMh. Podłączyłem ladowarkę wybrałem typ NiMh, prad w tej chwili 0,4A i napięcie utrzymuje się w granicach 1,5V gdy prad dałem wyższy wtedy napięcie było zbyt duże.
Jak jest w przypadku ladowania np. 2 sztuk ogniw? Oprawkę którą otrzymałem jest na 2 ogniwa, podłączone szeregowo. Czy ladowarka sama określi ilość ogniw?

Mam jeszcze maly pakiecik aku NiMH
300Mah 7,2 do samolotu rc. jak to ladować?

Dzięki za pomoc.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

krystian91 napisał/a:

Jak jest w przypadku ładowania np. 2 sztuk ogniw? Oprawkę którą otrzymałem jest na 2 ogniwa, podłączone szeregowo. Czy ładowarka sama określi ilość ogniw?

Mam jeszcze mały pakiecik aku NiMH
300Mah 7,2 do samolotu rc. jak to ładować?

Dzięki za pomoc.


Tak sama załatwi resztę . Wystarczy ustawić prąd (taki jak przewiduje producent ogniw) .
Ja jednak ze względu na brak czujnika temperatury na ogniwie oraz dlatego że jednak nie polecają na necie ładować ładowarką modelarską aku AA i AAA (problemy z określeniem prawidłowego delta coś tam przez ładowarkę ) :lol: zakupiłem do moich Eneloopków ładowarkę MB100(BC-800). I jestem zadowolony . Ładuję nią wszystkie aku w domu swoje i nie tylko . Nie trzeba nic lepszego .
 
 
Captor 
początkujący
młodszy prądowy


Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 23
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
Rozładowany akumulator ma NAPIĘCIE ok 1,1 V a zalecane ładowanie PRĄDEM jest z reguły 150-200 mA czyli 1/10 -1/15 pojemności


Zależy jak głęboko rozładowane, ale fakt, to napięcie to pewnie gdzieś tak w połowie pojemności było. Aku używam w sprzętach ostro drenujących akumulatory, przy spadku napięcia spada sprawność (lampy błyskowe) lub po prostu wcześniej wymieniam, żeby nie robić tego w popłochu (aparat).

Ładuję zaś prądem 500 lub 700mA, 200mA to tylko jak nie mam w sobotę wesela ;-)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Captor napisał/a:
WojtekErnest napisał/a:
Rozładowany akumulator ma NAPIĘCIE ok 1,1 V a zalecane ładowanie PRĄDEM jest z reguły 150-200 mA czyli 1/10 -1/15 pojemności


Ładuję zaś prądem 500 lub 700mA, 200mA to tylko jak nie mam w sobotę wesela ;-)

To i aku długo nie utrzyma pojemności. Przy takim pradzie ogniwo sięigrzeje.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Captor 
początkujący
młodszy prądowy


Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 23
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Ból jest taki, że używam 9 kompletów po 4 AA, więc czas ładowania prądem 200mA, zakładając brak przestojów to jakieś 99 godzin...
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Zrobic pakiet na aku 18650..,
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Captor 
początkujący
młodszy prądowy


Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 23
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Dość delikatna elektronika, nie odważyłbym się kombinować przy sprzęcie foto. Za duże ryzyko w razie awarii zasilania w czasie pracy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group