ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skuter EV - zmiana zasialania żele na li-po
Autor Wiadomość
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

zeeltom napisał/a:
400 zł za 24Ah 48V, przebijesz to?

A taka bateria waży 3,5kg? Czy raczej 35kg albo więcej? :D
 
 
johnny 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

A propos prędkości i roweru niestety nieelektryczny :/
http://www.youtube.com/watch?v=iO7_Fq56g2c
Edit: Znalazłem i e-bike ale tylko 100km/h
http://www.youtube.com/watch?v=EgXGgcSRGyA
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Niezła oszczędność energii;) Ale długo by tak nie pojeździł.
A ten bike z drugiego linku jest zarąbisty - ten filmik jest fajny i fajne ścieżki w tle
https://www.youtube.com/watch?v=gF3JO3nqrKw
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Moje ważą około 28 kg. Dlatego pisałem, że jeśli komuś nie zależy na masie, to jest to dobra rzecz ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Nie zależy na masie to ludom ze środkowej i północnej części kraju, gdzie największe górki mają jak robią podjazd na obwodnice :P

Te ludki z bardziej górskich rejonów mają prostą i dość bolącą zależność: +20% wagi = +20% do zużycia energii :wink:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Lub ludzie mieszkający w mieście którzy nie wyobrażają sobie codziennego targania 60kg roweru 5 pięter po schodach ;) Mój rower ma silnik 250W i baterię o wadze 3,5kg a i tak już trochę ciąży. Gdybym miał wnosić rower o wadze 4x większej to chyba wolałbym chodzić na piechotę albo biegać przy okazji oszczędzając sporo energii :)
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Jak byłem młody (chodziłem do szkoły) to na wakacjach pracowało się zarobkowo np. na budowie, HDS-y były nieznane, a worek cementu ważył 50kg, albo rozładowywanie wagonów. 60kg na 5 piętro, no kurde żebyś się nie spocił. Strasznie zniewieściałe to "młode pokolenie". Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

gienek333 napisał/a:
Jak byłem młody (chodziłem do szkoły) to na wakacjach pracowało się zarobkowo np. na budowie, HDS-y były nieznane, a worek cementu ważył 50kg, albo rozładowywanie wagonów. 60kg na 5 piętro, no kurde żebyś się nie spocił. Strasznie zniewieściałe to "młode pokolenie". Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.


Może i masz rację ale zauważ że teraz większość tych starszych (do których i ja sie powoli zaczynam zaliczać) którzy to kiedyś worek cementu 50kg nosili przy przysłowiowym zegarku ciągle narzekają że kiedyś to tak właśnie zasuwali i teraz to nie mogą nieść zakupów 5kg bo im lekarz zabronił. Czyli w myśl zasady : Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci .
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Aj się większość użala - za obcinaczki i klucze się brać i montować eleganckie bryki jaka komu pasuje a nie dyskutować kto ile może unieść. :) Akumulator to akumulator - temat jest o skuterze którego raczej nikt targać po schodach nie będzie.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Nostusek napisał/a:
Aj się większość użala - za obcinaczki i klucze się brać i montować eleganckie bryki jaka komu pasuje a nie dyskutować kto ile może unieść. :) Akumulator to akumulator - temat jest o skuterze którego raczej nikt targać po schodach nie będzie.


Ale ja właśnie dzisiaj kończę mojego EV-ka i po prawie 7miesiącach od wypadku siadam na rower . Jeszcze tylko linkę od przedniego hamulca zamocować i umocować baterię (choćby i na taśmę na początek by sprawdzić poprawność koncepcji) i jadę . :grin:
Kubuskubus daj jakieś zdjęcie całości a nie tylko aku . :twisted:
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Cytat:
Kubuskubus daj jakieś zdjęcie całości a nie tylko aku . :twisted:

Jasna sprawa - bałem się, że nie zapytasz;) Tylko do domu wrócę bo siedzę sobie w pracy a mój tel nie ma funkcji robienia zdjęć - taki zacofany jestem;) ( ale browara dobrze sie nim otwiera)
Strzelił bym filmik start do 0 - 70km/h - fajnie się zbiera ( 50cc nie ma szans)
Ale musze pokombinować jak aparat umocować.
Ps. Czy masa w skuterach ma znaczenie - ma bardzo duże bo w cykl miejski składa się z przyspieszania i zwalniania co jest prądożerne wprost proporcjonalnie do masy.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

kubuskubus napisał/a:
Strzelił bym filmik start do 0 - 70km/h - fajnie się zbiera ( 50cc nie ma szans)


Chętnie - ale o dwa dni za poźno... 2 dni temu sprzedałem swoją Hondę Shadow SRX-50W. Miała 50 ccm i 3,3kW/4,5KM - więc byłoby się z czym brać bo mimo że małe to całkiem narowiste było. Całkowita waga ok 80 kg i na długości ok. 20 kroków człowieka do 35 km/h startowała (kubuskubus chyba byłeś u mnie na placu pod sklepem to widziałeś parking).

Z moim samochodem bardzo chętnie się możesz mierzyć - jeśli mnie wyprzedzisz - stawiam piwo
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Tak jak ruszam to zwykle równo z samochodami, no ale potem odpadam.
No taki lepszy skuter może mieć odejście, ale chętnie bym sprawdził czy podoła.
Cytat:
Miała 50 ccm i 3,3kW/4,5KM

- to tylko w pewnym zakresie obrotów jest prawda - dlatego jest szansa ze moje 3kw da radę.
Zamiast ścigać się na przyspieszenie proponuje przejazd przez warszawę o 17 w tygodniu to jak wygrasz to ja stawiam piwo;)
Byłem raz w twoim sklepie, ale w Jaktorowie bo musiałem "tfuuuu żele" doładować bo do Żyrardowa nie stykały.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

kubuskubus napisał/a:
Byłem raz w twoim sklepie, ale w Jaktorowie


To akurat magazyn centralny firmy i główna siedziba a przyjmował Cię wtedy sam osobiście mój szef (szef wszystkich szefów) - u mnie w Pruszkowie parking jest podobny jak ten w Jaktorowie więc przekalkuluj ile to miało mocy że na długości parkingu do takich prędkości się to rozkręcało. Z moim autem możesz śmiało stawać - 163 koni, 191Nm, 1080kg...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

gienek333 napisał/a:
Jak byłem młody (chodziłem do szkoły) to na wakacjach pracowało się zarobkowo np. na budowie, HDS-y były nieznane, a worek cementu ważył 50kg, albo rozładowywanie wagonów. 60kg na 5 piętro, no kurde żebyś się nie spocił. Strasznie zniewieściałe to "młode pokolenie". Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.

Ja bym raczej nazwał zniewieściałym kogoś kto mieszka w budynku a nie jaskini i nie walczy ze zwierzętami o padlinę do jedzenia. Nie wspominam już o noszeniu butów dla ochrony delikatnych stópek, jeżdżeniu na rowerze(tym bardziej elektrycznym) zamiast bieganiu. Na budowie pracowaliście dla przyjemności? Mnie za targanie ołowiu po schodach nikt nie zapłaci, więc po prostu nie widzę w tym sensu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group