ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FalconBike 5000W
Autor Wiadomość
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

MixhaL napisał/a:
Projekt super, nic tylko pozazdrościć.




deckardmst napisał/a:
Projekt znakomity, ja osobiście czekam by ktoś zmodził ramę ale w takim kształcie i udostępnił na sprzedaż :
http://s743.photobucket.c...e6fa8.jpeg.html


Nie wiem jak ta rama z linku który podałeś ale uważam że ta ma lepsze walory użytkowe. Ma więcej miejsca nad kroczem co jest bardzo istotne. Zobacz sobie jaka tamta wysoka jest do tego dochodzi szerokość i juz ciężko się zatrzymać i stanąć nad rowerem w rozkroku.


Dokładnie tak jak piszesz,w porównaniu do innych ram ta rama nie ogranicza ruchów po prostu wsiadasz na nią i czujesz się jak na normalnym rowerze a to jest dla mnie bezcenne.
Po za tym ten rower ma nietypową geometrię,krótki wahacz(o wiele krótszy od wyżej przytaczanych rowerów)daje niesamowitą zwrotność a w połączenie z dobrze wypracowaną geometria daje lekkość prowadzenia i całkowite zgubie wagi roweru(nie ważyłem jeszcze ale spodziewam się ok.35kg)
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

smdrwf12300 napisał/a:
Może emil1906 poda trochę więcej danych takich jak waga całego roweru i zasięg na 20s/10Ah.Z tego co widzę na zdięciach to brak jest przedniej przerzutki ( dopatrzyłem sie 2 blatów ) i tu jest pytanie czy rama na to nie pozwala ? .Co do mocy 5000W .... czyli mamy prądy rzedu 50-60 A .... to się pytam na ile wystarczy tych aku 10Ah ... 10-15 km bo przy sporej wadze ( strzelam ze jest to powyżej 30kg) to nie bardzo widze jak pedałować pod góre.Druga sprawa .... jeżeli to ma być downhill ??? to ja bym się jednak bał hamulców mechanicznych .W swoim rowerku który jest "lekko enduro" i waży 23kg mam też linki ( bo cięzko dostać klamki do hydrauliki z czujnikami ) i w górach uruchamiam hamowanie z odzyskiem bo brakuje mi szybkiej reakcji hamulców.Trzecia sprawa .... przy wadze ponad 30kg to jak coś się stanie z silnikiem/baterią/kontrolerem to jest masakra ... do pracy smigam 34kg holendrem z silnikiem 250w i jak padło wspomaganie to znowu poczułem że mam jakieś mięśnie na nogach.


Tak,nie ma możliwości założenia trzech blatów, w tego typu konstrukcjach stosuje się jeden blat.A w elektryku 3 blaty są już zupełnie zbędne.
Akumulatorów starcza mi na ok2h szaleństwa,lub 5-cio godziną wycieczkę i mi to wystarcza gdy bym miał za mało energii to dołożyłem bym jeszcze 5ah.
Hamulce Avid które zastosowałem są bardzo dobre,a do zaciskania klamki używam jednego palca !
Silnik Hub DD stawia na tyle duże opory,że jazdy bez wspomagania raczej się nie stosuje.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Jakie modele amortyzatorów?
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
emil1906 napisał/a:

Sterownik mam stąd:http://nexun.pl/sklep/sterowniki-kontrolery/224-bmc-1500w-72v-.html
Został podniesiona w nim granica prądowa,zmienione tranzystory i przewody wymienione na grubsze.

Możesz powiedzieć do jakich parametrów podniosłeś prąd ? Jakie masz średnio zużycie prądu na 1km jeśli nie wspomagasz nogami ?


60A.Zużycia prądu na km jeszcze nie znam wszystkie te dane dostarczy komputer -pikacz kolegi Tas(oczekuje na dostarczenie)
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

emil1906 napisał/a:
Hamulce Avid które zastosowałem są bardzo dobre,a do zaciskania klamki używam jednego palca !


luśka luśka ty miałaś imadło w paluszkach :lol: ... sam mam bb5 i wychodzi na to że mam albo żle wyregulowane lub RĄCZKA za słaba :lol:
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Fajna konstrukcja, podobają mi się kształty a la stealth bomber.
Jaki jest to przedział cenowy za ramę? bo nie chcę zawracać gościowi z falcona gitary jeśli to nie moja bajka ;)
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Fajny e-bike :) wygląda bardzo solidnie. Ile ciebie kosztowało wykonanie takiej ramy?
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

wrzuć jakiś film na yt jak śmiga
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Czy kolega emil1906 był z tym pojazdem na zlocie?
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

sietaz napisał/a:
Nie widzę jakie to hamulce, ale avid bb5 i avid bb7 (oba mechaniczne) po tuningu za 2 zł są tak samo mocne jak topowe hamulce hydrauliczne, a już na pewno są silniejsze niż jakiekolwiek shimano.

O jakim tuningu mówisz?
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

Dajemy dłuższą śrubę i podkładkę z nakrętki w miejscu mocowania linki do hamulca. Zwiększamy w ten sposób dźwignie, moc i skok klamki co daje również lepszą modulację - jedyna wada to, że trzeba porządnie wyregulować położenie klocków i od czasu do czasu wyprostować tarczę (ja używam zwykłego klucza francuskiego, ale są też klucze do tego przeznaczone). Klocki też mają olbrzymie znaczenie - po przejechaniu z 20 modeli, klocki RWD uważam za najmocniejsze z możliwych.

Jeżeli ktoś nie załapie jak wygląda ten "tuning" to potem mogę zdjęcie wrzucić
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

To jak mógłbyś to poproszę te zdjęcia. Mam właśnie ten model i fajnie by było je ulepszyć.
 
 
s_ice 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 89
Skąd: Gorlice
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Rower świetny :-)
A błotniki wyglądają mi na Topeak, chyba tak to się pisze. Chyba też sobie takie zapodam bo fajnie wyglądają :-)
Jestem szczęśliwym posiadaczem takiej maszyny jeszcze bez baterii, ale nie mogłem się powstrzymać aby się takim przejechać. Full amortyzacja jest super :-)

Pozdrawiam
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Także jestem szczęśliwym użytkownikiem takiego e-bike'a. Sprzęt marzenie za ułamek ceny bombera :)
Ostatnio zmieniony przez Cezar38 Wto 03 Lut, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Hmmmmm 3 osoby maja te rame. Moze jednak ktos poda sugerowana cene?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group