ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FalconBike 5000W
Autor Wiadomość
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Mechano napisał/a:
Hmmmmm 3 osoby maja te rame. Moze jednak ktos poda sugerowana cene?

A nie możesz zapytać bezpośrednio u źródła ?
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Mogę ale to będzie zawracanie gitary bo i tak mnie nie stać :D
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Dziwne podejście, zapytać (nawet jak nie ma się zamiaru kupić) bezpośrednio u źródła to normalna rzecz.
Ja swojej ceny nie mówię, bo pewnie nie jest reprezentatywna (poprosiłem o kilka przeróbek 'pod siebie'). Nie mniej jednak wyszło mnie to znacznie taniej niż kupno gotowego fulla nadającego się do przeróbki i robienie partyzanta i druciarni na jakimś cube, giant czy krossie. A frajda z jazdy nieporównywalna (wrzucę niebawem jakieś filmiki).
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Moze jednak zapytam za jakis czas.
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Jak ten silnik znosi takie prądy i napięcie? Mierzysz temperaturę?
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Cezar38 napisał/a:
Dziwne podejście


Dziwna to jest zmowa milczenia odnośnie ceny. Ja wiem chłopaki, że nie przepłaciliście, no ale nie krygujcie się tak bardzo :mrgreen:
Mnie bardziej niż cena interesują dane techniczne- jaka grubość blachy, gdzie są spawy, są jakieś podstawowe wyliczenia wytrzymałościowe? Ten wahacz tylni jest przesadzony i mam obawy, że "klynknie" przy byle skoku. Czy powyższe dane też są tajne i jedynie dostępne u źródła? :mrgreen:
Ogólnie jednak projekt mi się podoba ze względu na to co podawał Mixhal i pionierkę.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Zdaje się na jednym z filmików ze zlotu (był udostępniony na forum) widziałem bajka na takiej ramie.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

sannis napisał/a:


Dziwna to jest zmowa milczenia odnośnie ceny. .


To nie zmowa milczenia tylko normalność (w końcu i w naszym kraju zawitała). Bo normalnym jest dowiadywać się takie rzeczy u osoby oferującej produkt a nie próbowanie wyciągnięcia informacji niejako pokątnie od innych osób . Takich praktyk się nie stosuje (na zachodzie) . Bądź w końcu europejczykiem i jak normalny człowiek dowiedz się u źródła informacji które Cię interesują . Przecież to łatwiejsze i szybsze nawet niż przez forum .
Dziwne są też twoje pytania odnośnie konstrukcji ramy . Czy w salonie samochodowym przed kupnem też oczekujesz takich informacji od konstruktora (gdzie są spawy i jaka jest wytrzymałość) ? Naprawdę to nasze "polactwo" jeszcze wyziera tu i tam ale na szczęście jest tego co raz to mniej . I piszę też tu o sobie . Tyle OT z mojej strony .
Wracając do tematu to i ja chętnie bym zobaczył jak to "podaje" w terenie . :mrgreen:
 
 
JeromeBaldino 
młodzik
JeromeBaldino



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Dla mnie to dziwne wydaje się to, że po prostu nie odpowiecie ile to kosztuje skoro ktoś się pyta. Co za problem? Chyba, że sprzedający wyraźnie poprosił o nie rozpowszechnianie publicznie ceny produktu - to napiszcie. Tymczasem rozwija nam się jakiś dziwny wątek o behawioryźmie narodów...

Wytwórca ramy to pewnie mała firma która jednej osobie może sprzedać tą ramę za 1000zł a innej 2000zł - "bo tak". Zapewne większość osób których interesuje cena po prostu chce kupić produkt po dobrej cenie i uniknąć przepłacania. Chyba normalne jest to, że jak idę do sklepu kupić TV to najpierw sprawdzam cenę w internecie. Nie wiem dlaczego tutaj ma być inaczej, szczególnie że, forum ma charakter DIY i taka informacja jest jak najbardziej zasadna.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
Takich praktyk się nie stosuje (na zachodzie) ----Bądź w końcu europejczykiem --- Naprawdę to nasze "polactwo"


Brednie żywcem wzięte z Michnika czy innego TVNu. Nie wmawiaj mi żadnych kompleksów jak sam je masz. A jak chcesz sprawdzić jak jest "na zachodzie" nie ruszając tyłka to możesz na endlessa wejść. Tam jest milion takich pytań, choćby w wątku odnośnie litewskiego 4motusa. Jak producent chce sprzedać to się chwali, to jest normalne!
Tyle mojego OT.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Panowie, adres do wytwórcy jest podany na pierwszej stronie, więc w czym problem :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Ja nie mam żadnych kompleksów na co dowodem jest to że o cenę spytałem już pół roku temu i to bezpośrednio do wytwórcy . A telewizji nie oglądam żadnej już od ponad 2 lat . Za to czytam ostro endless. Tyle z mojej strony .
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Sob 28 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

tas napisał/a:
więc w czym problem :)


w "jewropejwskości" :mrgreen:
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

sannis napisał/a:
tas napisał/a:
więc w czym problem :)


w "jewropejwskości" :mrgreen:

Chyba w polskości . :mrgreen: Zachowuj się jak człowiek a nie jak dzieciak i wal do sprzedawcy tak jak wszyscy .A jak sprzedawca będzie chciał cenę podać publicznie to z całą pewnością to zrobi .
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Sob 28 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

JeromeBaldino napisał/a:
Chyba normalne jest to, że jak idę do sklepu kupić TV to najpierw sprawdzam cenę w internecie.


Nie lubię jak mi ktoś przychodzi i podaje cenę z internetu na mój towar... W internecie oprócz uczciwych sprzedawców którzy poprostu chcą uczciwie zarobić jest masa kombinatorów którzy kierują się zasadą - byle sprzedać i psują rynek zaniżając ceny... Już miałem takiego gościa na widelcu raz - zapierał się że nie zaniża ale jak przyszło co do czego to wykazaliśmy gościowi jego zarobek na danej pozycji... 18 groszy pomiędzy ceną sprzedaży i zakupu (przy kilkuset zł....!! ) Gdzie sens i logika ? Ani na utrzymanie pracownika nie zarobił na tej transakcji ani na czynsz za lokal ani nic... Na szczęście gość zwinął biznes i jest spokój...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group