ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FalconBike 5000W
Autor Wiadomość
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
sannis napisał/a:
tas napisał/a:
więc w czym problem :)


w "jewropejwskości" :mrgreen:

Chyba w polskości . :mrgreen: Zachowuj się jak człowiek a nie jak dzieciak i wal do sprzedawcy tak jak wszyscy .A jak sprzedawca będzie chciał cenę podać publicznie to z całą pewnością to zrobi .


Po co się pytałeś, jak i tak nie kupiłeś...
Ludzie mniej więcej wiedzą ile kosztuje porsche i wcale nie mailują z najbliższym salonem. Nie brnij dalej w te głupoty!
Jedyny problem jaki mogę widzieć to kwestia "underground'u" producenta, co w okolicznościach naszego jewropewskiego kraju jest zrozumiałe :mrgreen:
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

sannis napisał/a:
Cezar38 napisał/a:
Dziwne podejście


Dziwna to jest zmowa milczenia odnośnie ceny. Ja wiem chłopaki, że nie przepłaciliście, no ale nie krygujcie się tak bardzo :mrgreen:
Mnie bardziej niż cena interesują dane techniczne- jaka grubość blachy, gdzie są spawy, są jakieś podstawowe wyliczenia wytrzymałościowe? Ten wahacz tylni jest przesadzony i mam obawy, że "klynknie" przy byle skoku. Czy powyższe dane też są tajne i jedynie dostępne u źródła? :mrgreen:
Ogólnie jednak projekt mi się podoba ze względu na to co podawał Mixhal i pionierkę.


Ale te ramy są robione indywidualnie pod klienta!
Cała rama dostosowana jest pod tą konkretną osobę,geometria,mocowania na bebechy,gniazda,przełączniki,przelotki na przewody i pancerze.
Jesteś zainteresowany to skontaktuj się i dostaniesz wycenę ramy "pod siebie".
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Mechano napisał/a:
Jakie modele amortyzatorów?

Na tyłach siedzi rock shock monarch 4.2 a z przodu Marzocchi Junior po tuningu,
został zwiększony skok,zmieniony tłumik, sprężyny z jednej golenie zostały wyrzucone i została zrobiona komora powietrza- po tych zabiegach amor stał się bardziej uniwersalny.
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Jak znajdę czas to zmajstruje jakiś filmik :grin:
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Rower niezły, dlatego tym bardziej nie mogę uwierzyć, że nikt nie chce pochwalić się ceną. Boicie się, że może zapłaciliście "za mało", ew. "za dużo"? Firmy nikt nie zna, a jeśli robi fajne ramy i do tego w atrakcyjnej cenie, która to będzie znana szerszemu gromu potencjalnych nabywców, to firmie wyjdzie to tylko na zdrowie. Darmowa reklama.
No chyba, że - jak już ktoś napisał - cena zależy od modelu samochodu, którym klient przyjechał. W takiej sytuacji nawet byłoby wskazane, aby poinformować kolegów, by nie dali naciągnąć się na koszty.

Co do konstrukcji, to boję się o wahacz - ta litera "L" (zapewne w newralgicznym miejscu jest spaw) wygląda trochę blado. Ale konstruktorem nie jestem :wink: .
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

emil1906 napisał/a:
Jesteś zainteresowany to skontaktuj się i dostaniesz wycenę ramy "pod siebie".


Napisałem: "Mnie bardziej niż cena interesują dane techniczne." Z czystej ciekawości tak samo jak kogoś interesują dane łodzi podwodnej U9 :mrgreen:
Nie jestem zainteresowany kupnem tej ramy, chociaż koncept pochwalam (prócz wahacza) i uważam za bardzo udany i w miarę możliwości będę propagował.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

sannis napisał/a:


Po co się pytałeś, jak i tak nie kupiłeś...

Z czystej ciekawości ale w odróżnieniu od Ciebie ja tą ciekawość postanowiłem zaspokoić źródła a nie pytać na forum i płakać jak dzieciak że nikt nie chce podać ile zapłacił za ramę zrobioną pod swoje parametry . Może to jednak dobry znak i że jednak społeczeństwo polskie na powrót "normalnieje" i po prostu nie chwali się tym czy tym .
Dla Twojej informacji podam że w dobrym tonie jest nie chwalić się w towarzystwie jak i w dobrym tonie jest o informacje Cię interesujące pytać u źródła (zwłaszcza finansowe ). Czyli nie zagląda się do portfela innego człowieka . Tak mnie uczono Ciebie wyraźnie nie bo nie możesz tego jakoś zaskoczyć . Każdy wyciąga wnioski z dyskusji sam . Ja nie mam zamiaru się wdawać w dalsze zwłaszcza w miejscu do tego nie przeznaczonym . Koniec z mojej strony . Jeśli jesteś facet to też tak zrobisz i po prostu skontaktujesz się z człowiekiem który te ramy robi i tyle .

emil1906 napisał/a:
Jak znajdę czas to zmajstruje jakiś filmik :grin:
Fajnie bo strasznie jestem ciekaw jak z resztą kilka innych osób . :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Sob 28 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
sannis napisał/a:


Po co się pytałeś, jak i tak nie kupiłeś...

Z czystej ciekawości ale w odróżnieniu od Ciebie ja tą ciekawość postanowiłem zaspokoić źródła a nie pytać na forum i płakać jak dzieciak że nikt nie chce podać ile zapłacił za ramę zrobioną pod swoje parametry . Może to jednak dobry znak i że jednak społeczeństwo polskie na powrót "normalnieje" i po prostu nie chwali się tym czy tym .
Dla Twojej informacji podam że w dobrym tonie jest nie chwalić się w towarzystwie jak i w dobrym tonie jest o informacje Cię interesujące u źródła (zwłaszcza finansowe ). Czyli nie zagląda się do portfela innego człowieka . Tak mnie uczono Ciebie wyraźnie nie bo nie możesz tego jakoś zaskoczyć .

Pykacz, wrzuć na luz :smile: .
Samo wystawienie roweru na forum można rozumieć jako "chwalipięctwo". Jeśli ideą forum jest służenie pomocą, to w pewnym sensie informacja o cenie jest pomocą.
A typowo polskie jest przekrzykiwanie się i obrażanie innych, że wtykają nos w nieswoje sprawy. To też nie jest zbyt eleganckie. Nikt nie chce podać swoich wydatków, to nikt go nie zmusza, a prowadzenie nagonki na ciekawskiego kulturalne nie jest.

Pokój Wam wszystkim :mrgreen: .
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

MARCIN napisał/a:
Pykacz napisał/a:
sannis napisał/a:


Po co się pytałeś, jak i tak nie kupiłeś...

Z czystej ciekawości ale w odróżnieniu od Ciebie ja tą ciekawość postanowiłem zaspokoić źródła a nie pytać na forum i płakać jak dzieciak że nikt nie chce podać ile zapłacił za ramę zrobioną pod swoje parametry . Może to jednak dobry znak i że jednak społeczeństwo polskie na powrót "normalnieje" i po prostu nie chwali się tym czy tym .
Dla Twojej informacji podam że w dobrym tonie jest nie chwalić się w towarzystwie jak i w dobrym tonie jest o informacje Cię interesujące u źródła (zwłaszcza finansowe ). Czyli nie zagląda się do portfela innego człowieka . Tak mnie uczono Ciebie wyraźnie nie bo nie możesz tego jakoś zaskoczyć .

Pykacz, wrzuć na luz :smile: .
Samo wystawienie roweru na forum można rozumieć jako "chwalipięctwo". Jeśli ideą forum jest służenie pomocą, to w pewnym sensie informacja o cenie jest pomocą.
A typowo polskie jest przekrzykiwanie się i obrażanie innych, że wtykają nos w nieswoje sprawy. To też nie jest zbyt eleganckie. Nikt nie chce podać swoich wydatków, to nikt go nie zmusza, a prowadzenie nagonki na ciekawskiego kulturalne nie jest.

Pokój Wam wszystkim :mrgreen: .


OK przychylam się i wrzucam . :cool: Ale przyznasz że pomoc pomocą a sprawy finansowe to co innego i decyduje w tym przypadku osoba która to sprzedaje ?
 
 
JeromeBaldino 
młodzik
JeromeBaldino



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Pykacz chyba trochę przesadzasz z tą "normalnością". Jeżeli uważasz, że dziecinne lub nie na miejscu jest pytanie kogoś ile za coś zapłacił (zwłaszcza na forum gdzie takie pytania przewijają się non-stop) to chyba coś jest gdzieś nie tak.

Uważam, że takie jakieś dziwne teksty i ukrywanie informacji jest właśnie objawem dziecinności i jakichś zakorzenionych kompleksów finansowych. Bo o cenę ludzie tutaj pytają po to by dowiedzieć się jak jest mniej więcej wyceniona taka praca a nie po to by dowiedzieć się ile ten Pykacz zapłacił za to i owo. Ludzie mają gdzieś to ile masz pieniędzy i nie tego chcą się dowiedzieć.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Ależ skąd uważam tylko że dziecinne i naiwne jest oczekiwanie że ktoś na prawo i lewo będzie to podawał tylko dlatego żeby zaspokoić ciekawość pytającego . Bo to niczemu nie służy a tylko może zaszkodzić . Prawda ? W dobrym tonie jest pytać o takie rzeczy ( osprawy finansowe )na PW . A skoro już pytać to dlaczego nie bezpośrednio do oferującego . A już w szczególności dziwienie się dlaczego nikt nie podaje ceny publicznie i się nie chwali . O tym decydują sami zainteresowani . Dziwne że jeszcze się nikt ni pochwalił . Czyżby uważali tak samo jak ja ?
No ale powiedziałem że wyluzuję to od teraz słowo że tak zrobię .
Od tej chwili udzielam się w tym temacie tylko w sprawie samej ramy .
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Sob 28 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JeromeBaldino 
młodzik
JeromeBaldino



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 73
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

No faktyczne dziwne, ja tam miałem wrażenie, że to forum jest po to aby wymieniać informacje. Pewnie się pomyliłem :grin:

Jak dostanę odpowiedź od producenta ramy to napiszę tutaj jaki rząd kwoty to jest.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

JeromeBaldino napisał/a:
No faktyczne dziwne, ja tam miałem wrażenie, że to forum jest po to aby wymieniać informacje. Pewnie się pomyliłem :grin:

Jak dostanę odpowiedź od producenta ramy to napiszę tutaj jaki rząd kwoty to jest.

Tylko nie zapomnij się dowiedzieć czy możesz taką informację podać .
Widzisz różnicę ?
O kurcze właśnie zapomniałem to co napisałem wyżej . :oops:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Dobrze, że mamy wojowników o porządek i ład społeczno-forumowy :twisted:
Lud żąda: Ujawnić ceny! Zaspokoić ciekawość! Rozdać każdemu po worku kartofli!

A tak poważnie, bardzo mi się podoba taka konstrukcja. Ile waży cały rower? Udało się go już dokładnie zważyć?
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
Ależ skąd...


Ależ Pykacz wyraźnie napisał o co mu chodzi. O pouczanie co jest "europejskie" a co nie. Bo przecież "polskość to nienormalność" jak powiedział pewien żul z Gdańska. Tylko skąd czerpie wzorce tej jewropejskości...
Ja tego nie kupuję, mało tego takie idiotyzmy zwalczam bez kompromisu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group