ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Re: ładowanie równoległe 3 akumulatorów
Autor Wiadomość
Czesław1 
początkujący
czesta


Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   Re: ładowanie równoległe 3 akumulatorów

Mam 3 akumulatory takie same żelowe 11 Ah 12 V. Zasilam nimi przy połączeniu szeregowym mój silnik 200 W 36V w rowerze. Podłączyłem je równolegle do ładowarki "Prostownik do akumulatorów z mikroprocesorem" o parametrach napięcie ładowania 12V 14,5V DC. Prąd ładowania 4,2A 12V.
Przed rozpoczęciem ładowania zmierzyłem napięcie bez obciążenia. Każdy akumulator miał 12V. Po podłączeniu zapaliła się dioda pokazująca, że został rozpoznany 12 V akumulator i że rozpoczęło się ładowanie. Minęła 25 godzina a ciągle pali się dioda ładowanie i nie zapala się dioda "full".
Kiedy mierzę napięcie na stykach ładowarki to skacze od 12,7 do 13,00

Ładowarka ma znak Sena. Po podłączeniu kolejno poszczególnych akumulatorów po około minuty zapaliła się kontrolka Full. CO oznacza, że każdy jest w pełni naładowany nap 12,96V. Po powtórnym połączeniu ładowarki do trzech akumulatorów połączonych równolegle nadal nie zapala się kontrolka Full. Również po podłączeniu równoległym po dwa akumulatory spośród 3 kontrolka się nie zapala?

Jak to wytłumaczyć?
Jak można temu zaradzić - chciałbym, żeby kontrolka informowała o końcu ładowania?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Przy 3 równolegle występują prądy wyrównujące i ładowarka strzela napięciem i sprawdza, czy się to naładowało. Przy dużej pojemności takie strzelanie może potrwać, a przy kiepskich akumulatorach może nigdy nie dojść do pełnego naładowania, przez upływność takiego zestawu.
U mnie połączenie 4 sztuk po 20Ah równolegle ładowanie wyrównawcze trwało półtora dnia ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group