ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Wto 22 Lip, 2014
Potrzebuję pomocy z silnikiem
Autor Wiadomość
grzeniu90 
początkujący


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: B-stok
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   Potrzebuję pomocy z silnikiem

Witam jestem nowy na forum i to jest mój pierwszy post jeżeli zły dział to serdecznie przepraszam i proszę o przeniesienie.
Potrzebuję pomocy z silnikiem (prawdo podobnie od starej pralki) znalazłem go w piwnicy i chciałbym wykorzystać go jako napęd roweru lub konstrukcji wlasnej lecz nie wiem czy będzie się nadawać i tu bym potrzebował pomocy w rozszyfrowaniu kartki znamionowej naklejonej na silniku, bo nie wiem czy wyciągam dobre wnioski...
głównie mi chodzi o to czy on ma tyko 0.83kW i czy dal bym rade zasilić ten silnik 4 akumulatorami 12v 100ah



//tas - poprawiłem link
Ostatnio zmieniony przez tas Wto 22 Lip, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

To silnik na prąd zmienny 230V. Raczej sugeruję zakup typowego silnika DC np. z Magmy.
 
 
grzeniu90 
początkujący


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: B-stok
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

szkoda, a miałem już nadzieję ze skonstruuję jakaś maszynę z silnikiem elektrycznym...
może istnieje jakaś możliwość przerobienia tego silnika?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

Koszty przeróbki i dorobienia odpowiedniego kontrolera będą większe, niż zakup silnika 800W z Magmy.
Ale się nie poddawaj, zacznij od najprostszych silników 24V 250W. Też dają frajdę ;) A są relatywnie najtańsze.
 
 
grzeniu90 
początkujący


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: B-stok
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

tylko ze ja myślałem bardziej o skonstruowaniu w miarę lekkiej ramy coś ala kross i się pobawić w lesie czy na stund go wziąć a tu już mocniejszy silnik potrzebny myślę min 3kW
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Śro 30 Lip, 2014   

Pomimo tego że zazwyczaj silnik komutatorowy prądu zmiennego (szeregowy) jest silnikiem uniwersalnym (działa też zasilany prądem stałym) to silnik od pralki niestety takim silnikiem nie jest (bo to klatkowy bezszczotkowy silnik (a)synchroniczny) poza tym musisz wziąć pod uwagę że do osiągnięcia w takim silniku (szczotkowym) mocy nominalnej trzeba podłączyć mu napięcie skuteczne prądu stałego czyli ok. 160V (jako ekwiwalent ~230V) a nie 48V, poza tym obroty takich silników są zupełnie niekompatybilne z obrotami na jakimkolwiek kole więc spiętrza to też problemy natury czysto mechanicznej (przekładnie), nie dziw się więc że odradza się tu takie rozwiązania. Jest wiele prostszych (i tańszych) metod napędu pojazdu z akumulatora.
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group