ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarmy rowerowe
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Na forach MTB jest kilka relacji z użycia lokalizatora do odzyskania roweru. Jest nawet reportaż na YT.
Ogólnie to skuteczność tych urządzeń jest bliska zeru z wielu przyczyn.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

A to prawdziwa szkoda, bo wyglądało obiecująco...
Szybko zgasiłeś dużą iskierkę nadziei :grin:

ED: Choć, jak wynika z kilku pobieżnie przejrzanych tematów na forum rowerowym, głównym kłopotem tamtejszym jest ZASILANIE ustrojstwa, czyli dość mały akumulatorek i jego kłopotliwe ładowanie oraz ukrycie całego urządzenia w "zwykłym" rowerze.
U "nas" zasilanie to duuużo mniejszy problem, pudełko ukryć także łatwiej w tej masie elektroniki i kabli :wink:
Inne problemy (z zasięgiem, np. ukrycie skradzionego roweru w przysłowiowej "piwnicy") niestety pozostają...
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Może dałoby się takie urządzenie zmodyfikować dając duuużo mocniejszą antenę? Przecież miejsce na to się w bajku znajdzie, a zasilaniem raczej bym się nie przejmował.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

To jest najlepszy alarm do roweru :D

 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

To rzeczywiście może jest najlepsza IDEA, jednak od tego na zdjęciu dużo lepszy byłby "alarm" o np. dwukrotnie większych rozmiarach :grin:
No i pytanie, czy podobnych "alarmów" nie da się unieszkodliwić kiełbasą - trzeba je odpowiednio przeszkolić :wink:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Alarm już trochę podrósł ;)



i byle kiełbachą się go nie przekupi :D
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Hahaha..! :grin:
To jest ten sam piesek na obu zdjęciach?? :smile:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Dokładnie ten sam :) Tylko dwa lata starszy :)
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Ja myślę nad takim rozwiązaniem.

Dobry u-lock, aby przymocować rower do stałego elementu krajobrazu i blokada na tarczę z alarmem reagująca na ruch.

Jak ktoś zacznie kombinować przy u-locku, to ruch uruchomi alarm na tarczy. Blokady z tarczy chyba bez jej zniszczenia nie da się usunąć, a wyjący alarm myślę, że odstraszy złodzieja tym bardziej, że będzie miał jeszcze u-locka do pokonania.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Cze, 2016   

E tam... wszystko ukradną :D

 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 22 Cze, 2016   

Przypinanie roweru za przednie koło jest wyjątkowo nierozsądne, a dość często się to widzi. Gorzej, że nierzadko debilnie zaprojektowane (ale baaardzo estetyczne) stojaki są przystosowanie tylko do takiego zapinania - dlatego też jeżeli już używa się nieszczęsnej linki, to na wszelki wypadek długiej, żeby było można zapiąć za ramę roweru.
A wtedy można przewlec ją także przez przednie koło.

PS: Gif jakoś wolno mi się ładował - po przeczytaniu "wszystko ukradną" z początku myślałem, że jakiś dźwig (dźwiżek? :wink: ) przeniesie cały ten metalowo-betonowy stojak (niby "stały element krajobrazu"), razem z czterema rowerami na pakę jakiegoś samochodu :grin:
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Uważam, że nie warto zostawiać rowerów, szczególnie tych drogich bez nadzoru. Na dzień dzisiejszy nie ma takiego zabezpieczenia, którego nie dało by się złamać.
Tutaj filmik : https://www.youtube.com/watch?v=pywN558dJaU

Ja ostatnio pojechałem FALCONEM pod mój najbliższy sklep na wiosce dosłownie 200 metrów od domu. Zawsze opieram rower o płot i stojąc przy kasie cały czas go widzę przez szklane drzwi. Kasjerka poprosiła abym zapłacił to na dosłownie 5 - 7 sec nie patrzyłem na rower . Wychylam się a tutaj nie ma roweru za 17 Tysi ! Co tu robić! Ludzi nie ma, patrze w lewo i prawo na główną drogę i NIE MA!

Co się okazało ?

Otóż mój wspaniały wujek który lubi robić kawały schował mi go za róg sklepu i oparł o ścianę:P Tutaj akurat zabezpieczenie by pomogło, bo miałem te 30 sec by zareagować. Lecz kiedy ktos wchodzi do dużego marketu i zostawia rower na 5 minut to tak jak by go zlicytował za darmo hehe :)

Taka moja historyjka ku przestrodze.
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Mam taki chinski alarm na pin z 3 przyciskami a b c
Nie moglem uzywac bo Wlanczał sie sam a ostatnio przestal dzialac i nie moge go uzbroic

Zabezpieczenie ciekawe ale jakiej firmy kupic by dzialalo jak nalezy ? Te z pilotem tez wyglada na chinski kicz
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

bartek24m napisał/a:
Mam taki chinski alarm na pin z 3 przyciskami a b c
Nie moglem uzywac bo Wlanczał sie sam a ostatnio przestal dzialac i nie moge go uzbroic

Zabezpieczenie ciekawe ale jakiej firmy kupic by dzialalo jak nalezy ? Te z pilotem tez wyglada na chinski kicz

Wczoraj testowałem alarm na 12 V da się go za zbroić i po dotknięciu załącza się i wyje ale nie da sie go rozbroić, podłączyłem go pod 15V z zasilacza laboratoryjnego i o dziwo działa dobrze reaguje na pilota za każdym razem tylko skąd ze sterownika wziąć 15V ?
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

A nie załatwi sprawy mała przetwornica?
Na Ali są bardzo różne, po parę groszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group