ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej mocy silnik ?
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Zabezpieczeń nigdy za wiele, chociaż stacyjka na kierownicy lub kluczyk przy mostku + wszystko ładnie polutowane zupełnie wystarcza. Nie można popadać w skrajność :)

Dla przykładu z Sabvotonami jest podobny myk. Jeśli zaleje się gniazdo USB (to na przewodzie, np jeżdzi po rzece lub błocie z kompletnie nie zabezpieczonymi stykami) to po pewnym czasie sterownik sam da 5% gazu, co oznacza pełną prędkość. To akurat osobiście widziałem kiedy rower sam z siebie ruszył będąc na stojaku serwisowym.

Po prostu nie można zapominać, że to są maszyny od których zależy zdrowie i życie i należy dbać o prawidłowe użytkowanie i stan techniczny.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Miałem kilka razy przypadek że rower mi dawał pełen gaz. Zdarzyło się nawet że stałem sobie na parkingu i zaczął jechać bez powodu. Nie było wstrząsów ani nic. Mega niebezpieczne jakby się włączyło stojąc gdzieś na czerwonym świetle. Póki co zlutowałem kable manetki i wydaje się ok. Tak jak pisał Tas, chyba wina rozłączania przewodu GND.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Można sprawdzić przed użyciem, jak zachowuje się sterownik przy różnych połączeniach kabelków manetki. Będzie wiadomo czego się spodziewać.
Sprawdzę to przy najbliższej budowie rikszy.
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

To chyba nie dzieje się od rozłączenia GND, tylko jak rośnie rezystancja na jego styku lub naderwanym kabelku. Można by podczepić potencjometr i sprawdzić, szkoda że wcześniej na to nie wpadłem :P
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

maniekrox napisał/a:
hmm, jakby bajk 12kW stwierdzil, że chce sobie pojechać pełną mocą to faktycznie trzeba zamontować jakiś wyłącznik awaryjny


W motocyklach, np. trialówkach, czy maszynach żuzlowych jest tzw. zrywka. Na lewej ręce jest smycz z magnesikiem i przyczepia się do drugiego magnesika na kierownicy obok chwytu. W razie upadku odcinany jest zapłon.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Jak robiłem sobie sterownik do auta to miał zabezpieczenie przed taką akcją. Mierzony był prąd płynący przez potencjometr ( zadajnik prędkości ). W razie przerwania np. masy idącej do potencjometru, następowało wyłączenie. Przy dużych mocach takie coś jest potrzebne lub wyłącznik bezpieczeństwa.
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Też miałem taką akcję kiedyś. Rower niespodziewanie zaczął sobie przyspieszać z maksymalną mocą na drodze przy szkole. Udało się jakoś zeskoczyć a rower skierować na trawnik, pojechał, przewrócił się a koło obracało się w powietrzu. Od tamtej pory mam na stałe na kierownicy przycisk regena. Trząsłem się z 15 minut... A jeszcze jakiś typek który nie widział co się stało się przyczepił z miłym pytaniem co to jest i jak jeździ. Nie miałem ochoty wtedy na pogawędki...

Dzień wcześniej zauważyłem że ktoś/coś (sam nie wiem, może pies) pogryzło mi kable od manetki. Porobiłem to na szybko... coś tam nie stykało jak należy. To ewidentnie wina przewodów sterownik-manetka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group