ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 21 Mar, 2015
FALCON - nowy projekt
Autor Wiadomość
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

Adamo napisał/a:
Musi mieć wygodnie i dobrą trakcję bez uślizgów bocznych bo zanim Bóg uwolnił ją od raka 4 stopnia to przeszła dziewczyna na stołach operacyjnych więc sami rozumiecie.

Mam nadzieję że z Żoną już wszystko ok.
Adamo napisał/a:
Rafał masz rację że się da pewnie a co do poprawy osiągów to za za przemawia mniejsza średnica kół co usprawni i przyspieszenie i hamowanie. Zawsze mniejsze koło podnosi sprawność układu hamulcowego bo rosną obroty tarczy na danym dystansie.

Mniejsze koło napewno poprawi przyspieszenie i hamowanie jeśli masa pozostanie bez zmian. Przy tak dużym zwiększeniu masy będzie odwrotnie.
 
 
Adamo 
brygadzista



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 204
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

Rafał z Żoną lepiej niż dobrze :grin:

Dziś nawiedziłem producenta z pod miasta piwem słynącego aby organoleptycznie było.
Nie ma co kwadratowych jajek szukać Panowie. Produkcja palce lizać i jest to zwarta sztywna lekka konstrukcja z niskim środkiem ciężkości. Co ważne to wciąż jest to rower nie tylko z nazwy ale z geometrii i wymiarów. Test był na silniku 10x6 przy prawie 90V ale milszy mi mój cichy i wolny 7x9 :razz: Szczegóły dogadane w konkretnej rozmowie z właścicielem więc jest dobrze.
Przy fullu trzeba zapędy ułańskie hamować bo prędkości nie czuć nie trzęsie a płynie się ładnie.
Nawiedziłem też znaną i lubianą firmę Nexun ale co tam się działo niech zostanie tajemnicą :mrgreen: aha Elektra ładnie się prezentuje na żywo !
_________________
Co siejesz to zbierasz.
 
 
Adamo 
brygadzista



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 204
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

No i się doczekałem :grin:




Wybór opon to strzał w 10-tkę nie tylko w terenie ale i na czarnym (3 atm brak uginanie minimalne) :grin:
7x9 na obręczy 19" czyli -8% średnicy zew. na oponie zaowocował "oddechem" dla silnika. Nowy wymiar dynamiki a przyspieszenie od 0 to aż miło manetkę odkręcić :grin: nie lubisz nie pedałujesz przy ruszaniu..
Jak byłem u producenta to założenie było że ma być przede wszystkim miękki wygodny i pozycja 90o i to wszystko jest jak trzeba.
Cały zestaw jest jednak zaskakująco lekki a i najważniejsze że po pierwszej jeździe małżonki z pewną dozą sam kurka nie wiem czego (wiadomo ma damkę z koszem z przodu i 250 watt w tylnym kole hehe) wróciła odstawiła a po 5 min pojechała na kolejną :mrgreen:
Co tu pisać rodzima produkcja na szóstkę. Bajk jest mobilny krótki zwinny, zrywny i lekki.
Ponadto ma idealne prowadzenie i rewelacyjną przyczepność, droga hamowania krótka a uczucie bezpieczeństwa na tych lakach to po prostu bajka :cool:

Doklejam :smile:

KORBA SHIMANO FC-M410 ALIVIO 42x32x22/170MM CZARNA
PRZERZUTKA TYLNA SHIMANO ALTUS RD-M310 7/8S CZARNA
SHIMANO ALIVIO SL-M410 MANETKA
Hamulce tarczowe Shimano SLX BR-M675 BL-M675 G01S
Tarcza hamulcowa Shimano Zee SM-RT66 180m
Tarcza hamulcowa Shimano Zee SM-RT66 203mm
Kierownica wysoki wznios Zoom
Pedała Dh sport
łańcuch Shimano
siodełko typ Babcia :mrgreen:
Mostek Ns bike
Amortyzator RS race
Damper 4way manitou
Adaptery hamulca do amora rs
Silnik 7x9 stary typ
Sterownik ustawiony jeśli dobrze pamiętam na 45A
Opony Heidenau K46 2.50 - 19
Felga 19" komar ogar simson..
Lipo 16s 3p turnigy oczywiście hehe weszło by więcej ale BMS przetwornica..
Całość waży 43 kg
_________________
Co siejesz to zbierasz.
Ostatnio zmieniony przez Adamo Czw 26 Mar, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Rowerek świetny, muszę przyznać że rama wygląda zdecydowanie lepiej niż VECTOR gdyż nie jest taka klocowata.
W porównaniu do poprzednich ram, ta to duży krok wizualny w przód.

Co do kół, jeżeli producent coś lansuje i wprowadza na siłę nie znaczy że jest lepsze.Freerider, zobacz ilu producentów wycofało się z 29 i potwierdziło że to była pomyłka.
Gdyby duże koła były zdecydowanie lepsze nie oszukujmy się motorki typu enduro,MX itp już dawno by jeździły na dużych kołach.
Pytanie czemu tam koła są mniejsze niż w naszych rowerkach...
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Co to za rama? Ktoś z forumowiczów ją robił? Fajna konstrukcja :) jaka pojemność baterii V/Ah? (Nie siedzę w Turnigach wiec nie znam ich pojemności)
 
 
deckardmst 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 177
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Zamawiam tą ramę! :P
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Normalnie wow !! :) Twoja żona na tym odleci :P Podałeś wyczerpująco wszystkie dane tak że nie mam o co zapytać, a w sumie to wiem z którego roku masz amorka z przodu i ile miejsca zostało po upchnięciu wszystkich szpejów w obecnej konfiguracji?? Teraz pozostaje pragnienie usiąść na tym i się przejechać ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Jak liczyłem, to w ramie w tej wersji (100mm szerokości) jest miejsca na 1500Wh (16s 25Ah) w lipo Turnigy maksymalnie.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Adamo 
brygadzista



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 204
Skąd: podlaskie
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Falcon produkuje 3 szerokości ramy z tego co pamiętam. Najszersza to 160mm.
Eryk jak bym zwlekał z odbiorem to pewnie byś zdążył się przejechać a tak masz do mnie jakieś 500 km :mrgreen:
_________________
Co siejesz to zbierasz.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Zrób jakieś fotki w "radośniejsztm" klimacie - zieleń, słoneczko bo póki co wyglądają jak mega e-bike z tej złej części reklamy mango (szaro i ponuro) :razz:
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

500km to bym musiał się z 5 razy ładować po drodze :P Niestety nic nie wiedziałem że się taki rumak budował pod nosem. Ten amorek z przodu to nówka sztuka? czy używka? jak używany to który rocznik? Fajny sprzęt a sezon pełną gębą ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Eryk1000 napisał/a:
Fajny sprzęt a sezon pełną gębą ;)

Eeee no co Ty u mnie się nawet nie zaczął i od samego rana pada deszcze ze śniegiem . Dlatego też prace nad Tsunami stanęły . A po części też dlatego że od tej wspaniałej pogody się rozchorowałem .
Adamo napisał/a:
Falcon produkuje 3 szerokości ramy z tego co pamiętam. Najszersza to 160mm.


A jest już gdzieś pełna oferta ? Widzę nadal wahacz taki jakiś "połamany" . Coś mi się o uszy obiło że miał już być "normalny". Dlaczego taki zaplot szprych ?
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Sob 21 Mar, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adamo 
brygadzista



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 204
Skąd: podlaskie
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Kurna Pykacz Ty nie masz innych pytań? :razz:
Wszystkie części wykonujące ruch posuwisto zwrotny są używane i po regeneracji :smile:
Rocznik nieznany a deszcz u mnie od 1h dopiero pada a dziś słońce było od samego rana i 11 oC
_________________
Co siejesz to zbierasz.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Wczoraj w centrum byla wzorcowa pogoda ale dzisiaj od rana brrrr. śnieg :-( i w ciagu dnia tylko 4st.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Adamo 
brygadzista



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 204
Skąd: podlaskie
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

Dziś w końcu wyładowałem akusy na ile bms pozwolił i taka moja mała refleksja po powrocie na pedałach że te mniejsze koło o 8% na średnicy potęguje opór na silniku ehh ehh :razz:
Opony zapewne też swoje robią :mrgreen:
_________________
Co siejesz to zbierasz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group