ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
EV4
Autor Wiadomość
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Śro 04 Lut, 2015   

Ciekawie zbudowana amortyzacja. :shock: Jeśli jedno koło wjedzie na przeszkodę to samo wykorzystuje 100% skoku dampera. Jeśli oby dwa wjadą na przeszkodę w tym samym czasie to każde z nich ma po połowie całkowitego skoku dampera. Ze strony technicznej majstersztyk, próbowałem sobie wyobrazić gdzie są te 62 łożyska ale kawy brakło. :mrgreen: Pojazd świetny. Dajcie filmik z polskich dróg. Ciekawi mnie jak pracuje to zawieszenie. PS: Dlaczego tylko 40km/h? Przez sterownik czy jest blokada jakaś? :D
 
 
EV4 
młodzik
EV4


Wiek: 47
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 04 Lut, 2015   

Zawieszenie działa bardzo dobrze. Ma się wrażenie ,ze pojazd schodzi ze schodów a nie z nich zjeżdża. Jeżeli ktoś z obecnych na forum chciał by się przejechać i był by w okolicach Warszawy serdecznie zapraszam. Będziemy wystawiać się w ten weekend na targach motocyklowych więc jeżeli ktoś będzie się wybierał może pojazd tam zobaczyć.
Jeszcze jeden film:
https://www.youtube.com/watch?v=LWxYHUwwlck
_________________
Jacek Skopinski
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Śro 18 Lut, 2015   EV4

Byłem osobiście na targach by popatrzeć na nowinki techniczne jak i powyższy pojazd.
Jeździłem poprzednią wersją kilkanaście kilometrów tą tylko chwile-za mało terenu było na targach a na zewnątrz zimno.
Wersja malowana dodaje mu wigoru i uroku niż tylko chłodne aluminium.
Jakość wykonania bardzo solidna.
Wszystko się kupy trzyma, nie jak w niektórych rowerach na których miałem okazję jechać, gdzie elementy odkręcają się w locie, a EV4 ma służyć w różnych warunkach, niekoniecznie po równym asfalcie.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
EV4 
młodzik
EV4


Wiek: 47
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Nowy filmik o EV4 z programu TVN turbo
https://www.youtube.com/watch?v=ByNyL3OXPyQ
pozdrawiam
Jacek Skopiński
_________________
Jacek Skopinski
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Miałeś problem z określeniem co to jest? :D
Ja bym to nazwał motorowerem elektrycznym czterokołowym, ze względu na parametry silników i szybkość ;)
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

A jakby ktoś tym wjechał w teren? Tak na chwilkę chociaż. *.* Tak mi się spodobało to zawieszenie że ojeju... :roll:
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Freerider napisał/a:
A jakby ktoś tym wjechał w teren? Tak na chwilkę chociaż. *.* Tak mi się spodobało to zawieszenie że ojeju... :roll:


Eeeee no co Ty . Przecież za małe kółka to to ma . :lol:
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Pykacz napisał/a:
Freerider napisał/a:
A jakby ktoś tym wjechał w teren? Tak na chwilkę chociaż. *.* Tak mi się spodobało to zawieszenie że ojeju... :roll:


Eeeee no co Ty . Przecież za małe kółka to to ma . :lol:


Hyhyhy...Zawsze można dać większe, ale tak w stoku jak by to jechało, zawieszenie jest dość zaawansowane, nie mówię przecież o przejeżdżaniu po kłodach czy coś, do tego 26" nie potrzeba. ;)
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Pojazd ciekawie wygląda, budowa bardzo zaawansowana, tylko właśnie hmmmm do jakiej kategorii go zaliczyć, i tu kłania się ułomne prawo w PL. Gratulacje za oryginalną konstrukcję.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
EV4 
młodzik
EV4


Wiek: 47
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Jak działa zawieszenie i jak EV4 porusza sie w terenie można zobaczyć na filmach starszej wersji.
https://www.youtube.com/watch?v=HzRLqOgzhsI
https://www.youtube.com/watch?v=PqxZ2i3rzrA
_________________
Jacek Skopinski
 
 
EV4 
młodzik
EV4


Wiek: 47
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Jeszcze jeden filmik znalazłem
https://www.youtube.com/watch?v=jb0fM_aNfLY
Czasami mam problemy z określeniem co to jest. Kiedyś ktoś nazwał ten pojazd rower podwójny ale nie pamiętam kto i gdzie.
pozdrawiam
_________________
Jacek Skopinski
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

EV4 napisał/a:
Cena detaliczna 21 tys PLN netto. Konfiguracja i specyfikacja dowolna na życzenie klienta możemy np. zamontować akumulatory Żelowe co znacznie obniży koszty.

Na filmie słyszałem, że już cena spadła do 15.000. Jeśli tak, to idzie to w dobrym kierunku ;)
Czy skręt kierownicy jest jednoznaczny z pochyleniem pojazdu? Czy można skręcać jadąc powoli bez przechylenia?
Coś, co ma napęd elektryczny powyżej 250W i szybkość 40 km/h nie można nazywać rowerem. To już podchodzi pod motorower.
 
 
EV4 
młodzik
EV4


Wiek: 47
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Skręt kierownicy nie jest połączony z przechyleniem pojazdu. Można skręcać jadąc powoli i wtedy pojazd się nie przechyla dokładnie tak samo jak w jednośladzie. Ze względu na parametry to faktycznie jest to motorower.
_________________
Jacek Skopinski
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Im więcej patrzę na filmiki z terenu tym bardziej dostrzegam bardzo nerwową pracę kierownicy . Naprawdę tak bardzo musisz z nią walczyć ?Czym to jest spowodowane ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Brak wspomagania kierownicy? :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group