ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki amortyzator do fulla?
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

Masz piątkę na ebajka, masz też tysiaka na amora. Na tym poziomie to nie jest hobby dla biednych.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Durolux fajny amorek i tani jak na swój skok. Jeździłem, ale nie na oryginale tzn po zmianie oleju na rzadszy i coś tam w tłumiku było robione. Działał bajecznie. Ja do finalnego bajka będę się zasadzał na suntour rux'a bo to są te same elementy co w marzcohi, zresztą tak samo jak w duroluxie. Suntour robi elementy dla marzcohi
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Tysiak czy półtorej to jeszcze spoko;) Słabo jest przy trzech lub czterech
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Ja używam Suntour Epicona 2014 ze 140mm skoku (z mosiężnymi goleniami). Jestem bardzo zadowolony z niego.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

maniekrox napisał/a:
Tysiak czy półtorej to jeszcze spoko;) Słabo jest przy trzech lub czterech


Za tyle, to ja cały, gotowy rower kupuję ;)
Mało tego, nawet na nim jeżdżę :D
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Jak się ma ramę za full 2k+, elektrykę za 3k+, resztę gratów za 2.5k+ i amor za 300zł to się to po nocach śni i aż coś boli w środku jak się na takim rowerze jedzie ;)
Tak by to działało.
Zresztą tak jak mówiłem, akurat amor to się opłaca miesiąc na olx/alledrogo siedzieć i kampić. Ja całe wakacje siedziałem i czaiłem aż udało mi się upolować nówkę sztukę manitou travis triple intrinsic za troszkę ponad 1000zł.
Znajomy kampiący równo ze mną dopadł Boxxera Team za 800zł z przebiegiem 50km. Forumowy ziomek też wykampił nowego Boxxera 2012 chyba na OLX za trochę ponad 900zł, a kolejny (także znajomy forumowicz) też Boxxera (kurde, jednak to jest popularny sprzęt) w stanie wzorowym za 800.
Tylko tak jak wspominałem, musi być jakaś dobra dusza znająca się na rzeczy, co szybko i skutecznie pomoże ocenić, czy warto, czy nie. Ciekawe aukcje wiszą max 1h. Ładnie to widać, jak mamy odpalone RSS na dany wynik wyszukiwania.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

I wlasnie tak trzeba bedzie zapolowac. Swietny pomysl z tym RSS, faktycznie dobre okazje maja to do siebie, ze szybko uciekaja:)
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

tumich napisał/a:
Ja używam Suntour Epicona 2014 ze 140mm skoku (z mosiężnymi goleniami). Jestem bardzo zadowolony z niego.


Że jakie golenie. Mam ten sam amor i tam jest magnez. Tylko, że epicon to jest lekki amor xc i jakbym nim pojechał w teren to by się pewnie rozsypał (moja waga + że waga roweru,pomijam że producent zaleca tarcze Max 180 A ja mam 203 z potwornie mocnym heblem. Nic za pewne w nim nie grzebałeś, ja zmieniłem olej na rzadszy - zupełnie nowa jakość pracy jak to w każdym suntour'ze
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

Ja mam Spinner Cargo 340 RLC 178mm skoku którego kupiłem jako nowy ze sklepu za 450zł (po przecenie z 999zł) . Zrobiłem na nim ponad 2700km i nic nie robiłem jeszcze ( no tak tak z 5x max wyczyściłem golenie WD40 i to wszystko . Jestem bardzo zadowolony . Zero luzów otarć itp. Hamulec na tarczy 203mm i hydraulik 4 tłoczki i nic sobie z tego amor nie robi . Hamulec taki że staję na przednim kole pomimo wagi zestawu na poziomie 135-140kg ze mną na pokładzie . Zastanawiam się po co Wam tak długie amortyzatory . Aż tak macie niewygodną ramę że musicie tyle geometrii zmieniać ?
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

Pykacz nie ma czym się chwalić, pewnie masz zamiast oleju błoto, chwila moment zatrzesz golenie, amor należy przecierać najlepiej p każdej jeździe o ile tego wymaga.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

sietaz napisał/a:
tumich napisał/a:
Ja używam Suntour Epicona 2014 ze 140mm skoku (z mosiężnymi goleniami). Jestem bardzo zadowolony z niego.


Że jakie golenie. Mam ten sam amor i tam jest magnez. Tylko, że epicon to jest lekki amor xc i jakbym nim pojechał w teren to by się pewnie rozsypał (moja waga + że waga roweru,pomijam że producent zaleca tarcze Max 180 A ja mam 203 z potwornie mocnym heblem. Nic za pewne w nim nie grzebałeś, ja zmieniłem olej na rzadszy - zupełnie nowa jakość pracy jak to w każdym suntour'ze


Są 2 rodzaje Epiconòw 2014 140mm z tego co widziałem.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

Pykacz, kiedyś miałem taki amor, jak go po roku otworzyłem to w środku było błoto.Tak jak mówi MixhaL. Nic się z nim już nie dało zrobić, wszystko zatarte.

Psikaj smarem teflonowym po każdej jeździe i będzie git :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

Epiconów jestt dużo więcej - 4 albo 6 i nie ma pojęcia epicon 140 mm bo każdy ma wewnętrzną regulację 80 mm - 140mm. Można nawet zrobić 160 mm, ale to przy wadze z kierownikiem do 90 kg.

Apropo blota w środku to mocno zależy to od uszczelek. Np mojego epicona muszę dość często czyścić A kumpel, który ma duroluxa miał czyściutki w środku mimo jazdy w zimę po błocie, ale to kwestia danej sztuki A nie modelu jak stwierdził. Nie ma co ryzykować, jak.ktoś jeździ w złych warunkach to musi zaglądać do.środka jeżeli chcę aby amor pożył długo
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

No jak smarujesz po każdej jeździe wargi uszczelek to one wtedy są miękkie i przylegają do powierzchni i nie puszczają brudu. Jak nie smarujesz to są suche, twarde i przepuszczają :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

MixhaL napisał/a:
Pykacz nie ma czym się chwalić, pewnie masz zamiast oleju błoto, chwila moment zatrzesz golenie, amor należy przecierać najlepiej p każdej jeździe o ile tego wymaga.


A po co jak on czysty jest ? No właśnie chodzi o to że przy mojej jeździe na suchym to czyściłem go co 20-30 ładowań i to tylko dlatego że już delikatnie było widać granice brudu od pracy uszczelek . U mnie amor ma czyste warunki pracy (nie jeżdżę jak jest mokro) .



tas napisał/a:
Pykacz, kiedyś miałem taki amor, jak go po roku otworzyłem to w środku było błoto.Tak jak mówi MixhaL. Nic się z nim już nie dało zrobić, wszystko zatarte.

Psikaj smarem teflonowym po każdej jeździe i będzie git :)


Ja nie jeżdżę po mokrym . No może ze 2x mi się przytrafiło . :roll: No ale faktycznie może czas tam zajrzeć . :roll: Jak to rozebrać, jaki olej na wymianę i jaki ten teflon do czyszczenia i smarowania goleni ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group