ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie opony do fulla na jazde w terenie
Autor Wiadomość
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   Jakie opony do fulla na jazde w terenie

Chce zamontować jakieś 3-calowe 26" do jazdy po błotach i śniegu a jednocześnie muszą być ciężkie i nieprzebijalne czyli najlepiej wieczne, mam obręcze o szer. 30mm. Czy ma ktoś coś godnego polecenia i źródło miejsca gdzie można co takiego nabyć? Na znanym portalu aukcyjnym ceny wahają się od 50-200zł za sztuke mimo że wyglądają niemal identycznie..
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Na przód muddy marry 2.5", na tył od motoru jeżeli ma być niezniszczalna i nieprzebijalna.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Na takiej kiedyś jeździłem ( nie w rowerze) raczej jest ciężko przebijalna :wink:
http://allegro.pl/opona-c...4819339798.html
przepraszam...
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

A coś na 26" ?
Może przesadziłem ze słowem niezniszczalna. Dobrze jakby się nie przebiła przy najechaniu na jakąś zbitą butelke czy ostry kamień. No i zależy mi na jak najszerszej dla zwiększonej trakcji
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Zawsze możesz iść do salonu rowerowego.
Dokonaj organoleptycznego sprawdzenia. Wybierz twardą oponę, ciężką, na drucie. Koniecznie grubościenną.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Myślicie, że Schwalbe Super Moto X nada się dobrze na asfalt do ebike? Zauważyłem, że producenci e-bików coraz częściej je wybierają np. Focus albo Cube.
 
 
scale 
młodzik
born to vertride


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 79
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

tas napisał/a:
Zawsze możesz iść do salonu rowerowego.
Dokonaj organoleptycznego sprawdzenia. Wybierz twardą oponę, ciężką, na drucie. Koniecznie grubościenną.


Opony w teren nie powinny być wykonane z twardej mieszanki gumy szczególnie przednia opona powinna mieć mieszankę 40-42a, na tył wystarczy 60a. Opona powinna mieć podwójny oplot (tzw 2-ply). Polecam opony Maxxis, które są w miarę tanie w porównaniu do konkurencji (Continental, Schwalbe). Na przód model minion DHF, na tył Minion DHR, na warunki mokre i błotniste są opony Wetscream, Swampthing. Oczywiście są też produkty innych firm, ale i ceny z innej półki
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Pytanie jest, czy autor szuka opon do zwyczajnego roweru fulla w teren, czy do fulla eketrycznego w teren.
W pierwszym przypadku masz rację, takie opony powinno się wybrać.
W drugim przypadku, niestety, ale nie masz racji, zwyczajne miękkie opony w terenie na ebajku są nie do zaakceptowania. Charakterystyka prędkości, manewrów, obciążenia opon jest bliższa motocrosowi niż rowerowi. Wszystkie te miękkie papierowe opony to jest 1-2 miesiące i są łyse z tym swoim bieżniczkiem na 2mm. Jeśli nie wybierzesz mocnej, wytrzymałej, grubej opony z dużą ilością gumy do zdarcia to będziesz wymieniać je nieadekwatnie często.
Dlatego trzeba iść do rowerowego i samemu wybrać do takich zastosowań grube opony.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Pamiętam jeszcze czasy gdy się szło do sklepu rowerowego i pytało o opony 26cali na 2.2cala, "macie?" - "Mamy". :mrgreen: Teraz mieszanki, bieżniki wzorki itd..

Tas: dlatego właśnie chce porównywać wagi, na chłopski rozum im cięższa tym więcej gumy.

Scale: Miniony też są jednak drogie, lepsze maxxisy 2.5 cala to 150zł za sztuke

Co byście powiedzieli na WILDLIFE LEOPARD Duro? Cena kusi no i jest właśnie ciężka i ma gruby bieżnik.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Ok, wziąłem te leopardy, jak się szybko zużyją to pomyśle o czymś twardszym z gumą 70a, na aledrogo chodzą takie chińczyki 1.8kg po 50zł.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

Jak wjechałem na oponie z mieszanką 70A do lasu po deszczu to czułem się jakbym wyszedł w skarpetkach na lodowisko. 42A schodzi w mgnieniu oko, na asfalcie to już dramat, ale trzyma konkretnie. 60A to dobry kompromis
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
scale 
młodzik
born to vertride


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 79
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Czw 18 Gru, 2014   

sietaz napisał/a:
Jak wjechałem na oponie z mieszanką 70A do lasu po deszczu to czułem się jakbym wyszedł w skarpetkach na lodowisko.

W tym wypadku szerokość obręczy oraz ciśnienie powietrza ma zasadnicze znaczenie. Im szersza obręcz tym mniejsze ciśnienie a co za tym idzie lepsza przyczepność w terenie. Dla mnie porządna opona w terenie to podstawa, tak jak sprawne hamulce. Jeżdziłem na różnych oponach od Schwalbe, Conti, Michelin i innych cenionych w świecie producentów opon rowerowych dopero u Maxxis"a znalazłem "tanie " opony, które oferują największą uniwersalność zastosowania w terenie od jazdy po korzeniach przez szuter po skały. Na stanie mam 4 komplety ogumienia które dobieram w zależności od panujących warunków i terenu.
Na zawodach enduro użuwam zestawu Maxxis'a DHF 2,5 EXO 42a/ DHR 2,35 2-ply 42a
Na wypady w góry wybieram ww.DHF/ HR 2.35 60a
Na wypady w las stasuję Schwalne Fat Albert 2,35/ Maxxis Ardent 2,35
Na błoto Maxxis Wetscream 2-ply 42a/ HR 2,35 60a
W następnym sezonie zapewne zainwastuję w Spezialized Butcher SX

Miniona można dostać za 119zł
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Ja mam dhf 2.7 60A na jazdę po śniegu. Szkoda, że go zniszczyłem obcinając bieżnik bo byłby na sprzedaż - za twarda mieszanka jak dla mnie bo zbyt wolno się zużywał. Jeżeli tej zimy (patrząc na temperaturę dzisiaj toraczej wiosny) będzie jakikolwiek śnieg to kkupuję coś 42a
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Te co kupiłem mają niby 52A więc jeszcze inny kompromis chyba mniej standardowy, sam jestem ciekawy jak szybko się to będzie zużywać
 
 
scale 
młodzik
born to vertride


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 79
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

sietaz napisał/a:
Jeżeli tej zimy (patrząc na temperaturę dzisiaj toraczej wiosny) będzie jakikolwiek śnieg to kkupuję coś 42a

U mnie w zeszłym roku zewnętrzna warstwa gumy (42a) popękała na mrozie (temp. -8-10C°)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group