ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
126p + silnik melex = pojazd wolnobieżny, jak ?
Autor Wiadomość
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Moim zdaniem, chyba łatwiej pójść w zmianę na motorower (jeździ do 45km/h), tylko masy trzeba sprawdzić (do rejestracji można pojechać na kilku popularnych li-po), a to może system puścić. Nie jest problemem jazda wolnobieżnym, trzeba mieć ubezpieczenie OC (rolnicy nie muszą), trójkąt odblaskowy, oraz teoretycznie tabliczkę z imieniem i nazwiskiem (lub nazwą firmy) oraz adresem (ale to już chyba nie jest zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych), ja nie mam. Motorower ma dużo niższe ubezpieczenie ( w moim przypadku przy max zniżkach 34 pln vs 162pln). Największy problem to wyrejestrować pojazd, bo bez złomowania wydaje się to niemożliwe.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

mmoto napisał/a:
zeeltom napisał/a:
Czy ja wiem... w końcu Niemcy zarabiają 4 x więcej, niż Polacy.
Trzeba by się Pomorzan spytać gdzie wolą zarabiać ;)

No to odpowiadam, wolę w Polsce zarabiać 4 razy mniej.
Jestem optymistą bo w 89 to chyba zarabialiśmy 30 razy mniej, a obecnie zaledwie 4x.
Oczywiście uczciwie powiem, że gdybym miał poniżej średniej pewnie bym dorabiał u faszysty.

Dolaczyc do niemiec?! I zostac totalnym kmiotem. NIGDY
Oni nadal mysla ze te ziemie sa ich. Z nas by zrobili podcieraczy starych zasyfialych dup dali ochlap i wszystko pozabierali i bysmy byli pionkami ja dziekuje. Kto chce € niech sobie tam jedzie....
Strefa euro to dopiero nas pozamiata....
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

tas napisał/a:
Aktualnie rejestracja SAMów nie jest już możliwa.

Polska - ten kraj zmierza ku upadkowi.

A przepraszam! Przecież Polski już nie ma! I nie ja to powiedziałem.

Przyczepek samoróbek również nie można już zarejestrować. Już te przyczepki mógłbym przeboleć, ale dlaczego samochodu SAM nie można zarejestrować? Była ich może garstka, nikomu nie przeszkadzały, a budowali je pasjonaci. Smutne, że w tej wielkiej wolności nic nam nie wolno.

Saku napisał/a:
Dolaczyc do niemiec?! I zostac totalnym kmiotem. NIGDY
Oni nadal mysla ze te ziemie sa ich.

Tak samo, jak my myślimy o Lwowie.
Saku napisał/a:
Z nas by zrobili podcieraczy starych zasyfialych dup dali ochlap i wszystko pozabierali i bysmy byli pionkami ja dziekuje. Kto chce € niech sobie tam jedzie....
Strefa euro to dopiero nas pozamiata....

Jeśli ktoś nie wie, to może wyjaśnię. Nie musimy jechać do Niemiec, aby być ich sługusami. Jeszcze nikt nie zapłacił Polsce odszkodowania za zniszczenie Warszawy, chociaż to nasz wielki "partner" biznesowy (który obecnie knuje z Rosją tak samo, jak przed II WŚ). Polska musi wypłacać Niemcom odszkodowania, chociaż to nie Polska rozpoczęła wojnę, a Niemcy nie muszą. To powinno wystarczyć, ale jeśli nie, to dodam, że kupując towary inne niż polskie i pracując w firmach innych niż polskie, jesteście sługusami. I nic tego nie zmieni. Bo rząd (wszak antypolski) chce, abyśmy byli sługusami.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

Niestety obawiam się że masz w 100% ale jak napisał ktoś wcześniej nie odbiegajmy od tematu bo to zbyt smutne . :cry:
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

Tak mi wpadło do głowy, dlaczego autor tematu nie chce zrobić w pełni elektrycznego Malucha ("konwersja")? Fakt, trzeba płacić OC i jeśli tylko o to chodzi, to skoro miał być zabytkiem, to może uda się zarejestrować jako zabytek bez przeróbek? Widziałem już zabytkowe Trabanty i Wartburgi, a nawet chyba Fiata 125p, więc może Maluch też przejdzie. Tylko musi mieć 25 lat. No i radzę się spieszyć, bo przewidywane są zmiany w prawie - niedługo będzie można zarejestrować "na zabytek" samochód przynajmniej 40-letni.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

MARCIN napisał/a:

Tylko musi mieć 25 lat. No i radzę się spieszyć, bo przewidywane są zmiany w prawie - niedługo będzie można zarejestrować "na zabytek" samochód przynajmniej 40-letni.

Patrz jak szybko się przyzwyczaili do kasy . Wolą brać więcej niż mniej . :evil:

W sumie racja . Dlaczego nie pełna konwersja ? Tylko zabytek z konwersją jako zabytek nie przejdzie .
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

No albo konwersja na elektryczny albo zabytek.
Zakładam, że nie obejdzie się bez rozmów przynajmniej w kierownikiem wydziału komunikacji. A mówię to, bo znam całkiem nieźle historię rejestracji pewnego motoroweru. Nie obeszło się bez wielokrotnych wizyt, żadne okienko nie chciało przyjąć do wiadomości, że wg przepisów można pojazd zarejestrować. Po kłótniach z "górą" cudownie udało się, ale to nie dlatego, że należało się, tylko dlatego, że kierownik się poświęcił dla dobra petenta (paranoja!). Kolejny przykład na nieograniczone możliwości obywateli w tym wolnym państwie.

Więc, drogi autorze, jeśli już chcesz przechodzić drogę przez mękę, to przynajmniej kup bardziej wartościowy pojazd, bo dla Malucha trochę szkoda czasu i nerwów.

A przy rejestracji na zabytek też może być ciężko, bo rzeczoznawcy (a przynajmniej jeden) są zdania, że polskiej motoryzacji nie powinno się zachować dla potomnych, bo to "dziadostwo"...
 
 
Ed 
początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 4
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Śro 14 Sty, 2015   

Biuletyn Informacji Publicznej twierdzi, że już można czasowo wyrejestrować:

http://bip.poznan.pl/bip/...z-ruchu,223316/

Ktoś w urzędzie jest chyba niedouczony...
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Śro 14 Sty, 2015   

Z zabytkiem może byś problem. Wymagany jest dość wysoki procent oryginalności. Z elektrycznym napędem raczej nie przejdzie.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 14 Sty, 2015   

Można wyrejestrować powyżej 3,5t.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 15 Sty, 2015   

Adam Wysokiński napisał/a:
Z zabytkiem może byś problem. Wymagany jest dość wysoki procent oryginalności. Z elektrycznym napędem raczej nie przejdzie.

dlatego
MARCIN napisał/a:
albo konwersja na elektryczny albo zabytek.

Ed napisał/a:
Biuletyn Informacji Publicznej twierdzi, że już można czasowo wyrejestrować:

http://bip.poznan.pl/bip/...z-ruchu,223316/

Można. I to nawet nie za darmo :smile: . Co za ukłon w stronę obywatela.
 
 
JacekTorun 
początkujący
Jacek


Wiek: 52
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Toruń Polska
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Chciałbym tą przeróbkę zrobić w celach hobbystycznych, nie po to żeby to używać na ulicy.
To ma być taka zabawka, bo mam panele słoneczne z akumulatorami i w lato prąd i tak się marnuje.
Na dziś ktoś ma "załatwić" wyrejestrowanie, czyli papier żeby wyrejestrować i postawić autko w garażu żeby się pobawić w przeróbki i odpocząć od pracy...
Wyjmę silnik spalinowy, wstawi się elektryczny silnik, który już mam.
Ubezpieczenie kończy mi się w kwietniu, więc mam jeszcze trochę czasu.

Jak bym chciał kupić auto elektryczne, żeby nim wyjechać "do miasta", to bym kupił. To ma być zabawka do użytku na wsi, głównie na własnej działce. Ma być tylko opcja ubezpieczenia pojazdu wolnobieżnego, jak by sie ktoś przyczepił...
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

JacekTorun napisał/a:

Na dziś ktoś ma "załatwić" wyrejestrowanie, czyli papier żeby wyrejestrować i postawić autko w garażu żeby się pobawić w przeróbki i odpocząć od pracy...
Wyjmę silnik spalinowy, wstawi się elektryczny silnik, który już mam.

Skoro ktoś załatwi papier, to pewnie będzie to dokument z rzekomego złomowania. A jeśli tak, to nawet na swojej działce możesz mieć kłopoty, jeśli ktoś to sprawdzi. Bo nie da się wyrejestrować tego Malucha bez złomowania lub zbycia. Takie prawo...
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

To może wystarczy kupić z przeznaczeniem na części ?
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Pykacz, ty chyba żyjesz w błogiej nieświadomości i uwierzyłeś w te pierdoły, że żyjemy w "wolnym kraju". Używanie starych części zmniejsza zyski producentów i "państwa", ty byś ich po prostu okradł, a tak nie można. Jak im zabraknie na paliwo do prywatnych odrzutowców, to co koleją pojadą? Wiesz ile oni zarabiają na godzinę? To by były straszne straty :wink: Do Marcina, to nie jest prawo tylko "gówniane przepisiki". Nasi politycy z prawem mieli styczność pod Smoleńskiem i do dzisiaj są zdziwieni, że nie udało się go obejść.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
Ostatnio zmieniony przez gienek333 Pon 26 Sty, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group