ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbka piasty przedniej pod szprychy moto .
Autor Wiadomość
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Taki problem to nie problem. Tak jak ktoś pisał, można rozwiercić przesuwając w kierunku osi albo iglaczek w dłoń i za godzinkę teżmasz.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Zdecydowałem się "rozfrezować" w kierunku osi .
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Brawo za odwagę :wink:
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Bardziej chodziło o to by się upewnić o słuszności podjętej decyzji przed ewentualnym zniszczeniem piasty i bądź co bądź wyrzuceniem w błoto paru zł a tego zawsze szkoda .
W razie czego mam możliwość zrobienia piasty od podstaw u kolegi w zakładzie z ogromnym parkiem maszynowym . :grin:
Tak to wyszło (po kliku większe). Ręczne "rozfrezowanie" wiertłem w kierunku osi) .
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

ja osobiscie bym tak nie ryzykowal.piasty nawet znacznie lepsze bywa ze pekaja na kolnierzach przy katowaniu.jest to rzadkie zjawisko ale sie zdarza.ja wolalbym zastosowac podkladki pod nyple i nic bym nie oslabial.piasty obecnie robia z coraz gorszych materialow, zwlaszcza takie do 400zl,u mnie w rebornie urwaly sie mocowania srub od tarczy.zenada.mam starego pointa i dt i tam jest ok.z tylu owszem stosuje szprychy 3,5 ale z przodu 2,35 wystarczaja (36 szt) kolo 24 cale.dla zmiany kata glowki wystarczy opuscic troche korone widelca na lagach wewnetrznych(jesli sie ma ta opcje) i jesli dobija zmienic olej lub sprezyny na twardsze.ten sam efekt daje zalozemie dluzszego shocka z tylu w ramie typu full.i tak i tak zrobilem u mojej dziewczyny w rowerze.chopper sie nie robi a skok 18 zamiast 20cm z przodu jest ok.w ten sposob jak bys zalozyl std 24 calowe kolo efekt bys mial jak na 22 calowym(przy samym ruchu na goleniach) 2x tyle mozesz uzyskac z dluzszym tylnim damperem.no jesli juz koniecznie obrecz od motura, hm podkladek jest u wuja googla sporo.wg mnie troszke zaryzykowales z tym rrznieciem,oby zebow kilku cie to nie kosztowalo.
zrobienie nowej u tokarza moze byc dobra inwestycja,wtedy i wyzsze i grubsze dasz kolnierze i sily skretne z obreczy z opona kolnierza nie zlamia w bok
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

Piasta powyżej 400 zł to już jest bardzo wysoka pułka cenowa, jeśli mówimy o tyle - przód za dużo 400 zł to już kosmos. Oczywiście swojej piasty nie rozwiercał bym centralnie, silnika tak nawet nie rozwiercałem
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

Podobno dlatego w specyfikacjach wiodących marek (zwłaszcza tych które bardzo walczą o obniżenie masy, odchudzenie ) piast nawet podane jest na ile krzyży minimum ma być zapleciona dana piasta po to właśnie by w odpowiedni sposób szprycha ciągnęła za kołnierz . Tak mi powiedzieli w dużym sklepie rowerowym (dużym serwisie). Dlatego ja zaplotłem przednie koło na max ile się dało krzyży czyli na 3 .
Co prawda na zdjęciu tego za bardzo nie widać bo tarcza zasłania ale coś tam można wywnioskować .
Dodam tylko że na 4 krzyże by się już nie dało .
Obręcz zapleciona jak moto czyli bez przeplotu .
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Kwi, 2015   

sietaz napisał/a:
Piasta powyżej 400 zł to już jest bardzo wysoka pułka cenowa, jeśli mówimy o tyle - przód za dużo 400 zł to już kosmos. Oczywiście swojej piasty nie rozwiercał bym centralnie silnika tak nawet nie rozwiercałem


obejrzyj troche katalogi nowoczesnych rowerow mtb albo szosowych...za 400 zl nie kupisz rewelacji i to wlasnie na przod, tyl to min 600-750zl, jesli mowimy o powaznej jezdzie a nie ryzyku rozsypania sprzetu w gorach.jest sporo firm krzak typu dartmoor, reborn itp ktore maja dobre ceny (150-200zl) i dobry marketing, jednak jakosciowo, wytrzymalosciowo....nie wyraze sie co to jest i do czego sie nadaje.chyba ze jezdzisz jak listonosz to nie ma sie czym przejmowac.ja nie lubie oszczedzac na bezpieczenstwie i podstawowych elementach bezposrednio mogacych wplynac na bezpieczenstwo/nieawaryjnosc
Ostatnio zmieniony przez Śro 01 Kwi, 2015, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Kwi, 2015   

Pykacz napisał/a:
Podobno dlatego w specyfikacjach wiodących marek (zwłaszcza tych które bardzo walczą o obniżenie masy, odchudzenie ) piast nawet podane jest na ile krzyży minimum ma być zapleciona dana piasta po to właśnie by w odpowiedni sposób szprycha ciągnęła za kołnierz . Tak mi powiedzieli w dużym sklepie rowerowym (dużym serwisie). Dlatego ja zaplotłem przednie koło na max ile się dało krzyży czyli na 3 .
Co prawda na zdjęciu tego za bardzo nie widać bo tarcza zasłania ale coś tam można wywnioskować .
Dodam tylko że na 4 krzyże by się już nie dało .
Obręcz zapleciona jak moto czyli bez przeplotu .
[url=http://images67.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


niby tak podaja ale dotyczy to modeli przegietych z jechaniem na minimum masy ale takie piasty sa juz tak drogie ze mozesz spokojnie ich nierozpatrywac, a do elektryka sa bez sensu bo sa za slabe wlasnie na kolnierzach,tam jest wszystko policzone z naprawde malym zapasem.
co do foto ladnie to ci wyszlo.mam nadzieje ze piasta zniesie sily skretne.nawet jak cos by sie posypalo to nie powinno ci sie nic stac, najwyzej cos strzeli i dalej nie pojedziesz.ja bym przetestowal blisko domu po lekkich schodkach, falach z ubitej ziemii, korzeniach. jak sie nic nie stanie to i pozniej powinno byc ok.stopy aluminium nie mecza sie tak latwo wiec jak nie strzeli pod domem to i za rok nie powinno w podobnych warunkach.ladna robota!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group