ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinia o Multistar High Capacity 4S 16000mAh Multi-Rotor Lip
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Powinny się sprawdzić?
Aktualnie to ledwo się te akumulatory pojawiły i już mają przypadki rozjazdów, co jest raczej nie ciekawe jak się inwestuje 1.5k w coś.
Turnigy są 500x popularniejsze a nie ma żadnych doniesień o samo uszkadzaniu w rowerach.
Wiec wnioski sam wyprowadź ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

mateuszmmi napisał/a:
Ja planuję pobierać z nich max 40A i to przy połączeniu równoległym 16s2p. Otrzymam 20A na 1p, czyli to jakieś 2C jak dobrze liczę. Powinny się sprawdzić?


niestety ja Ci ich polecić nie mogę, ponieważ u mnie testu nie zdały

zostają ci albo turnigy 4s 5000mAh
albo budowa pakietu z Sony US18650VTC5 30A lub jeszcze lepiej Sony US18650VTC5A 35A, Samsung25R 2500mAh 20A, LG HG2 3000mAh 20A, Samsung 30Q 3000mAh 15A
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
 
 
tomeckm 
początkujący


Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Powiem Wam czy mogą się sprawdzić za 2 lata :lol: , ewentualnie wcześniej że nie mogą .
 
 
tomeckm 
początkujący


Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

A tak jeszcze mogę się podzielić moim spostrzeżeniem co do współpracy z hobbykingiem , kupowałem tam te same towary będąc użytkownikiem złotym (do 10 zamówień) i później platynowym i zauważyłem że dostałem zupełnie innej jakości towary - chodzi dokładnie o baterie niby tak samo opisane a cięższe i bardziej sagujące jak byłem złotym , z platynowego konta lżejsze i lepiej oddające prąd, kupiłem też 2 takie same radia modelarskie pierwsze dostałem starocia z początku 14 roku z rozklekotanymi przełącznikami , jak zamówiłem jako platynowy 2 tygodnie później już świeże inaczej chodzące. Takie mam podejrzenie że oni klientom na pierwsze zamówienia to chłam wysyłają jak mają. Nie odnoszę tego już do multistarów ale tak ogólnie chyba coś w tym jest.
 
 
mateuszmmi 
młodzik


Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 74
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

Może po prostu z wiekiem poprawia się u nich jakość produktów?
_________________
craVtec
 
 
Gawli1 
początkujący


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 46
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   

No i jak testy wychodzą ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Ludkowie, nie kupujcie do swoich projektów multistarów. W ostatni weekend spaliła się kolejna konstrukcja napędzana tymi pakietami. Jakiś miesiąc temu także był przypadek samozapłonu tych akumulatorów i także doszczętnie spalił się rower. Póki co żywioł strawił tylko konstrukcje, bo przypadkiem stały w miejscach "niepalnych" ale do czasu.
Zrozumcie w końcu, że akumulatory na przecenie 50% NIE SĄ DOBRE, sugeruje to chęć sklepu do pozbycia się towaru z jakimiś wadami.
Widzieliście kiedyś przeceny takich Turnigy HC? Góra 4$ i to raz na ruski rok, a tamte zielone badziewia są co miesiąc przeceniane o połowę.
Budujcie konstrukcje na sprawdzonych akumulatorach Turnigy Hard Case albo z Litowo-Jonowych ogniw :/
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

W trakcie ładowania?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Jeden podczas ładowania, drugi po kilku minutach postoju, w obu przypadkach prądy użytkowania nie przekraczały 5C
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Fajnie jakby właściciele się wypowiedzieli jak mieli zamocowane swoje akumulatory i jak duży był ogień. Czy jakby taki pakiet zapalił się w mieszkaniu to da się to ugasić?
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Jak się zapali podczas Twojej nieobecności to mierne szanse na ugaszenie;)
 
 
mateuszmmi 
młodzik


Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 74
Skąd: Lubelskie
  Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

No to nieciekawe info z o tych bateriach. A ja już kilka razy woziłem go w samochodzie, nawet raz został tam na noc :shock:
Ja swoje mam owinięte grubo w gąbkę a pod spód kilka warstw maty do ćwiczeń. Ciekawe jak zabezpieczyły je osoby u których nastąpił zapłon.
_________________
craVtec
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

W obu przypadkach robiliśmy małe dochodzenie powypadkowe i wykluczyliśmy uszkodzenia mechaniczne oraz awarię BMSa/ładowarki. Po prostu stało się "samo" i bez wytłumaczalnej przyczyny.
A skoro nie widać innego winnego niż aku, a do tego same aku po kilku cyklach same traciły parametry (opisywane tu inne przypadki) to serio nie ma co ryzykować z tym modelem. Lepiej należy wybrać turnigy HC albo zagadać do forumowiczów, którzy budują akumulatory litowe, albo ostatecznie samemu zbudować taki.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

A może było to przeładowanie celi albo one nie wytrzymują nawet tego napięcia 4.2V? Nie mają też twardej obudowy ale skoro tas, piszesz, że to nie uszkodzenie mechaniczne to ciężko sobie to inaczej wytłumaczyć (przegrzanie podczas łądowania?) :neutral: Dla świętego spokoju lepiej posłuchać dobrych rad i nie tworzyć konstrukcji na tych pakietach a Ci którzy je mają niech zachowają ostrożność i monitorują na bieżąco :wink: Dla potomnych wrzucam jak wygąda cały pakiet po uszkodzeniu kabli balansujących co doprowadziło do uszkodzenia jednej celi... pakiety naładowane do pełna i dziwny "chemiczny" ogień o ogromnej temperaturze, straszne przeżycia :sad:
Foto na dropboxie
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Mobil, masz rację, potencjalnym podejrzanym przypadku sprzed miesiąca był zimny lut na jednym z przewodów balansujących wewnątrz akumulatora.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group