ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oszustwa na allegro.
Autor Wiadomość
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Pykacz napisał/a:
Ojciec właśnie dzisiaj założył spór na allegro z powodu nieotrzymania przesyłki mimo wpłacenia kasy prawie 4 tyg temu. Co ciekawe facet przedstawił np przesyłki a tam na stronie poczty polskiej widnieje że została przyjęta i koniec . Tyle że miał wysłać paczką priorytet z zadeklarowana wartością a wysłał listem poleconym (no ale to już inny problem ) . Dziwi mnie tylko fakt że jeśli rzeczywiście wysłał to jak u licha jest możliwe żeby ewidencjonowana przesyłka (jaką chyba jest list polecony) może zwyczajnie wsiąknąć ? To mi się normalnie w pale nie mieści . I nie jest to odosobniony wypadek bo ja kilka miesięcy temu przez forum zakupiłem od zaufanej osoby coś ze sklepiku i też nie doszło pomimo że przesyłka nadana nr przesyłki się zgadza w ewidencji jest tylko gdzieś utknęło "wsiąkło" i nikt za nic nie odpowiada . :shock: Jak to jest możliwe w środkowej europie ? Sprzedawca o którym śmiało mogę powiedzieć kolega :grin: mimo że się nigdy nie widzieliśmy postanowił oszczędzić mi kopania się z pocztą i sam to przejął na siebie . Nawet jak wylądowałem połamany w szpitalu to mi pomógł się skontaktować z forumowiczami . Ufam po mimo wszystko ( i z góry zakładam) że wszyscy są tacy . Ale jak to jest by w dobie komputerów nie wyśledzić gdzie się to podziało ? Jednak Poczta Polska jest jeszcze daleko w tyle jeśli chodzi o poziom usługi .


Od niedawna Poczta Polska podpisała umowę z jakąś firmą i zwolniła większość wcześniejszych listonoszow zw na niższe koszty. Przypuszczam, że wina może leżeć po ich stronie. U mnie raz na sledzeniu przesyłka była w mieście wydana do doręczenia, a po tym jeszcze tydzień minął zanim do mnie dotarła. Na poczcie mówili, że mają wiele skarg od klientów i jak tak dalej pójdzie to wrócą do poprzednich pracowników.

Wcześniej nie miałem żadnych zastrzeżeń do usług poczty. Nawet większe pretensje miałem do kurierów np dpd, który trzymał paczkę do wydania 5dni, a była z opcją extra na następny poranek w sobotę. Bez reklamacji się nie obeszło. DHL tez wywinął psikuś i 7dni paczka szła, a w dodatku na sledzeniu to ja byłem nadawca zamiast adresatem i przez to paczka krążyła w te i nazad z ich winy ^^
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

To ja wam opiszę podobny przypadek - może nie na allegro ale również chodzi tu o kasę i sposób działania naszego wymiaru sprawiedliwości a także oszustwo w biały dzień...

Mój krewny do grudnia 1999 roku mieszkał w starym domu... Przeprowadził się przenosząc telefon stacjonarny na nowy adres. Zawsze wszystkie rachunki opłacał w terminie. W 2009 roku zrezygnował z telefonu. W zeszłym miesiącu odbiera list od firmy windykacyjnej w którym znajduje rzekomy odpis wyroku sądu że ma do zapłacenia blisko 2000 zł... Poleciało pisemko do sądu który ten wyrok wydał, w zwrotce otrzymuje że wyrok był w 2014 roku w maju. Złożone pismo do firmy windykacyjnej odbiło się jak grochem o ścianę i nadal żądają kasy. Obecnie czekamy na rozprawę o przedawnienie się długu. Żeby było ciekawiej - firma windykacyjna nie przyjmuje do wiadomości że dług był przeterminowany zgodnie z prawem po 3 latach od daty wymagalności, nie reaguje na fakt iż nie uznaje się długu, straszy wpisami do KRD , windykacją bezpośrednią i komornikiem. Mało tego - sąd który wyrok wydaje nie ma obowiązku sprawdzania czy dług jest przeterminowany czy też nie gdy dostaje pozew od windykatora a firma windykacyjna celowo wprowadza w błąd sąd! Czyli poświadcza nieprawdę!!!

Sąd mojemu krewnemu na 100% na najbliższej rozprawie uwieży i anuluje dług - wtedy złozy się papiery o odszkodowanie i pociągnie do odpowiedzialności windykatorów....
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Nie, nie, nie.
Dług się sam nie anuluje po 3 latach. Przechodziłem tę sprawę.
Jeśli windykator wystąpi nawet po 10 latach musi dojść do sprawy sądowej i wtedy masz możliwość wyjaśnienia, że dług, zgodnie z prawem uległ przedawnieniu. Sąd to z automatu uwzględnia i po sprawie.
Samo z siebie się nie umarza po 3 latach.
Dług nadal wisi.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Z automatu to tylko mandaty się przedawniają
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Z automatu, to można kawy się napić :D
Trzeba napisać do sądu pisemko, jeśli doszło już do rozprawy sądowej, że zgodnie z ustawą itp. ... sprawa ulega przedawnieniu i sąd to zatwierdza. Wtedy dopiero jest po sprawie.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

Opiszę przypadek z ostatnich dwóch dni.
Znalazłem na olx całkiem ciekawą ofertę sprzedaży przedniego koła rowerowego (przód chyba u mnie jakiś przeklęty jest u mnie). Zadzwoniłem do gościa, dogadaliśmy się, w rozmowie podkreśliłem, że chodzi mi o kompletne szprychowane koło bez opony. Gościu się zgodził, powiedział, że wyśle jeszcze tego samego dnia (wczoraj). Dzisiaj przyszedł kurier, dostał umówioną kwotę, ja otwieram paczkę a tam... sama obręcz (o dziwo ta, która była w ogłoszeniu) oraz jakaś dętka, zwinięta i wpakowana do jakiegoś przypadkowego pudełka. No po prostu szlag mnie trafił. Zbieram teraz wszystkie posiadane materiały na tego gościa i jutro planuję do niego zadzwonić i porozmawiać. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

OLX :mrgreen: tam nie kupuje się na odległość bo 'sprzedawcy' nie mają żadnych wyrzutów sumienia.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

Znalazłem na OLX fajny rowerek.
Zadzwoniłem, umówiłem się na cenę i że dam znać kiedy po niego przyjadę.
Dzwonię raz - nie będzie gościa w domu.
Dzwonie drugi raz - nie ma ojca w domu, a to jego rower.
Dzwonię trzeci raz - wróci późno z pracy.
Dzwonię czwarty raz - przypomniał sobie, że ma pogrzeb.
Dzwonię piąty raz - rower się popsuł i nie jedzie a nie chce sprzedawać uszkodzonego.
Szlag mnie trafił, zjebałem gościa i sobie odpuściłem.
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

Podobnież u mnie. Na OLX sprzedają chyba głównie dzieciaki i to sprawne inaczej. Chociaż na konta Junior Allegro też trzeba mocno uważać.
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

A ja sprzedaję aku żelowe używane na OLX z myślą, że ktoś przyjedzie zapłaci, zapakuje i pojedzie. Niestety większość klientów dzwoni żeby wysłać, a to ciężkie jak jasna ... . Wysłałem już kilka i wszyscy zadowoleni.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

Jak kupuję przez olx to zastrzegam sobie wysyłkę tylko za pobraniem. Inaczej nie biorę bo to loteria.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Lip, 2016   

Mechano napisał/a:
Jak kupuję przez olx to zastrzegam sobie wysyłkę tylko za pobraniem. Inaczej nie biorę bo to loteria.


Bylem swiadkiem jak jakas kobieta na poczcie po zaplaceniu pobrania otworzyla paczke a zamiast telefonu cegla. Ludzie z poczty rozkladaja rece bo paczka odebrana i tyle pewnie widzieli tego sprzedawce z olx :razz: Pobranie przed niczym nie chroni
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lip, 2016   

W moim przypadku sam chciałem odebrać towar i się nie udało.
Po kiego to wystawiają, jeśli nie chcą sprzedać?
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 09 Lip, 2016   

Nie wyślę 40-to kg aku za pobraniem.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 09 Lip, 2016   

atomek1000 napisał/a:
Mechano napisał/a:
Jak kupuję przez olx to zastrzegam sobie wysyłkę tylko za pobraniem. Inaczej nie biorę bo to loteria.


Bylem swiadkiem jak jakas kobieta na poczcie po zaplaceniu pobrania otworzyla paczke a zamiast telefonu cegla. Ludzie z poczty rozkladaja rece bo paczka odebrana i tyle pewnie widzieli tego sprzedawce z olx :razz: Pobranie przed niczym nie chroni


na poczcie jest przesyłka ze sprawdzeniem zawartości płaci się i otwiera przy okienku i jak coś jest nie tak to poczta zaraz zwraca kasę i spisuje protokół i odsyła paczkę taka przesyłka jest oczywiście droższa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group