ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymiarki do listy
Autor Wiadomość
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 26 Mar, 2015   

Ufff przebilem sie ;) sporo tego bylo xd z tego co wykopalem to jakies szerszepodejscie buntu do wszystkiego i negowanie wszelkich autorytetow. Tak tylko ciekaw bylem .
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 26 Mar, 2015   

Skupmy się może nad tematem, a nie zajmujmy się duperelami :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 26 Mar, 2015   

sunman napisał/a:
Ufff przebilem sie ;) sporo tego bylo xd z tego co wykopalem to jakies szerszepodejscie buntu do wszystkiego i negowanie wszelkich autorytetow. Tak tylko ciekaw bylem .

Z autorytetów wyleczyłem się, gdy okazało się, że mylą się okropnie i nie mają godności przyznać do błędu. Potrafię myśleć sam, dlatego krytykuję. Nie uczestniczę w owczym pędzie do wszystkiego, co "autorytet" powiedział.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Czw 26 Mar, 2015   

MARCIN, jeżeli będziesz z równą konsekwencją udzielał pomocy i nowym, i starym forumowiczom, jak teraz kwestionujesz pomysł tas'a - na pewno da Ci to, wierzę, więcej satysfakcji.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 26 Mar, 2015   

Każdy kto chce, podaje miejscowość gdzie rezyduje, i można napisać na pw. Co do tzw. autorytetów, to kiedyś mnie zatkało, jak się dowiedziałem że mam "zryty beret" bo używam silikonu sanitarnego. Nawet chciałem zrezygnować, ale jak ochłonąłem, to pomyślałem, że jeden zarozumiały bufon wiosny nie czyni :lol:
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Mar, 2015   

W gruncie rzeczy 'szybka' lista winna zawierac
-wykaz wojewodztw + duże miasta
a przy nich nicki osob i specjalizacje.
Zachecajmy początkujących by zanim odezwali się do osoby x lub y, poczytaly co dana osoba na forum doradzala. Bo tam juz mogą byc odpowiedzi. A kontakt PW lub osobisty ma to tylko pogłębić.
I to jest moim zdaniem cel, a przy okazji możliwość wstępnej oceny pomagajacego w jakim stylu i z jakim skutkiem robil to zdalnie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

JerzyZ napisał/a:
MARCIN, jeżeli będziesz z równą konsekwencją udzielał pomocy i nowym, i starym forumowiczom, jak teraz kwestionujesz pomysł tas'a - na pewno da Ci to, wierzę, więcej satysfakcji.

Staram się tak robić, ale nie siedzę na forum cały dzień, często w niespodziewanym momencie wyskoczy mi jakaś robota, a mam co robić, w bloku nie mieszkam. Dlatego często czytam temat po fakcie i dorzucam własne uwagi. Uwierz mi, porad w stylu "sprawdź Halle" albo "wygląda mi to na uszkodzony kontroler" może udzielić prawie każdy, tylko nie każdy może zrobić to w bardzo krótkim czasie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Trudno dawać inne rady nie mając w łapkach danego sprzętu. Objaw jest jeden, a przyczyn może być kilka.
Żeby coś zdiagnozować trzeba przejść sprawdzając wszystkie możliwe przyczyny usterki. Ktoś pisząc "sprawdź Halle" nie pisze tego, bo lubi pisać. Jeśli wszystkie typowe błędy wyeliminujemy, to nie pozostaje nic innego, jak napisać, że "wygląda to na uszkodzony kontroler".
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Tym się różni zdalna porada od naprawy bezposredniej ze nierownywalnie przydatniejsza jest wskazowka praktyka ktory taki sprzęt, usterki juz naprawial niz teoretyka ktory zna wprawdzie prawo Ohma i parę innych oraz lubi rowery .....na youtube.....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
  Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Dla mnie pomysł spoko. Ja z chęcią poszukałbym w swojej okolicy z forum kogoś, kto pokazałby jak centrować koła. Wybrałem się ostatnio do serwisu z pytaniem o centrowanie to usłyszałem, że terminy za kilka tygodni i kupa marudzenia ile to roboty, bo trzeba zdemontować koło.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Jeśli tylko bicie boczne, to nie trzeba zdejmować koła. Sam nacentrujesz, jeśli dobrze pogłówkujesz ;) Wbrew pozorom, to wcale nie jest takie trudne. Gorzej, gdy masz jajo :D
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Tym razem zachęta wystarczy :) . Zabiorę się więc sam za to. Chyba mi się nie rozleci :)
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Ciekawy pomysł . Według mnie na takiej liście informacja o ludku powinna wyglądać mnie więcej tak:
Przykład.
Cztery podstawowe pola
1(doradzę/zrobi) 2(płatnie/bezpłatnie) 3(elektryka10/elektronika8/mechanika4) 4(silniki sterowniki DC BLDC, akumulatory litowe, mechanika rowerów,laminowanie) +opcja (tu by mógł być np. link do konstrukcji własnej)
pole 1/2/3/4 ustawiać według własnego uznania np.
1(zrobię) 2(płatnie) 3(mechanika10) 4(toczenie, frezowanie,spawanie,laminowanie) +link(......)
pole nr3 cyfra za specjalnością to samoocena jak mocny się czuję w danej dziedzinie w skali 1-10
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Ło jesu, ale to będzie skomplikowane :)
Wydaje mi się, że płatne-bezpłatne to w praktyce nie będzie miało zastosowania taki podział.
Tak samo te punkty "doświadczenia" bo w swoich oczach się zazwyczaj umie lepiej niż w rzeczywistości hehe. Ale ta bogatsza lista naumiejek jest fajna. W sumie pospawać coś też trzeba, a w mieście bywa z tym duży kłopot.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

A może by tak zacząć listę od:
1(doradzi/zrobi)
2(płatnie/bezpłatnie)
3(informatyka)
4(przywrócenie opcji "posty nieprzeczytane")

Może ktoś się zgłosi :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group