ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 18 Kwi, 2015
Handel ogniwami
Autor Wiadomość
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   Handel ogniwami

Tas, chyba tym razem przesadziłeś!
Jestem dorosłym (i to bardzo) człowiekiem, i nie podoba mi się takie zarządzanie forum, taka troska o moje "dobro".
W sprawie innych dupereli organizujesz ankiety - a tu szast-prast, zrobione!
Do uzgodnień są PW i telefon, a potem opinie. Ja np. lubię kupować używane przedmioty - baterie też.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Oburzenie dotyczy ostrzeżenia i zamknięcia ofert 'kolegi' Szalonego czy uregulowania ofert z akumulatorami typu "nie znam się, sprzedaję nie wiem co, umywam ręce jeśli coś będzie nie tak?"
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Sob 18 Kwi, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Używki używkami, ale ja nie będę tolerował wulgarnych wyzwisk w stosunku do innych.
Kolega @szalony pożegnał nasze forum.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

tas napisał/a:
Oburzenie dotyczy ostrzeżenia i zamknięcia ofert 'kolegi' Szalonego czy uregulowania ofert z akumulatorami typu "nie znam się, sprzedaję nie wiem co, umywam ręce jeśli coś będzie nie tak?"

Nie przekręcaj, napisałem wyraźnie. Powtórzę: nie podoba mi się zakaz sprzedaży używanych ogniw, silników, rowerów itd. (też trochę przekręciłem)
Przeniesienie do Hyde Parku było chyba zbyt szybkie, bo tu się nie zagląda. Ale i tak lepiej, niż do Śmietnika...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Ale jakiego zakazu sprzedaży używanych ogniw? :P
Brzmi to dość tajemniczo.
Jedyne co się zmieniło to potrzeba opisu w ofercie akumulatorów stanu faktycznego sprzedawanych przedmiotów. Panowała pewna patologia do tej chwili, dzisiaj "zapaliło się czerwone światło" i została ukrócona.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Nie ma żadnego zakazu z tego co ja zrozumiałem tylko jest konieczność sprawdzenia przedmiotu przed jego wystawieniem i przetestowanie. Traktujmy się jak przyjaciół i zastanów się czy byłbyś zadowolony jakbyś od innego forumowicza dostał nietestowany silnik który byłby niesprawny? Albo zdechłe "nietestowane" ogniwa?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

W przypadku używanych ogniw sprawdzenie ich stanu raczej przekracza możliwości czasowe sprzedawcy.To kupujący wiedząc co kupuje (bo tanio) powinien uwzględnić poprawkę na ew.wadę kilku ogniw, tym bardziej, że wie iż są używane.Jeśli nie są "wylane",zardzewiałe i nie mają widocznych śladów uszkodzeń to wydaje mi się, że tak rygorystyczne warunki jakie zostały ustalone są trochę (a nawet znacznie) za ostre. Co innego gdyby tu chodziło o cały pakiet już połączonych ogniw,wówczas jakaś ocena jest możliwa ale samych ogniw prócz danych fabrycznych widocznych na ogniwie ocenić się nie da.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

A ja nie pozwolę na obrażanie innych użytkowników forum w postaci wyzywania ich od ch..
Choćby złoto rozdawał za darmo z forum wyleci.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Wiesz gdzie jest miejsce niesprawdzonych i niepewnych akumulatorów?
W koszu na recycling albo na złomie.
Zasady handlu akumulatorami zostały jasno określone, jest ich kilka i służą dobru obu stron, szczególnie strony kupującej.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Nie wiem o co poszło, bo "cenzura" zadziałała. Co do aku tzw "laptopowych" to bardzo trudno określić ich stan bez otwarcia (przynajmniej ja nie potrafię, a od kiedy stwierdziłem, że ołowiem się strzela, a nie jeździ..., to celuję w litowych). Teraz krótka symulacja 100 baterii z laptopa, zakładamy 6 ogniw, średnio 2,2Ah, "sprawność " 1/3 daje jakieś 1,7kWh/30kg. Aku ołowiowy do melexa waży ok 30 kg ma 220Ah/6V (1,3 kWh) kosztuje ok 600 pln. Jako ciekawostkę dodam, że 10 lat temu kupowałem aku ołowiowe po 25gr/kg, dzisiaj 2,7pln/kg. To że dzisiaj aku litowe (zużyte) nie są w cenie, o niczym nie świadczy, bo lit jest dużo droższy od ołowiu i jak ruszy recykling, to nawet złom będzie w cenie. Są na forum nawet zwolennicy ołowiowych aku, ale to fanaberia i nie powinno się ich "dyskryminować" :lol:
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
2mirko2 
początkujący


Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 31
Skąd: Wawa
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Gienku, ja pamiętam czasy, kiedy w akumulatorze ołowiowym był ołów. Teraz są takie akumulatory, co mają 50% ołowiu w ołowiu.
_________________
Rydwan 250W, akumulator Litowy własnej budowy 36V 20Ah
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

Jaka fanaberia? Wygoda i bezpieczeństwo :P
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

zeeltom napisał/a:
Wygoda i bezpieczeństwo :P


Wygodnie będzie posiedzieć na L4 gdy bezpieczny akumulator ołowiowy spadnie na nóżkę albo cokolwiek innego...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

Aleś dał powód :D Tym bardziej, że sam masz do czynienia z kwasiakami na co dzień w dużych ilościach :)
Uważaj, bo ci cegła w drewnianym kościele na głowę spadnie ;)
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Nie 19 Kwi, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

Ponieważ jest tu poruszone również bezpieczeństwo będące niby "zaletą" akumulatorów ołowiowych to pragnę przypomnieć, że ołowiowe również wybuchają ze skutkiem chyba większym niż Litowce a poza tym kwas ma taką "nieciekawą" właściwość, ze lubi wypalać dziury w materiałach.Każdy akumulator czy to litowy czy ołowiowy jest niebezpieczny gdy pracuje się z nim w sposób nieodpowiedzialny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group