ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Policja a e-bike
Autor Wiadomość
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   Policja a e-bike

Zdarzyło wam się żaby policjanci z jakiś względów (przypadkowo lub w wyniku jakiegoś zajścia) zainteresowali się waszym pojazdem i co z tego wynikło ?

.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

Był już podobny temat na forum i ustalilismy ze lepiej nie wywolywac wilka z lasu i sie zastanawiac ;) mnie osobiście nie nawet na zwykłym rowerze nigdy nikt nie sprawdzał ale na elektryku malo jeszcze jeździłem po mieście.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

Jak potrącisz kogoś albo spowodujesz wypadek to nawet jakbyś jechał na hulajnodze to będą się interesować. ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

tas napisał/a:
Jak potrącisz kogoś albo spowodujesz wypadek to nawet jakbyś jechał na hulajnodze to będą się interesować. ;)


To wtedy wiadomo że jesteś winny wszystkiemu bo masz pojazd "niedostosowany" :lol:

Ciekaw czy zatrzymał kiedyś kogoś patrol z ciekawości że widzieli że jechałeś np. 40km/h i nie daj Boże nie pedałowałeś :mrgreen:

.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

nie.
Czy ciekawość została zaspokojona? :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

tas napisał/a:
nie.
Czy ciekawość została zaspokojona? :)


Zanotowałem.

Czy ktoś inny ? :lol:

.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

Mnie kiedyś parę razy zatrzymywali, bo jechałem bez kasku, a rower mam obudowany, jak skuter.
Ale pokazywałem pedały i dawali sobie spokój :) Innych kontroli nie miałem. Zresztą policja teraz mnie tu zna i znają moje wynalazki od pewnego czasu :) Wiedzą, że jeżdżę dziwnymi pojazdami ;)
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

Ze dwa razy dmuchałem przy rutynowej kontroli trzeźwości. Zasadniczo zatrzymywani wszystkich jak leci*, uwag do roweru nie było :) .

*A lecieć musi bo hajs u góry się nie zgadza ;)
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2015   

Dzisiaj na trasie musiałem zwolnić z powodu radiowozu z suszarką a najgorsze że musiałem też popedałować ze 400m . A potem dzida . :twisted:
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015   

Pykacz napisał/a:
Dzisiaj na trasie musiałem zwolnić z powodu radiowozu z suszarką a najgorsze że musiałem też popedałować ze 400m . A potem dzida . :twisted:


Hhaha to dobre :mrgreen:


.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015   

Najszybciej możemy mieć kontakt z policją przy przejedzie rowerem na pasach albo jadąc wąskim, mocno uczęszczanymi przez pieszych chodnikami. O innych czyli technicznych powodach raczej szkoda zawracać sobie głowę.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015   

WojtekErnest napisał/a:
Najszybciej możemy mieć kontakt z policją przy przejedzie rowerem na pasach albo jadąc wąskim, mocno uczęszczanymi przez pieszych chodnikami. O innych czyli technicznych powodach raczej szkoda zawracać sobie głowę.


Strzał w samo sedno . Tak wynika również z moich obserwacji. Temat raczej wyczerpany .
 
 
arge 
początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Śro 29 Kwi, 2015   

no więc Panowie, ja dzisiaj miałem kontrolę przez Policję. Niby rutynowa, tylko trzeźwość itp. ale w pewnym momencie Policjant zwrócił uwagę na mój "lekko nie typowy" rower. Oglądnął silnik, popatrzył na baterię, ale grzecznie zwrócił mi uwagę co do manetki gazu (mam kciukową ze wskaźnikiem naładowania). Zostałem poinformowany że w rowerze nie może być napęd uruchamiany manetką gazu a powinien być "system inteligentnego'' wspomagania, bo jak manetką to już skuter. Grozi za to mandat który prawdopodobnie otrzymam spotykając innego policjanta w tzw przyszłości.
Wniosek mam taki że chyba coraz więcej osób w służbach mundurowych wie co i jak i pewnie zaczną trochę nasze wynalazki tępić.
A do Was koledzy mam w związku z tym pytanie, jak do cholery mam przerobić zestaw z magmy MY1016 250w 24v ze sterownikiem i manetką na system PAS? Zrozumiałem z tego że w sumie chodzi tylko o to żeby cały napęd odpalił po przekręceniu pedałami a później mogę sterować to manetką, chociaż mogę się mylić.W moim mieście to już chyba nie pojeźdze na moim rowerze bez tego ustrojstwa.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Śro 29 Kwi, 2015   

Gdybyś chciał się trzymać przepisów i mieć rower w jego myśl to w ogóle nie powinieneś mieć manetki :P Napęd powinien się uruchamiać jedynie z czujnika PAS i działać w jego oparciu.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 29 Kwi, 2015   

Było przekręcić stacyjkę i wyłączyć napęd. Popsute i tyle. Jak by ci kazał włączyć, to się nie zgadzasz, bo jest jakieś zwarcie i spalą ci się przewody i akumulatory.
Jedziesz bez wspomagania na pedałach i guzik go powinno obchodzić, co masz na rowerze.
Jeśli już, to nie skuter, tylko motorower, bo ma pedały, a skutery nie mają. Nie bardzo dobrze się policjant znał na przepisach ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group