ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot EV 2016 7-8 maja
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Zeeltom, przecież samochody nie jeździły "tak sobie" tylko właściciele wozili nimi uczestników zlotu, głównie właścicieli rowerów :)

Poza tym zawsze jest coś do poprawy. Z moich obserwacji jest kilka sytuacji wrażliwych do obgadania na kolejny zlot.

1. Zastosować tyczki i objechać dookoła tor taśmą czerwono-białą oddzielającą część torową od stacjonarnej - dzięki temu wjazd na tor będzie tylko z jednej strony, wbieganie pod koła będzie utrudnione, a kontrola lepsza nad sytuacją
2. Przysunąć się ze stolikami organizacyjnymi bliżej wyjazdu z toru co da lepszą kontrolę nad tym kto wjeżdża na tor i ułatwi komunikowanie, aby z niego zjechać. Krzyczenie z głośników ze środku toru aby zjechać czasem nie działa jak ktoś poczuje wiatr we włosach :P (jak się mogliśmy przekonać)

Poza tym co to za zwyczaj dawać dzieciom jeździć na konstrukcjach? Maszyny mają po 2-3kW+, jadą po 50km/h i więcej a jakieś szczyle podchodzą "mogę się przejechać?". Strasznie mnie to irytowało. Bez kasku w dodatku. Wiem o 3 sytuacjach, kiedy jakiś mądry dał się dziecku przejechać na mocnych elektrykach i była gleba, drugi przypadek się skończył szorowaniem zwłokami po betonie, a trzecia sytuacja się skończyła potrąceniem. W końcu komuś się stanie krzywda.
Zdecydowanie mentalność musimy zmienić i sami dbać o bezpieczeństwo innych :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Wto 10 Maj, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

to prawda, troszke zmian na + mozna bedzie wprowadzic, mysle ze wprowadzenie postu typu "propozycje bezpieczenstwa itp. na zlocie".przy predkosciach na torze hamowania awaryjne nie sa potrzebne, podobnie jak wpuszczanie dzieci gdy ktos jedzie 60-km/h i wiecej, czy mozlwosc przechodzenia czasem bezmyslnych pieszych przez tor.3x hamowalem w tym 2x awaryjnie by kogos nie potracic a wyjechalem jak tor byl pusty, nagle wjechaly pedalujace dzieci, potem 2x ktos mi 15m przed kolemzaczal przelazic.predkosc mojego pojazdu dochodzi do 88km/h.odpuscilem sobie tor ze wzgledu na bezpieczenstwo.rozmawialem z wlascicielem i8, powiedzial w pewnym momencie ze po zamknieciu toru (18)dopiero wznowi jazdy.
wg mnie lepiej dmuchac na zimne.wprowadzenie np opcji 3 czy 5 min toru na jazde indywidualna dla kazdego kto chce wyciagnac max ze swojego ev bez stresu, potem opcje 15 min samochody czy rowery razem- ale moce zblizone,jak rowniez tor jako przejazdzka dla dzieci nawet na analogowych rowerkach.niech kazdy ma frajde ale uniknijmy zlego rozglosu bo na to dziennikarze tylko czekaja i obsmaruja wogole idee ev jako niebezpiecznych potworow ktore trzeba usstawowo ograniczac i bedziemy mieli pozamiatane.
a chodzi o wprowadzenie atmosfery pikniku -jak bylo zreszta- tylko ze"przede wszystkim bezpiecznie"
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Swoją drogą to od wielu lat się zastanawiam , jak to możliwe że taka duża masowa impreza odbywa się bez zabezpieczenia ze strony miasta ( policja , straż pożarna , pogotowie ) oni dają zezwolenie , maja na to wszystko swoje procedury i to jest ich psim obowiązkiem .
I to nie ty ani my mamy się o to martwić ani wymyślać procedury bezpieczeństwa bo to jest dziecinada , bez obrazy bo rozumiem że przemawia przez was troska o dobro ogólne
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Dokladnje jak ev-drive pisze. Miasto powinno zapewnic min. Jedna karetke pogotowia na placu. Staz miejska byla ale tylko tesle ogladali i pojechali.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

A co do wyskakujacych na tor dzieci i nie tylko, dorosli byli gorsi od dzieci. Praktycznie kazde okrazenie musialem nagle omijac osoby przebiegajace przez tor. Niby tylko 60kmh ale mysle ze co niektorzy nadal maja zakodowane ze to rower to napewno przebiegna bo on tak szybko przeciez nie jedzie jak auto
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Myślę, że nie ma co przesadzać ze służbami mundurowymi, choć jakaś pomoc medyczna w razie czego nie zaszkodziłaby. Zdrowy rozsądek wystarcza. Ja nie pozwoliłem kilku młodzikom przejechać się na moim ebajku a jakiemuś dziecku które pod kontrolą ojca jeździło zwyczajnie włączyłem mocno ograniczony tryb "Eco" :wink: Tryb Boost'a na 8kW mogli wybróbować tylko Ci doświadczeni :smile:

Dobrym pomysłem jest postawienie jakiś zapór, tyczek - czegokolwiek aby ludzie z widowni nie mogli swobodnie przechodzić przez tor bo w ogóle bez patrzenia przechodzili :sad:
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

ev-drive.eu napisał/a:

"I to nie ty ani my mamy się o to martwić ani wymyślać procedury bezpieczeństwa bo to jest dziecinada."


wiesz kolego, dla mnie okreslenie zasad czy wstepnych regul imprezy ktora dopiero zaczyna sie rozrastac nie jest dziecinada.wg mnie to jest lepsze niz czekanie na tych "co powinni" i co "musza".takie to czekanie na "gotowe" jest dla mnie biernym czekaniem na nieszczescie.nazywaj wiec jak chcesz ale wiedz ze wg mnie to twoje spojrzenie wlasnie jest malo powazne.jako dorosli chyba jestesmy sami ustalic reguly gry a nie czekac az pan w mundurze mi bedzie to pozwalal a to zakazywal.ja nie potrzebuje wspomnien z odleglych czasow.
co do faktu zapewnienia takich sluzb, wez pod uwage bardzo ograniczone finanse i jak narazie powoli dopiero rosnaca chec pomocy ze strony miasta.
Ostatnio zmieniony przez tas Wto 10 Maj, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel 
początkujący


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: WWL
  Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

PiotrW i ev-drive.eu dajcie trochę "na luz". To nie jest tak że psim obowiązkiem miasta.... Impreza była naprawdę OK. Doceńcie samoorganizację uczestników oraz spontan i dobrą zabawę jaką tak naprawdę wszyscy tworzyli.
Uważam że skoro obaj proponujecie obecność służb czy karetki to na przyszły rok zapewnijcie ww. obsadę na dwa pełne dni zlotu :razz: i wszyscy będą happy.

Co do toru Piotrze, tam przeszkadzali ci dorośli na drogach przeszkadzają ci samochody widać źle znosisz ten stres skoro nawet występują problemy ze wzrokiem :razz: :lol: :lol: :lol:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Szczerze mówiąc, przy tej ilości osób, szybkich rowerów i samochodów, to iluzją jest rzeczywiste zabezpieczenie toru. Tak naprawdę, niewiele brakowalo aby 'odpukac' był wypadek.
Jednak uważam że samochody na tak krotkim torze kolarskim w bezpośrednim sąsiedztwie, gapiów, dzieci, to proszenie się o kłopoty. Na torze na ktorym celem jest duze przyspieszenie, przy duzym pochyleniu i ostrych lukach.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Impreza masowa, która wymaga ponad 2.000 ludzi, ma inne przepisy, niż nasz zlot.
Piszecie o bezpieczeństwie i macie rację. Raz puściłem kurwę przez mikrofon, bo ile można prosić o opuszczenie toru, albo o zgłaszanie chęci wjazdy samochodem na tor.
Odgrodzenie toru taśmami nic nie da. I tak zawsze jakiś baran wlezie na tor.
Chyba, że nie wpuszczamy publiki na tor. Niech siedzą na ławeczkach i podziwiają wszystko z góry.
Ale nie o to chyba nam chodzi?
Faktem też jest, że może za mało z mojej strony było kontroli przy bramce wjazdowej. Co prawda starałem się żeby ktoś tam pilnował wjazdu, ale nie wszystko dało się ogarnąć na 100%.
W takim razie oczekuję sugestii, jak to rozwiązać na przyszłość.
Wezmę wszelkie pod uwagę.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Najpierw należy zidentyfikować potencjalne problemy, czyli:

1. Jak skutecznie informować uczestników o zjechaniu z toru
2. Jak Zadbać o lepszą kontrolę kto wjeżdża na tor
3. Jak ograniczyć wtargnięcia na tor w miejscach innych niż wyznaczona "bramka"
4. Jak zapewnić bezpieczniejsze przejście z bramy przez tor na płytę (skrzyżowanie)
...
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

1,2,4 powinna załatwić jedna osobą kontrolująca skrzyżowanie.
3 będzie kłopotliwa do ogarnięcia. Tu pozostaje tylko ogrodzenie taśmą i dyscyplina ludzi.
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Skala imprezy zaczyna przerastać odpowiedzialność jednego człowieka ( Zeeltoma ) i nikt mnie nie przekona że samodzielnie zastąpimy pogotowie , straż i policję .
Zeeltom nie chcę krakać ale w razie czego ponosisz osobiście odpowiedzialność karną .
Miałbyś zaprzepaścić tyle lat pracy .
Osobiście sugeruję pójście ścieżką organizacji imprez masowych.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

medykmtb napisał/a:
ev-drive.eu napisał/a:

"I to nie ty ani my mamy się o to martwić ani wymyślać procedury bezpieczeństwa bo to jest dziecinada."


wiesz kolego, dla mnie okreslenie zasad czy wstepnych regul imprezy ktora dopiero zaczyna sie rozrastac nie jest dziecinada.wg mnie to jest lepsze niz czekanie na tych "co powinni" i co "musza".takie to czekanie na "gotowe" jest dla mnie biernym czekaniem na nieszczescie.nazywaj wiec jak chcesz ale wiedz ze wg mnie to twoje spojrzenie wlasnie jest malo powazne.jako dorosli chyba jestesmy sami ustalic reguly gry a nie czekac az pan w mundurze mi bedzie to pozwalal a to zakazywal.ja nie potrzebuje wspomnien z odleglych czasow.
co do faktu zapewnienia takich sluzb, wez pod uwage bardzo ograniczone finanse i jak narazie powoli dopiero rosnaca chec pomocy ze strony miasta.

Nieśmiało wtrącę swoje 3grosze :oops: Popieram zdanie kolegi (wytłuszczenie moje). Dodatkowo dodam, że raczej nie ma co liczyć, że ktoś z "urzędu" takie procedury stworzy - i Bogu dzięki. Gdyby miał się pod czymś podpisać jakiś urzędas, nie daj Boże wyrazić zgodę na imprezę po zatwierdzeniu warunków bezpieczeństwa, to taki zlot mógłby się pewnie odbyć na lotnisku, gdzie obserwatorzy byliby oddzieleni od jeżdżących pojazdów 2m płotem, 30m pasem ziemi i co 50m musiałby stać ochroniarz - oczywiście zapewniony przez organizatora imprezy.
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Jedyny problem, jaki zauważam to niebezpieczeństwo związane z samochodami na torze.
Żeby nie komplikować, należałoby (niestety) zakazać wjazdu na tor samochodom, mogą na na przejażdżki jeździć na drogi publiczne i samodzielnie odpowiadać za bezpieczeństwo.
Na skrzyżowaniu toru i wjazdu dać odpowiednie tabliczki z ostrzeżeniami dla jeżdżących i wchodzących + taśmy blokujące część wjazdu, tak żeby rower wjechał bez problemu, a samochód już nie.
30 m. przed skrzyżowaniem (tor x wjazd) postawić znak ograniczenia szybkości do 20 km/h, ruch oczywiście jednokierunkowy.
Myślę że to załatwi sprawę, lub przynajmniej zdejmie ewentualną odpowiedzialność za wypadki z organizatora.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group