ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kross level a6 3000W
Autor Wiadomość
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2015   Kross level a6 3000W

Witam
Planowałem założyć ten temat kiedy rower będzie skończony, ale chyba jednak się tego nie doczeka, bo już myślę o fullu :D Ogólnie nie ma co się rozpisywać bo nie odbiega zbytnio od innych konstrukcji na forum.

Bateria:
-16s2p, 8x popularne Turnigy + bms 40A.
-silnik 7x9 kasetowiec
-sterownik 45A
-rower kross level a6 z 2011r. Zakupiony dość dawno, kiedy jeszcze nie myślałem o budowie elektryka. Rama tylko 18", ale miejsca jest w zapasie.

Filmik z jazdy:
https://youtu.be/d7v-dje2DgU


kilka fotek:

http://zapodaj.net/ed0878425d433.jpg.html
http://zapodaj.net/dcd3b24bcd350.jpg.html
http://zapodaj.net/5803667ccba14.jpg.html
http://zapodaj.net/ece6cc3963935.jpg.html

Nie było ich widać jak wstawiałem normalnie to musiałem w formie linków.
Ostatnio zmieniony przez syntony Czw 15 Paź, 2015, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2015   

A skrzyneczka to się trzyma tylko na 2 śrubach od bidonu? :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2015   

Na 4 od bidonu. Ogólnie rower przeżył już kilka wywrotek i 2 dachowania więc chyba się trzyma :D
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2015   

Pomyśl nad zabudowaniem sprzętu na wypadek deszczu i żeby poprawić wygląd :P

A ścieżki rowerowe to widze w całej polsce tak samo - co chwilę się kończą i zaraz gdzieś jest kolejnej kawałek kilkaset metrów :mrgreen:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2015   

Jaki masz zasięg na takiej baterii?
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2015   

Było już zabudowane i w miarę szczelne, ale musiałem ciągle to rozkładać i w końcu zostawiłem tak żeby mieć lepszy dostęp :D
A ścieżki to się cieszę że w ogóle jakieś są bo do tej pory w Kielcach nie było prawie nic, a jak już to z fazowanej kostki, które nie nadawały się do użytku. Teraz chociaż się ogarneli i robią asfalt.

Zasięg normalnie koło 70-80km ze wspomaganiem bezwysiłkowym i głównie po mieście. Za miastem najwięcej zrobiłem 100km. Z tym że prawie zawsze jeżdżę na włączonym ograniczeniu, czyli jakieś 34km/h max. Nigdy nie sprawdzałem bez pedałowania, ale przypuszczam że 30-50 by było.
 
 
dejvo 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

syntony napisał/a:
Zasięg normalnie koło 70-80km ze wspomaganiem bezwysiłkowym i głównie po mieście. Za miastem najwięcej zrobiłem 100km. Z tym że prawie zawsze jeżdżę na włączonym ograniczeniu, czyli jakieś 34km/h max. Nigdy nie sprawdzałem bez pedałowania, ale przypuszczam że 30-50 by było.

Jaki masz model sterownika? Ja mam ten sam silnik, sterownik 35A i na 16s2p robiłem max 48km na I biegu (prędkość ~35 km/h) i to nawet jak sporo wspomagałem.
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

Sterownik zwykły chiński 60V 45A z ebaya. Faktycznie 48km wydaje się mało. Pytałem teraz brata to mówi że przejeżdżał na moim rowerze 55 - 60Km i rzadko kiedy rozładował go do końca. Jakie masz opony i do jakiego ciśnienia pompujesz?
 
 
dejvo 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 02 Paź, 2015   

syntony napisał/a:
Sterownik zwykły chiński 60V 45A z ebaya. Faktycznie 48km wydaje się mało. Pytałem teraz brata to mówi że przejeżdżał na moim rowerze 55 - 60Km i rzadko kiedy rozładował go do końca. Jakie masz opony i do jakiego ciśnienia pompujesz?

Opony terenówki Schwalbe Smart Sam, nie wiem jakie ciśnienie, bo nie mam pompki z manometrem. Moja waga to ok. 85 kg + rower 26 kg.
Jest jeszcze kwestia tego, co uważasz za rozładowanie do końca akumulatora, bo ja wyłączam zasilanie chwilę po tym jak alarmy zaczynają się odzywać czyli w okolicach 3,6V na celę.
Czyli wyjeżdzę 8-8,5 Ah z teoretycznych 10 Ah, które daje 8 akumulatorków Turingy.

W ogóle 100km poza miastem, to mi się wydaje nierealne. Licząc ze masz 600 Wh energii w akumulatorach, to wychodzi ci 6 Wh/km :shock:
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pią 02 Paź, 2015   

Najwięcej na 16s2p (60v10ah) zrobiłem prawie 70km, ale to jazda oszczędna. Wycieczka była na górę Żar i z powrotem. Ale z reguły to mam zasięg 40-50km
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pią 02 Paź, 2015   

Szkoda że nie mam komputerka. Jak będzie pogoda to sprawdzę zasięg bez pedałowania, będzie wiadomo ile idzie Wh/km.
Nie sądzę że te zasięgi to zasługa roweru, może jakoś słabo pedałujecie :D
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 02 Paź, 2015   

Oho, teraz to po ambicji pojechałeś nie jednemu :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pią 02 Paź, 2015   

Nie celowo :D Bardziej chodziło mi o nawyk ciągłego pedałowania, bo kondycji to ja też nie mam. Przed przeróbką bajka 70km było dla mnie super osiągnięciem :p
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Wto 22 Gru, 2015   

Mała aktualizacja. Kupiłem tanio używaną ramę do fulla w systemie monopivot. Ciężko będzie upchać akku bo miejsca jest na styk i kąt główki też trochę nie bardzo, no ale zobaczymy.









Póki co zrobiłem 30 kilometrową jazdę próbną i wrażenia są mega. Pomimo że nie ma jeszcze przerzutek i jest tylko jeden hamulec to jeździło się bardzo przyjemnie :D Amortyzowana sztyca jednak nie zastępuje normalnego zawieszenia.
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 06 Sty, 2016   

Obiecałem wcześniej że zmierzę zasięg bez pedałowania, ale jakoś nie umiem się opanować żeby nie pedałować i w końcu nie sprawdziłem :D Teraz rower jest w rozbiórce więc była okazja żeby to przetestować.
Zrobiłem z bratem krótką trasę (ja na fullu mięśniowym, brat(80kg) na elektryku bez łańcucha). Trasa to pół na pół miasto i okolice, trochę chodników i świateł, może z 10-20% lekki teren i żużel. Wg gps-a suma podjazdów na trasie około 400m.

Nie jest to zbyt miarodajny test bo średnia prędkość wynosiła ~17km/h, no ale niestety nie mam tyle mocy co li-pole :D

Akumulator nie był do pełna naładowany i nawet nie rozładowaliśmy go do końca bo zrobiło się za zimno.
Przejechaliśmy 39km. Napięcie przed 65,8V, po 59,8V. Odcięcie mam przy około 54 ale poniżej 59 już w momencie leci w dół.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group