ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na "sprężone powietrze" w aerozolu
Autor Wiadomość
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

A to "sorry" :oops: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

http://epoznan.pl/news-ne...szlo_do_wybuchu
 
 
DeeX 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 194
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Też miałem z tym przygodę...

Używam sprężonego "powietrza" do odkrecania upartych śrub (nagrzewam palnikiem następnie biorę sprężone "powietrze" odwracam butelkę do góry nogami i wylatuje powietrze które ma minus kilkadziesiąt stopni- rozgrzana stał tak "zapracuje" że śruby odkrecaja się bez problemu).

Więc psiknalem na taką śrubę a obok był włączony palnik. Moje zdziwienie było przeogromne jak ze sprężonego powietrza zrobił się nagle miotacz ognia :shock:
 
 
zamki
młodzik


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 50
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

W niektórych sprayach nośnikiem medium jest propan butan.
Tak załadowane są puszki z farbami i lakierami samochodowymi,
ale w życiu bym nie przypuszczał, że sprężone powietrze też będzie
potrzebowało nośnika bo przecież jest sprężone i samo wyleci z puszki.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Też tak myślałem.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Ale to nie jest sprężone powietrze. W środku jest ciecz. Powietrze pod takim ciśnieniem nie będzie ciekłe w temperaturze pokojowej.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

DeeX napisał/a:
...Używam sprężonego "powietrza" do odkrecania upartych śrub (nagrzewam palnikiem następnie biorę sprężone "powietrze" odwracam butelkę do góry nogami i wylatuje powietrze które ma minus kilkadziesiąt stopni- rozgrzana stał tak "zapracuje" że śruby odkrecaja się bez problemu)....
Podoba mi się taki pomysł - wykorzystam przy najbliższej okazji!
A co do "powietrza" - to ostrzegłem rodzinę i znajomych. Zeeltom - dzięki za ostrzeżenie!
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Adam Wysokiński napisał/a:
Ale to nie jest sprężone powietrze. W środku jest ciecz. Powietrze pod takim ciśnieniem nie będzie ciekłe w temperaturze pokojowej.


I tu właśnie jest problem, bo napis na opakowaniu mówi inaczej - w dodatku w dwóch językach. Czy ktoś kupując np. lody czyta wnikliwie etykietę pod kątem ostrzeżeń typu: nie spożywać, połknięcie grozi poparzeniem przełyku, zawiera udrażniacz do kanalizacji? No nie, bo lody to lody, a nie "kret"...Poważnie zeeltom, dobra okazja, żeby to zgłosić do jakiejś państwowej inspekcji - niech sprzedawcy/producenci nie wprowadzają ludzi w błąd zwłaszcza, gdy w grę może wchodzić ludzkie zdrowie.

To kuźwa tak, jakby na opakowaniu pisało "woda demineralizowana", a z tyłu na etykiecie pisało "uwaga, odczyn zasadowy PH 9, zawiera dodatek wodorotlenku sodu".
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Ale jeżeli rzeczywiście na odwrocie było dokładnie napisane co to jest to nie można nic zrobić bo napisane było.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Mechano napisał/a:
Ale jeżeli rzeczywiście na odwrocie było dokładnie napisane co to jest to nie można nic zrobić bo napisane było.


No wiesz...Raczej nie będziemy się o to spierać..? :smile: Ja nie wiem, czy można coś z tym zrobić, czy nie. Osobiście uważam, że to naciąganie, oszukaństwo...tyle. Było tam sprężone powietrze, czy coś innego? W moim mniemaniu odpowiedź na to pytanie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Jeśli producent może rżnąć głupa, bo z tyłu umieścił znaczek "uwaga palne", to i konsument może: owszem, wysoki sądzie, widziałem ostrzeżenie - ale przecież z przodu było napisane, że sprężone powietrze. Każdy zna właściwości. Dlaczego miałem wierzyć akurat napisowi z tyłu opakowania, a nie temu z przodu? Że to z przodu to taki żart, dla zabawy..? A skąd miałem wiedzieć, że to właśnie ten napis z tyłu nie jest dla hecy - przecież każdy wie, że powietrze nie jest palne, więc pomyślałem, że ten napis z tyłu to tylko taki żarcik..."

Ludzie, czy to nie jest farsa..?
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Nie mam zamiaru się z nikim spierać :D
Raczej w takiej sytuacji jesteśmy na przegranej pozycji.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Jest pytanie czy w ogóle w takiej cieckosciennej puszce mozliwe jest przechowywanie skroplonego 'powierza" bez wspomagaczy....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Zapytajcie kogokolwiek, czy powietrze wybucha? Chyba nikt o normalnym umyśle nie powie że tak. A spytajcie czy gaz wybucha?
Gdyby na opakowaniu był napis "sprężony gaz" a nie "sprężone powietrze", to każdy by już się zastanowił i przeczytał opis, jakiż to jest gaz w środku i czym grozi użycie preparatu.
Widząc słowo "powietrze" każdy wie, że nie jest to produkt łatwopalny, bo powietrze się nie pali i nie wybucha.
Dlaczego sprzedaje się "płyn do mycia naczyń", a nie "wodę do mycia naczyń"?
Dlaczego jest "gaz do zapalniczek", a nie "powietrze do zapalniczek"?
Itd, itp...
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

http://encyklopedia.pwn.p...ze;3961248.html
Nawet PWN podaje taką definicję powietrza.

Tak jak mówisz zeeltom, mnie też to bardzo irytuje gdyż każdy naturalnie kojarzy powietrze z naszą atmosferą...
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Zgłosiłem to wyżej, do PIH.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group