ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kona Stinky Turbo+ 6000W
Autor Wiadomość
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   Kona Stinky Turbo+ 6000W

Witam

Będę tutaj opisywał postęp budowy mojego nowego ebajka. Pomysł budowy narodził się około listopada. Najpierw zakupiłem widoczną na zdjęciach ramę KONA STINKY z 2004 w rozmiarze L a potem dopasowywałem resztę elementów i myślałem nad kwestią sterownika. Rozważałem zakup Adaptto max-e jednak cena mimo zniżek oferowanych na endlesssphere forum nadal powala, trochę za sprawą wysokiego kursu euro :sad: Zdecydowałem się więc na poczciwego sabvotona, który jest gigantyczny :grin:
Złożenie samego roweru też nie było proste..początkowo za krótka sterówka amortyzatora, stary standard mocowania tarczy w kole itp. Ale finalnie sie udało. Przewiduje tylko jeden hamulec tarczowy na przód. Tył będzie wspomagany regen'em.

Z elektryki też mam już wszystko:
Sabvoton 72v80A SVMC
160ogniw Sanyo 3500mah do pakietu 20S8P
Lampki przetwornice itp
Silnik z poprzedniego roweru zostaje ten sam => Mxus 3000w v1

Zastanawiam się tylko czy cienkie kable fazowe, podobno 2.5mm2 dadzą radę na chwilowe 200A w fazy :twisted:

Na początek kilka fotek po budowie skrzynko/boczków.
Nie jest to standardowa skrzynka wykorzystywana w wielu konstrukcjach, oddzielenie jej od ramy i widoczne mocowania zawsze mi się nie podobały. Teraz skrzynka i rower lepiej się uzupełniają. W środku będzie oczywiście wzmocnienie trzymające baterię i bmsa.

Ma ktoś pomysł gdzie by tu zamocować sterownik :D Przed kierownicą na górnych półkach lagów? Na bagażniku do podsiodłówki?







Więcej fotek niebawem.
Ostatnio zmieniony przez atomek1000 Pon 02 Maj, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Ha, mam bardzo podobną skrzynkę, to znaczy również zdecydowałem się pozbyć wszelkich zawiasów, uszczelek oraz ściąć kanty - dokładnie jak u Ciebie :)

Ile dałeś za wszystkie ogniwa 3500mah? To maksymalna pojemność jaka jest możliwa.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Skrzyneczka wygląda bardzo dobrze. Prezentuje się to jak fabryczne rozwiązanie :!:
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Bujakoto napisał/a:
również zdecydowałem się pozbyć wszelkich zawiasów, uszczelek oraz ściąć kanty

I o to chodzi! Aby w końcu elektryk samoróbka nie wyglądał 'dziwnie'.

Bujakoto napisał/a:
Ile dałeś za wszystkie ogniwa 3500mah? To maksymalna pojemność jaka jest możliwa.


Sporo (tutaj możesz się zorientować w cenie) :razz: ale chciałem mieć jak największą możliwą pojemność bo ogranicza mnie miejsce w ramie. 160sztuk to absolutny limit takiego rozmiaru ramy, nie chciałem iść w szerokość więc ogniwa będą na leżąco(tak jak w twojej baterii).
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Atomek, faktycznie będziemy mieć podobne konstrukcje z tym, ze moja bedzie mieć słabszy silnik (9c10x6), koła 24" i baterie Li-Po. :mrgreen: Obudowałeś tą rame tak jakby to był jakiś falcon :grin:
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Dla mnie chyba najlepsza konstrukcja na forum :smile: Mega ładny, duży skok zawieszenia i sporo miejsca w skrzynce.
Jak planujesz zamocować boki do ramy?
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

syntony napisał/a:
Jak planujesz zamocować boki do ramy?

Są na rzep(te białe pasy na ramie). Trzyma naprawdę mocno..aż za mocno bo ciężko było zdjąć po zamocowaniu :smile:
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Aaa, myślałem że to taśma malarska żeby nie podrapać ramy :razz: Rzepy chyba nie są zbyt wodoszczelne, ciekawe jak to się będzie sprawowało w mokre dni. Jeśli dobrze to może sam bym tak zrobił...
Do tego damper ma idealne warunki, to też duży plus
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Atomek gratuluje konstrukcji. Faktycznie wygląda jak ebike robiony od podstaw a nie dostosowywany. Kolejny poziom na forum został osiągnięty. Gdybyś jeszcze dał pełne koła.. :grin:
Co do Sabvotona. Ja bym chyba próbował upchnac go do skrzynki nawet kosztem zasiegu a potem aku wypełnić pozostala wolna przestrzeń. Wydaje mi się że w momencie gdy dasz sterownik na zewnątrz konstrukcja wizualnie dużo straci.
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
Ostatnio zmieniony przez maran_hand Pią 04 Mar, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Wyjmij sterownik z obudowy, weź blachę alu wielkości boczku i zamontuj do tego sterownik, a blachę przykręć na boczek :)
Sprawdzone i działa bdb, mały wektorowy w skrzynce
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Czym są przymocowane rzepy? Taśmą dwustronna?
Tas pokażesz jak wygląda taka przeróbka?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Nie mam już dostępu do konstrukcji, które to mają zamontowane :(
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

atomek1000 napisał/a:
Zastanawiam się tylko czy cienkie kable fazowe, podobno 2.5mm2 dadzą radę na chwilowe 200A w fazy :twisted:


A po co się zastanawiać - podwoić i tyle. Co prawda ja robiłem testy póki co przy -10/-15 i przy 70A/210A pchając łączną masę 160 kg był zimny jak trup
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Mar, 2016   

Cytat:
Co prawda ja robiłem testy póki co przy -10/-15 i przy 70A/210A pchając łączną masę 160 kg był zimny jak trup

Też zakupiles mxusa? Podwojenie kabli to trochę roboty więc wstrzymam się, po pierwszych jazdach się okaże czy konieczne

A patent z sabvotonem ciekawy! Lecz nawet na to obawiam się ze nie znalazlo by się miejsce w skrzynce :D pcb jednak ma swój wymiar a kondensatory i czujniki prądu trochę wystają

Rzepy są na zwykły klej/taśmę - odrazu takie ze sklepu były. Trzymają się nieźle.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 05 Mar, 2016   

Początek piękny. Jednak obawiam się że będziesz miał mega ciasno w skrzynce :-P . Tym razem sam wybrałem ramę custom żeby mieć więcej miejsca ale zrobiłem sobie psikus i wpakowałem kupę ogniw, przez co znowu zrobiło się ciasno :-D
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group