ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowarka z pomiarem pojemności ?
Autor Wiadomość
TomekB 
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 29 Lut, 2016   Ładowarka z pomiarem pojemności ?

Czy można kupić do 300 zł ładowarkę modelarską 6s (ewentualnie do 8s).
Chciałbym móc sprawdzać pojedyncze ogniwa 18650 z odzysku i żeby pokazało pojemność w mAh takiego ogniwa.

Pewnie za dużo wymagam, ale kto pyta nie błądzi :)
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Lut, 2016   

Można, spokojnie coś znajdziesz. Od siebie polecam Raytronic'a. Jeżeli wszystkie ich ładowarki są podobnie robione to praktycznie nie do zniszczenia. Moją raytronic c60 już wielokrotnie maltretowałem i zabezpieczenia działają pefekcyjnie. Soft ok, zero kłopotów.
Dużo natomiast było przypadków uszkodzonych ładowarek turnigy(może z racji ich popularności?).
Na allegro jest Raytronic c16 (pewnie za 260 ją kupisz). Do ładowania moc niewielka ale spokojnie spełni wymagania jako tester ogniw. Rozładowanie do 5A wystarczy aż naddto. Dodatkowo opcja pomiaru rezystancji - do testów ogniw przydaje się! A masz jeszcze zasilacz sieciowy wbudowany więc nie musisz się martwić o zewnętrzny.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1335
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

Gdybyś chciał mam też na sprzedaż ładowarkę icharger 106b+ nieco przekracza twój budżet, ale myślę, że warto. Ładowarka kupiona w łodzi w firmie BTO - gwarantują dobry serwis gwarancyjny bo serwisowałem u nich akumulatory i nigdy nie było problemów.

Stan techniczny - idealny elegancko skalibrowana multimetrem do 4 miejsc po przecinku.
Prąd rozładowania masz 7A co pozwoli obciążać także te pojemniejsze ogniwa 3500mah prądem 2.0C.

mam teraz kilka mocniejszych ładowarek i icharger głównie leży w pudełku, także chętnie bym go odsprzedał. Proponuję 390zł w BTO są w cenie 499zł.
 
 
TomekB 
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 02 Mar, 2016   

glebor napisał/a:
Gdybyś chciał mam też na sprzedaż ładowarkę icharger 106b+ nieco przekracza twój budżet, ale myślę, że warto. Ładowarka kupiona w łodzi w firmie BTO - gwarantują dobry serwis gwarancyjny bo serwisowałem u nich akumulatory i nigdy nie było problemów.

Stan techniczny - idealny elegancko skalibrowana multimetrem do 4 miejsc po przecinku.
Prąd rozładowania masz 7A co pozwoli obciążać także te pojemniejsze ogniwa 3500mah prądem 2.0C.

mam teraz kilka mocniejszych ładowarek i icharger głównie leży w pudełku, także chętnie bym go odsprzedał. Proponuję 390zł w BTO są w cenie 499zł.


Dzięki, ale zdążyłem zamówić już coś z HobbyKing. Jak będe z tego niezadowolony to pomyślę o twojej ofercie.
 
 
LAZY 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016   

Witam, pozwolę się zapytać kolegów co sądzicie o takiej ładowarce?
http://www.produktinfo.co...a_UCT_100_6.pdf


Mogę zakupić ją za korzystną kwotę lecz nie jestem pewien czy można nią ładować połączone równoległe 18650 po dwa i w szeregu x3szt. W firmie mam na bieżąco uszkodzone akumulatory z laptopów i pomyślałem sobie że fajnie by było je bez rozcinania przetestować.
Z płytą od laptopa potrafię zrobić wszystko, ale na ładowaniu akumulatorków kompletnie się nie znam :razz:
Sorki że się podczepiłem pod temat.
 
 
SawArt 
młodzik
SawArt


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016   

Moim zdaniem zbyt mały prąd rozładowania (1A), do testowania 18650 -przynajmniej 3A na jedno ogniwo, jeżeli np. 3 równolegle to potrzeba 9A.
 
 
maniakev
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 124
Wysłany: Sob 05 Mar, 2016   

B6 i B8 byłaby ok ale ma słabe odprowadzanie ciepła. Ale jeśli byś kupował to uważaj bo są podróbki sam niestety taką kupiłem. Podróbka nie ma hologramów od spodu.

https://www.youtube.com/watch?v=W4rLqimLKdY

był lepszy film o tym ale nie mogę znaleźć
 
 
TomekB 
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016   

Podłączyłem do ładowarki Turnigy Acucell-8150 pakiet 6s.
Jak włączam ładowanie to na wyświetlaczu piszę, że wykryło pakiet 5s, natomiast jak dam start to widzę napięcia z 6 cell. Czy to błąd ładowarki czy coś źle podłączyłem ?

Ok, nieważne. Jedna cela była na 2,9V i ładowarka zgłupiała.
Ale mam inny problem. Rozładowuje pakiet 6s i ładowarka rozładowuję go prądem 1A mimo, że mam nastawione więcej. Co za złom.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016   

Ładowarka rozładowuje tylko 1A bo ma tylko tyle mocy. To, że ładuje mocą 150W nie oznacza, że taką samą mocą będzie rozładowywać. przy 4.2V i 5A (ze strony sklepu) mamy 21W. Przy w pełni naładowanych 6s mamy 25.2V czyli powinno być nawet więcej niż 21W. Nie złom tylko fabryczne ograniczenie ładowarki. Jeżeli potrzebujesz dużych mocy to kup inną ładowarkę z możliwością dołożenia zewnętrznego obciążenia.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016   

ładowarka ma moc rozładowywania 50W. Ja używam takich ładowarek do testów dużych aku Pb, ale z watomierzem.
Ładuję jeden z drugiego przez watomierz.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 16 Mar, 2016   Re: Ładowarka z pomiarem pojemności ?

TomekB napisał/a:
Czy można kupić do 300 zł ładowarkę modelarską 6s (ewentualnie do 8s).
Chciałbym móc sprawdzać pojedyncze ogniwa 18650 z odzysku i żeby pokazało pojemność w mAh takiego ogniwa.

Pewnie za dużo wymagam, ale kto pyta nie błądzi :)

W firmie BTO w Łodzi kupiłem fajną ładowarkę za 140zł plus ok. 23zł za zasilacz, nazywa się XTAR VR4.Pokazuje pojemność ogniw: AA, AAA, 18650. Jeśli masz zasilacz 5V/2A z typową wtyczką 5,5mm z dziurką 2,4mm w środku to nie musisz go kupować bo jest sprzedawany oddzielnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group