ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karta rowerowa obowiązkowa także dla dorosłych
Autor Wiadomość
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   Karta rowerowa obowiązkowa także dla dorosłych

Co to jeszcze nie wymyślą........ Przeczytajcie dalej


http://motoryzacja.interi...ych,nId,2176316
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

No cóż... Są jeszcze deskorolki, wrotki, a w zimę narty i sanki. Za coś trzeba utrzymać to stado baranów.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

Coż, ja jestem za patrząc jak ludzie jeżdżą na rowerach. A i nawet jak by to weszło to tak samo martwy przepis jak o przejeżdżaniu przez pasy rowerem
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

Już widzę, jak babcia leci na komendę zdawać egzamin na kartę rowerową :D
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

No wiadomo, że absurd. To chodzi o przyszłość, aby ludzie znali przepisy i je chociaż częściowo repektowali. No statystyki oraz praktyka jasno mówią, że najwięcej wypadków rowerami nie powodują młodzi gniewni tylko właśnie ludzie starci
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

Dziwie się, że ktoś może to popierać. Wystarczy chwile pomyśleć i wiadomo że będzie tak jak z zakazem jazdy po chodniku.
Większość ludzi wychodzi na rower żeby się zrelaksować i potoczyć na świeżym powietrzu, jeszcze tu brakuje biurokracji. I dochodzi kolejny świstek który trzeba ze sobą nosić.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

Piesi też są przyczyną wypadków. Może wprowadzić kartę pieszego? Też się poruszają po drogach i powinni znać przepisy :P
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

Jasne a psy powinny mieć homologowane nogi, żeby równo chodziły...
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

Karta pieszego i obowiązkowe kaski!!! A co :mrgreen: Wszystko dla bezpieczeństwa. A w razie wypadku rowerzysta bez karty automatycznie stanie się współwinny a i ubezpieczyciel ma podstawę do odmowy odszkodowania.
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 06 Kwi, 2016   

Nie widzę w tym nic dziwnego. Kiedyś trzeba było mieć kartę. Sam taką wyrabiałem z resztą dzieciaków w szkole, mając chyba 8 czy 10lat. Uczyliśmy się przepisów w ramach lekcji wychowawczej i zdawaliśmy egzamin. Nawet ją mam gdzieś jeszcze chyba :smile: .
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

Zakazać, zakazać, zabronić. A jak się nie da to wprowadzić kwity i promesy a potem promesy na kwity i kwity na promesy.

" - Mam pełen szacunek dla rowerzystów i ta zmiana nie będzie wprowadzana przeciwko nim, ale ze względu na ich bezpieczeństwo - uzasadnia planowaną zmianę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk."

A ja bym bardzo chciał żeby wszelka władza nakazująco zakazująca odstosunkowoała się od mojego bezpieczeństwa i pozwoliła mi o nie zadbać samodzielne.

I jeszcze zakazać zakazów.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

Sam mam kartę rowerową ale jeszcze nigdy mnie o nią nikt nie pytał, nawet jak strażniczka miejska mnie spisywała to chciała legitymację :P
Jeszcze tylko brakuje ustawy zakazującej ubóstwa!
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

Karta rowerowa dla dzieciaków, jak najbardziej.
Dorosłe osoby powinny widzieć co wolno na rowerze, a co nie.
Proponuję jeszcze kartę współżycia seksualnego i kartę oddychania. Dla dorosłych.
Próbują z nas na siłę zrobić stado baranów.
A przy okazji dodatkowa kasa dla budżetu, bo za darmo tego wystawiać nie będą.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

Chyba już koledzy przede mną wszystko napisali w temacie :razz: :wink:
Po co ograniczaćsię tylko do rowerzystów? Tak, ja zdecydowanie jestem za kartą pieszego i obowiązkowym poruszaniu się pieszych w kaskach. Wszak wiadomo, że jak wpadnie pod samochód, może doznać urazu głowy! Więc to tylko dla jego bezpieczeństwa.
Aha - no i OC dla pieszych - bo co, gdy wtargnie na jezdnię i spowoduje szkodę..?!
A - zapomniałbym o co rocznych egzaminach kompetencyjnych z prawidłowego poruszania się po drogach - dlaczego kierowcy ciężarówek muszą je przechodzić, a piesi nie?? Przez wspólnie użytkują tę samą przestrzeń i poruszają po drogach..! (takie argumenty też padały w komentarzach do linkowanego artykułu :shock: )
Eh...może by tak zasypać stosowny urząd koresponadencją przez nas, obywateli, z informacjami, co na ten temat myślimy..? Pewnie są tam debile którzy szczerze wierzą, że chcą zrobić nam dobrze... :roll:
 
 
Redaktor1966 
kierownik


Wiek: 57
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Kwi, 2016   

08.04.2016 r.
Do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa

List otwarty ( http://www.wolnyswiat.pl/...t=232&start=120 )
W sprawie pomysłu wprowadzenia obowiązku posiadania karty rowerowej (co jest przeciwko rowerzystom, interesowi społecznemu)...

Powrót karty rowerowej? Nowy pomysł Andrzeja Adamczyka
https://www.youtube.com/watch?v=o9KiTdbGhm4


http://www.polskieradio.p...-Za-czy-przeciw | 07.04.2016
Obowiązkowa karta rowerowa. Za czy przeciw?
To urzędnicze podejście do rzeczywistości, kiedy wydaje się, że papier rozwiązuje kwestie bezpieczeństwa. Nie tędy droga. Jeśli będziemy szli tym tokiem, to trzeba będzie zrobić karty dla pieszych, a może i jeszcze dla rolkarzy - uważa Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz'15.



Trzeba wziąć pod uwagę to:
- jak dużo jest rowerzystów, więc tylko drobny ułamek z nich powoduje wypadki...
- ilu z nich jechało pod wpływem alkoholu, narkotyków, leków, było niewyspanych, przemęczonych, w stresie, miało problemy...
- ilu z nich było upośledzonych psychicznie, niedorozwiniętych umysłowo, niepełnosprawnych, zniedołężniałych...
- że brakuje ścieżek rowerowych (jest coraz tłoczniej)...
- że po wprowadzeniu obowiązku posiadania karty rowerowej wielu, dotychczas rowerzystów, przesiądzie się na autobusy, tramwaje i tego skutki, ich konsekwencje...
- że znaki drogowe powinny być intuicyjnie zrozumiałe (np. znak: Uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu powinien składać się z pionowej czarnej cienkiej kreski i poprzecznej grubej zielonej (jesteś na drodze podporządkowanej (na co wskazuje zarówno kolor jak i grubość linii), a masz przed sobą drogę, której uczestnicy mają pierwszeństwo (na co wskazuje zarówno kolor jak i grubość linii). Jeśli droga z pierwszeństwem przejazdu jest jednokierunkowa, to kreska zielona powinna być w kształcie strzałki skierowanej w odpowiednim kierunku.), a i tak na wszelki wypadek powinny być jeszcze podpisane... (Można ogłosić konkurs na zaprojektowanie zrozumiałych znaków (mam jeszcze kilka pomysłów). A w okresie przejściowym stosować jednocześnie oba rodzaje znaków).

http://www.gazeta.policja...erowy-boom.html | POLICJA.PL /Archiwum/2013/Numer 102 / 09.2013
Z badań CBOS przeprowadzonych w 2012 r. wynika, że 70 proc. Polaków jeździ na rowerach.

http://www.brd24.pl/techn...-niebezpieczna/ | 25.06.2015
Z danych zebranych przez ETSC widać też, że przez dekadę (2003 – 2013) w Polsce liczba ginących w wypadkach rowerzystów spadła o 9,1 proc. To jeden z największych postępów w UE – wysoko ponad unijną średnią.
[Mimo ogromnego wzrostu ilości rowerzystów, ale jednocześnie niewielkiego wzrostu ilości ścieżek rowerowych. - red.]
Z podsumowania ETSC wynika, że jednym z większych problemów dotyczących rowerzystów jest sytuacja osób po 65. roku życia. Ginie ich u nas najwięcej w UE (21 śmierci na milion mieszkańców).

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl

PS
Gdzieś czytałem, że jest państwo, gdzie nie ma obowiązku posiadania prawa jazdy, a mimo to jest tam mniej wypadków drogowych, niż w krajach z obowiązkiem posiadania prawa jazdy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group