ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ebike na ramie Trek 8900 nine continent 7x9 kaseta 58,8v
Autor Wiadomość
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   Ebike na ramie Trek 8900 nine continent 7x9 kaseta 58,8v

Witam chciałem się pochwalić niedawno złożonym rowerem

Tak jak w tytule napęd jak i zasilanie to nine continent 7x9 kaseta 58,8v 17 ah

Prędkość max wg endomondo to 45 km z lekkim pedałowaniem

Rower prezentuje się tak:



Puki co akumulator i sterownik jeździ w plecaku (w planach jest zrobienie skrzynki ale to czekam na pogodę jeszcze).

A jeździ tak: http://bankobroker.pl/wp-...-1460890396.mp4

Części kompletowałem chyba od początku marca, ale z poskładaniem wszystkiego do kupy większych problemów nie było, w pół dnia ogarnąłem temat z kolegą, tylko zostaje jeszcze trochę roboty ze skrzynką:)

Dodatkowo w planach mam jeszcze zmienić opony na jakieś 2,25, sztyce amortyzowaną i jakieś tarcze przynajmniej na tył.

I takie moje spostrzeżenia po ok 80 km przebytych rowerem

1. Rower bardzo dobrze ciągnie już od samego dołu i nieźle przyspiesza nawet pod górkę, nie wiem co mają na myśli osoby piszące, że te silniki jeżdżą dobrze dopiero powyżej 20 km/h( może mowa o innych wersjach), bo jak na moje to w całym zakresie prędkości jest bardzo dobrze, żwawo, i na oko to ma moc jakiegoś skuterka 50 cc.

2. Tempomat to konieczność na dłuższe trasy przy manetce kciukowej, bez niego trochę by ciężko było:)

3 Strasznie wieje jak się jedzie te 30-40 kmh i dobrze jest jeździć w jakichś nausznikach czy coś:D ( macie jakieś porady z tym związane? głównie na lato, żeby uszy zasłonić i sie nie przegrzać?)

4. 40 km/h to idealna prędkość podróżna, bo można całkiem sprawnie pedałować i czuć jakieśtam obciążenie ( bez pedałowania jedzie się nudno, chyba że po lesie ) i rower wciąż działa jak rower a nie skuter;d

Odczucie jest takie jakby się pedałowało na rowerze stacjonarnym na średnio lekkim obciążeniu.

I jeszcze kilka pytań:

1. Manetka bierze jakby z opóźnieniem czy to normalne czy coś jest nie halo?
2. Gdzieś czytałem, żeby podokręcać po jakimś dystansie szprychy, jak to wygląda? ma ktoś jakiś poradnik z tym związany, bo nie pamietam gdzie to było?
3. Jak sobie coś przypomnę to dopiszę bo już nie pamietam:)
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Patrze na zdjęcie i oczom nie wierze........ e-bajk wygląda jak rower, przeróbkę zdradza tylko to czarne coś w tylnym kole :)

........ a tu czytam: Aku w plecaku :)

Taka bardzo niepozorna maszyna, brak gadżetów na kierownicy, przycisków, minimalizm - i fajnie!

Mam takie samo nietypowe napięcie 58,8V :)

Masz niezłe tempo składania!
Szybko Ci to poszło!
 
 
SawArt 
młodzik
SawArt


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Z manetką jest Ok, żeby nie był narowisty po lekkim przekręceniu.. . :lol:
Ostatnio zmieniony przez SawArt Pon 18 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Ten hamulec tarczowy to chyba na przód a nie na tył..?
40 km/h i dajesz radę pedałować? Jakie masz blaty z przodu i zębatki z tyłu (przełożenie)?
Rowerek bardzo zgrabny, nie rzuca się w oczy :smile: Ile kabli musisz podłączać do plecaka?
 
 
unix 
stażysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 152
Skąd: Mielec
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Jaki sterownik dałeś do tego silnika ? i jaki masz aku ?

Pozdr
 
 
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Szwagier napisał/a:
Ten hamulec tarczowy to chyba na przód a nie na tył..?
40 km/h i dajesz radę pedałować? Jakie masz blaty z przodu i zębatki z tyłu (przełożenie)?
Rowerek bardzo zgrabny, nie rzuca się w oczy :smile: Ile kabli musisz podłączać do plecaka?


Tarcze chcę na tył, bo i tak głównie tyłem chamuję, nie osiągam jakichś wielkich prędkości, 44 kmh to max a zazwyczaj nie przekracza się tych 40 kmh i tak na dobrą sprawę to moje obecne vbrake całkiem spoko dają sobie rade, jestem w stanie w każdym momencie zablokować koło( lekki jestem, mam niecałe 70 kg)

A pedałować daję radę czasem szybciej trzeba podeptać nogami, ale ogólnie cały czas czuję opór, a największy blat to 42, a z tyłu najmniejszy 11 zębów

Co do okablowania to wszystko to co idzie z zewnątrz do sterownika czyli w moim przypadku: okablowanie silnika, manetki, tempomatu i włącznika zasilania, wszystko jest zaizoiowane taśmą w 1 grubą wiązkę bez żadnych wtyczek itp, bo to tylko tymczasowe rozwiązanie i przy tym bardzo mało wygodne;/

Sterownik jest taki: http://nexun.pl/sklep/ste...v-48v-30a.html, a akumulator to 14s5p 58,8 v 17,5 ah made by Atomek:)
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

sentinel napisał/a:


Tarcze chcę na tył, bo i tak głównie tyłem chamuję, nie osiągam jakichś wielkich prędkości, 44 kmh to max a zazwyczaj nie przekracza się tych 40 kmh i tak na dobrą sprawę to moje obecne vbrake całkiem spoko dają sobie rade, jestem w stanie w każdym momencie zablokować koło( lekki jestem, mam niecałe 70 kg)

Osobiście i pewnie nie tylko dałbym tarczę na przód bo jakby nie było - tylko przód jest w stanie błyskawicznie zatrzymać pojazd. Tył to spowalniacz, w razie nagłej potrzeby wyhamowania docenisz tarczę z przodu. Niedawno miałem sytuację nagłej potrzeby zatrzymania roweru z 50 km/h (wyjechał mi samochód) - sam mam z przodu v breki - nieźle musiałem namanewrować by w gościa nie wjechać. Klamka do oporu a rower jedzie dalej, trochę hamuje ale zdecydowanie za słabo. Oczywiście byłem pewien dokładnie tego samego co Ty - przy prędkościach 25 km/h zatrzymuje się wzorowo-no prawie ale jak masz już 50 na blacie to wszystko to staje się nieprawdą...
Wielu kolegów z forum napisze Ci dokładnie to samo i pewnie pod moim postem - byś miał wszystko rzeczowo przedstawione i nie zrobił sobie lub innym krzywdy.
Poza tym v breki szybko Ci polecą przy napędzie elektrycznym i osiąganych prędkosciach.
Ale wybór należy do Ciebie..
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2016   

sentinel napisał/a:
A pedałować daję radę czasem szybciej trzeba podeptać nogami, ale ogólnie cały czas czuję opór, a największy blat to 42, a z tyłu najmniejszy 11 zębów

Sprawdź tę prędkość z GPS :wink:
Z tymi hamulcami z przodu posłuchałbym Dlugasa...A im szybciej nauczysz się hamować przodem, tym lepiej.
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

sentinel napisał/a:
3 Strasznie wieje jak się jedzie te 30-40 kmh i dobrze jest jeździć w jakichś nausznikach czy coś:D ( macie jakieś porady z tym związane? głównie na lato, żeby uszy zasłonić i sie nie przegrzać?)

Ja stosuję opaskę do biegania. Wrzucam pod kask i komfort mocno wzrasta.
 
 
jszk 
stażysta
jszk


Pomógł: 4 razy
Wiek: 53
Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 128
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   Re: Ebike na ramie Trek 8900 nine continent 7x9 kaseta 58,8v

sentinel napisał/a:

Tak jak w tytule napęd jak i zasilanie to nine continent 7x9 kaseta 58,8v 17 ah
Prędkość max wg endomondo to 45 km z lekkim pedałowaniem


58,8 nominalnie czy max? (14S czy 16S) i jakie masz koło 26 czy 28/
U mnie na 28 i 14S przy tym samym silniku 45 jest nie do osiagnięcia (chyba że z góry)
Na proster max 42-44
_________________
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=4852
 
 
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

No co do hamulców to posłucham starszych doświadczeniem :)

Prędkość 45 kmh to był max wg endomondo i do tego pedslowalem endomondo trochę oszukuje teraz kupie licznik na dniach i sprawdzę jak jest faktycznie

Koła mam 26 cali i aku 14 s 58.8 to max a znamionowe to jakieś 52v

Chyba będę musiał i ja w taką opaskę zainwestować bo nie głupi pomysł :)
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

Ja na taką pogodę jak ostatnie 2 tygodnie, rano zakładam kask i czapkę taką "do biegania" - coś, jak czepek pływacki, tylko trochę cieplejsza :wink: Po południu już samą czapkę, kask idzie w plecak.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

sentinel napisał/a:

Prędkość 45 kmh to był max wg endomondo i do tego pedslowalem endomondo trochę oszukuje

Uzywaj navime tracker, on jest 'lzejszy', rejestruje dokłądniej, mniej się zawiesza.
A dane mozna exportowac do Endo.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group