ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
osa
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

amorek fajny ale niestety to tylko amor, na twoim miejscu szukał bym czegoś przynajmniej już z pompą i zaciskiem bo może się okazać że wydasz kolejne tyle na dedykowaną do tego zestawu pompę i zacisk a jeszcze przydało by się koło i tarcza i oś i kierownica i to może być kolejne tyle a jak to dojdzie do 1000zl to może jednak lepiej amor dedykowany do roweru, ja kupiłem to co kupiłem przede wszystkim z powodu ceny za komplet to był główny priorytet,
co do amortyzacji to znajomi ktorzy jeździli nazywali go "elastomanią" jest mega miękki tylny damper aktualnie na sprężynie MZ-ki 150 przy wsiadaniu przysiada jakieś 5-7cm ale w terenie przynajmniej nie leje mnie po dup... w przednich lagach wymieniłem sprężyny na MZ-kowe, całość jest maksymalnie miękka, przednia prawa laga trochę leje olejem i przydało by się wymienić uszczelniacze ale na razie olewka na to w zimę mam plany większej przebudowy wtedy zabiorę sie pewnie za ten amor
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 09 Paź, 2016   

sunman
i jak zdecydowałeś się na jakiś amor?
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

troche zaniechalem projekt , i wciaz jestem zdezorientowany na doborem czesci moto.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Witam, sezon dobiega do końca a wiec zamierzam się wziąć za przebudowę sprzętu wniesieniu poprawek i modyfikacji które okazały się niezbędne/potrzebne do otwarcia nowego sezonu. Na początek poprawa Mxus-a czyli kable zabezpieczenia termiczne i felga z 26 " przeplot na 19" moto, kolejna przeróbka to nowy wahacz wy haczony już jakiś czas temu oczywiście ze złomu :lol: wydaje sie być bardziej solidny od aktualnego a co najważniejsze mocowanie dampera jest nisko wiec obsłuży sporą sprężynę

I teraz pytanie do doświadczonych kolegów - rozbudowa baterii i 16s13p na hmm 24s? i jaki sterownik?
wydaje mi sie ze 24S jest to max ale niewiem czy aż tyle s nie będzie kłopotliwe, to znaczy chciałem zmienić sterownik na wektorowy bo ten gt1500 i jego sterowanie silnikiem już mi sie "przejadło" mam na oku sabvatona wersję 150A tak żeby już w zasadzie zamknąć sobie drogę do dalszej modyfikacji i moje pytanie jest takie ile proponujecie S by nie przesadzić i później niekombinowań z przetwornicami itp
co radzicie
ile S
jaki sterownik
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Do sabvotona bez przeróbek to maks 96v. Ja bym ci radził zrobić 21-22s.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

dzięki za podpowiedz tak też myślałem że 24s będą kłopotliwe, jeśli mogę spytać to jaki sterownik jest godny uwagi oprócz wymienionego sabvotona - czy jest jakaś alternatywa?
no i druga sprawa czy robić aku z ogniw wysoko prądowych typu sony vtc4 lub vtc5 czy polecacie jakaś inną alternatywę dodam ze jeśli skuszę się na tego sabvatona 150A to aku będę znów budował w obudowach gazeli a tam jest max 13P na "piętro" więc będą potrzebne ogniwa które oddają w piku katalogowo przynajmniej 15-20A tak by brać nie więcej niż 11A na ogniwo
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Nie wolałbyś wejść w ramę typu pucha i wcisnąć te pakiety do środka?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

czy ja wiem 'wziąć nową ramę typu pucha " to znowu praca "u podstaw" a tak mam coś już sklecone, zostało w końcu poprawić /zamaskować kabelkologię dołożyć 2 aku typu gazela i mój MmadMax pięknie się rozrośnie, w tamtym roku miałem składać Vektora nawet mam projekt ramy ale te "puszki" przypominają mi maksymalne motocykl a nie do końca mi to się "na razie" to podoba, z drugiej strony pacząc na właściwości jezdne "osy" to już dawno bliżej jej do motocykla/ skutera niż roweru ehh, na razie nurtuje mnie pytanie cze ogniwa "wkrętarkowe" np vt5 to dobry wybór / mądry na akumulator pod sabka 150A
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Tak, będziesz zadowolony z vtc5. Mają dobre parametry i duże prądy to nie problem. 11A i to chwilowo to dla tych ogniw żaden wysiłek.
Vtc4 bym na twoim miejscu odrzucił bo masz dość małą ilość tych ogniw więc pojemność będzie niewielka.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

TO ile sumarycznie masz tych ogniw? I jaki konfig będzie?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

na ten moment ogniw vtc5 ze 100 szt (leżą i czekają na regeneracje aku do wkrętarek) ) (w zasadzieróżnych ogniw wysoko prądowych mam sporo, ale jak tu je "pożenić ?") , i w zasadzie niewiem czy nabyć kolejne vtc5 czy jednak iść w innym kierunku,
sumarycznie aku będzie w konfiguracji ?s 13p bo do takiej konfiguracji koszyki i obudowy na ogniwa mam, pewnie stanie na 20s 13p żeby nie robić sobie pod górkę z zasilaniem " urządzeń peryferyjnych"
sam niewiem
 
 
mylfon016 
początkujący


Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 18
Skąd: Racibórz
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Jaka jest waga całego roweru? ;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

ahh jak to mówią " kochanego ciałka nigdy za wiele" warzyłem w tamtym roku na wadze do piasku na składzie budowlanym było chyba 45-50kg teraz trochę się rozrósł to będzie około 60kg, ale ogólnie nie jest źle jak jestem dosyć "smukły"
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

No to sporo ogniw... mi wychodzi przy ogniwach typu 3ah że do ramy ala moja wsadziłbym 2x pojemności w stosunku do lipo (niby 0,7 - 0,8) czyli pakiet około 1,3 kwh 24s15ah mółgłby mieć z grubsza wymiary w cm 48x7x10 plus jakiś mały naddatek... TO połowa wysokości tego co mam teraz (tzn 50x18x9,5 bo rama jest po przycięciu... TO już prawie jak bardzo gruba rura główna:)
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

no to jest fakt w miarę rozwoju "choroby" aku pęcznieje, pamiętam że w pierwszym projekcie aku woziłem pod siodełkiem w torbie po starej kamerze VHS teraz takich toreb potrzebował bym z 6a to co planuje to z 8 -10, no ale tak to jest podobno chłop musi mieć jakieś hobby bo inaczej jest lać albo siedzi pod budka z piwem i niewiem czy się nie przerzucić na tą budkę bo taka budka z piwem to jednak dużooo tańsze hobby :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group